Blog & Novinky

V celém tomto roce pro vás připravujeme články, které pokrývají život startupu. Rozhlédněte se — a jestli máte vlastní projekt, máme na to button. Přesně tam, ten zelený.

Kapitola 1


leden - únor 2018

#Idea
#Motivation
#Hot markets
#Business plan

Kapitola 2


březen - duben 2018

#Prezentační dovednosti
#Elevator pitch
#Výběr inkubátoru
#Networking

Kapitola 3


květen - červen 2018

#Prví kroky podnikání
#Tým
#Strategie
#První chyby

Blogové články

Interview: Štěstí v práci je důležité

Lidé stráví v práci třetinu života. Dalo by se říci, že v ní doslova žijí. Přesto se po nich chce, aby se v zaměstnání chovali profesionálně a emoce nechali doma. Ve skutečnosti jsou tyto dva světy spojené nádoby. Štěstí v práci = štěstí doma a naopak. “Až když začneme respektovat lidi jako lidi, budou fungovat v práci dobře,” říká Michal Šrajer, spoluzakladatel stestivpraci.cz, v rozhovoru o tyrkysových firmách.

Číst dál

Interview: Vedu firmu, kterou řídí 600 zaměstnanců

Opustili model obchodních cílů, předali rozhodovací pravomoci svým šesti set zaměstnancům a dnes už jen dohlíží na to, aby decentralizovaný systém fungoval. Největší výzvou vertikálních firem je udržet systém jednoduchý a zachovat soulad mezi osobní motivací zaměstnanců a vizí firmy, říká v rozhovoru generální ředitel firmy Adastra Pavel Kysela.

Číst dál

Marketing tip 3: Play, Buy, Share

Tento malý navigační systém dobře funguje. Jakoukoli marketingovou aktivitu uděláte, ujistěte se, že jste zahrnuli všechny tři pilíře: Play, Buy, Share.

Číst dál

Interview: Skvělý obchodník tvoří polovinu úspěchu

Vyvíjí zcela unikátní metodu, která pomáhá těžařským firmám upřesnit, kde se nachází ropa a zemní plyn. Startup Geo-applications má své zázemí na univerzitě a v inkubátoru v Brně, ale jeho sláva sahá až za hranice kontinentu. O vývoji složité technologie, úspěšné obchodní cestě do Houstonu a prodeji v specifickém oboru jsme si popovídali s Markem Goldbachem a Lubošem Sokolem.

Číst dál

Interview: Sales je o tom, že musíš být u zákazníka

Postavte prodej na osobním kontaktu se zákazníky a nedejte ho příliš brzy z ruky obchodníkům, radí zakladatelům sales konzultant a UP21 kopilot Petr Sobotka. Jedině tak se vám podaří nespálit hned na začátku všechny finance a zároveň vybudovat pevné vztahy s lidmi, kteří si váš produkt budou chtít kupovat.

Číst dál

Marketing tip 2: Prodejte consumer benefit

Znáte už dobře své zákazníky? Skvělé. Teď už je jen potřebujete zaujmout vaším produktem. Otázka zní "Jak". Podle Martina Klča byste se místo zdlouhavého popisu produktových atributů měli spíše zaměřit na přínos produktu pro zákazníka. Přečtěte si marketingový tip č. 2.

Číst dál

Marketing tip 1: Poznejte své zákazníky do hloubky

Zajímá vás, jak byste ve vašem startupu měli dělat marketing? Zeptali jsme se Martina Klča, managing directora z firmy Leo Burnett Advertising. V prvním z 10 postů radí, že byste měli vždy poznat své zákazníky do hloubky.

Číst dál

Interview: Už při zakládání firmy myslete jako unicorn

Honem, honem založit s.r.o., podepsat smlouvu s prvním investorem, který se namane, a začít podnikat. Proč zrovna tento přístup se nevyplácí, o tom jsme si povídali se spoluzakladatelkou UP21 Alenou Nekovářovou.

Číst dál

Vize nejsou jen slova na papíře

Skáčou šipky do vody, ale neznají dno. Tak občas vypadá osud podnikatelů, kteří se vrhají do startupů, aniž by měli jakoukoliv vizi. Proč je firemní vize důležitá, jak s ní pracovat a nenechat se jí spoutat, o tom jsme si povídali s Robertem Jančou, vizionářem, tvůrcem hvězd a odborníkem na branding, marketing a inovace ze startlights.cz.

Číst dál

Novinky z Facebooku

V práci sice trávíme třetinu života, ale stále máme pocit, že skutečně žít můžeme až doma, až o víkendu, až o dovolené… Spoluzakladatel Štěstí v práci / Šťastie v práci Michal Šrajer na #UP21blog…

Číst dál

Máte chuť vyjet se svým startupem do zahraničí a nasbírat zkušenosti? Pokud je vaše odpověď "YES", Czechněte programy #CzechDemo a #CzechMatch od CzechInvest. Uzavírka je 28.6.

Číst dál

80 000 hodin. To je průměrný čas, který lidé stráví za život v práci. Celkem hodně, viďte? Tím, aby tento čas strávili smysluplně a spokojeně, se zabývá Michal Šrajer, spoluzakladatel Štěstí v práci /…

Číst dál

Spaceflow chytilo vítr do plachet a má chuť růst dál. S novým kapitálovým vybavením od UP21 chce nyní prorazit hlavně ve Velké Británii a Spojených státech. Yay! Je čas slavit.…

Číst dál

600 šéfů a 1 CEO. Je to realita nebo spíše fikce? Přinášíme vám rozhovor s Pavlem Kyselou, generálním ředitelem firmy Adastra, na téma: jak úspěšně řídit firmu, ve které má slovo každého zaměstnance…

Číst dál

Dveře praskaly ve švech, lahodné drinky tekly v proudech a kanceláře zaplavila příjemná hudba. Take it easy, man! Prostě summer party, jak má být.

Číst dál

"Slovu startup dnes rozumí již 75 % veřejnosti. Věřím, že právě to pomůže startupům v jejich dalším růstu," řekl UP21 CEO Vítek Šubert ve studii Startup Report 2017/2018, kterou připravilo #Keiretsu…

Číst dál

/// Marketing tip 3: Play, Buy and Share Tento malý navigační systém dobře funguje. Jakoukoli marketingovou aktivitu uděláte, ujistěte se, že jste zahrnuli všechny tři pilíře. Vaše marketingová…

Číst dál

"Jedním z cílů, které jsem si přivezl ze San Francisca, je propojovat českou startupovou scénu," říká CEO UP21 Vítek Šubert. O tom, jak se mu to skvěle daří, se můžete přesvědčit v novém rozhovoru pro…

Číst dál

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku