Blog & Novinky

V celém tomto roce pro vás připravujeme články, které pokrývají život startupu. Rozhlédněte se — a jestli máte vlastní projekt, máme na to button. Přesně tam, ten zelený.

Kapitola 1


leden - únor 2018

#Idea
#Motivation
#Hot markets
#Business plan

Kapitola 2


březen - duben 2018

#Prezentační dovednosti
#Elevator pitch
#Výběr inkubátoru
#Networking

Kapitola 3


květen - červen 2018

#Prví kroky podnikání
#Tým
#Strategie
#První chyby

Novinky z Facebooku

Když QEST koná svoje akce pro vývojáře, tak sice nerozumíme většině technikáliím, o kterých mezi sebou mluví 👽😁, ale rozhodně dokážeme docenit atmosféru, kterou dokážou vytvořit a nové nápady, které…

Číst dál

To be, or not to be ... incubated? Toť otázka každého investora a startupisty. Co všechno vám může investor na váš projekt po elevator pitch říct a jak se s tím popasovat, se dozvíte v našem článku.…

Číst dál

Když mu bylo 20, bál se jít koupit párek v rohlíku a při prezentaci před osmi lidmi se klepal jako ratlík... Dnes přednáší Jakub Tížek, zakladatel Podnikni to, před stovkami lidí ročně a užívá si to.…

Číst dál

Přemysl Koudela, CEO Vistag: "Když jsme přijeli do Silicon Valley, měli jsme bláhovou představu, že náš nápad je unikátní. O to větší překvapení bylo, když jsme druhý den po příjezdu na networkingové…

Číst dál

Dali byste si investorské cappucino, laté nebo macchiato? Kromě výběru kávy jsme se ptali Smart Record, Cleany a Naash také na to, jak sbírají zpětnou vazbu a podle čeho si vybírají investora. Druhé…

Číst dál

Wolves Summit je za dveřmi, my už se pomalu balíme. A připojujeme pozvánku od těch, které tam také budete moct potkat, pokud ještě v těchto posledních dnech zakoupíte vstupenky.

Číst dál

André Dravecký, CEO Shipvio: “Elevator pitch je o tom, že během 20-30 sekund musíš říct co děláš, jak to děláš a v čem je to tak geniální. Cílem elevator pitche je otevřít si dveře u…

Číst dál

"Vyhraďte si na hledání investora alespoň tři měsíce a neberte zbrkle první nabídku, která přijde," radí Daniel Vach, spoluzakladatel startupu SENS Bar v novém rozhovoru věnovanému hledání investic.…

Číst dál

Chcete lepší podmínky pro startupy v rámci EU? OK, my taky. Aby EU mohla něco udělat pro startupy, musí je lépe poznat. Aby je lépe poznala, je tu tento dotazník: bit.ly/2FenyeT ◀ Vyplňte ho a můžete…

Číst dál

Blogové články

Lámání chleba: 6 možných odpovědí investora na váš elevator pitch

Elevator pitch je za vámi a vy už jen netrpělivě čekáte, co z investora vypadne. Bude to palec nahoru, nebo dolů? Dali jsme dohromady šest nejčastějších reakcí, které vás mohou po vaší prezentaci potkat. A také tipy, jak se zpětnou vazbou zacházet.

Číst dál

Káva s investorem - tak jakou si dáte?

Každý startupista očekává od spolupráce s investorem něco jiného. Někteří chtějí jen velký balík peněz, jiní smart money. Nás však zajímalo, co hledají startupisté, kteří se účastní naší Kávy s investorem. A tak jsme se jich zeptali. Sestava byla tentokrát mezinárodní - Slovensko, Česko a Francie.

Číst dál

Interview: Jak jsme sháněli investici pro SENS

Během dvou měsíců obepsali snad všechny české angel investory a seed fundy. Diáře jim praskaly ve švech; chodili totiž z jedné schůzky za druhou. Výsledek? Čtyři nabídky od investorů. Co pomohlo startupu SENS získat investice od UP21 se dozvíte v rozhovoru se zakladatelem SENS Danielem Vachem.

Číst dál

Interview: Co při elevator pitch funguje a co ne

Poslouchá příběhy startupistů a rozhoduje o tom, jestli získají milionové investice. Spoluzakladatel a CEO UP21 Vítek Šubert každý rok vidí desítky prezentací a sám přednáší před zaplněnými halami. V následujícím rozhovoru vám prozradí, na co se při vaší prezentaci investoři soustředí.

Číst dál

10 nejčastějších chyb při prezentování investorům

Přijdou pozdě, čtou z PowerPointu a po vypršení času stále povídají. Takto hřeší startupisté při prezentování před investory. Pokud chcete co nejlépe zapůsobit na investora, vyhněte se následujícím chybám.

Číst dál

Jak prezentovat před investorem

Abyste v pár minutách prodali svou myšlenku, měli byste mluvit jednoduše a jasně. Detaily můžete nechat na jindy. Investory zajímá hlavně váš příběh, vaše odhodlání a to, jestli jste se dobře připravili. V rozhovoru s Danielem Vachem ze SENS se dozvíte vše potřebné o prezentaci před investorem.

Číst dál

5 nejčastějších otázek startupistů

Najít díru na trhu a prorazit s inovativním produktem. Zní to skvěle, ale jak vytvořit fungující business plan, nastavit správně čísla a validovat produkt? To jsou nejčastější otázky, na které se nás startupisté ptají v souvislosti s naším prvním tématem tohoto roku.

Číst dál

Kde jsou příležitosti pro růst v roce 2018?

Říkají vám něco slova jako cloud computing, flexible consumption, cognitive computing a coopetition? Pokud ne, tak si přečtěte o těch nejnovějších technologických trendech ve studii Deloitte.

Číst dál

Jak pracovat s nápadem?

Přišli jste právě na nový Uber nebo Facebook? Skvělá zpráva! Ale předtím, než s ním vyrazíte do světa, si proleťte naši infografiku. Dozvíte se z ní, jak pracovat s nápadem.

Číst dál

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku