Blog & Novinky

V celém tomto roce pro vás připravujeme články, které pokrývají život startupu. Rozhlédněte se — a jestli máte vlastní projekt, máme na to button. Přesně tam, ten zelený.

Kapitola 1


leden - únor 2018

#Idea
#Motivation
#Hot markets
#Business plan

Kapitola 2


březen - duben 2018

#Prezentační dovednosti
#Elevator pitch
#Výběr inkubátoru
#Networking

Kapitola 3


květen - červen 2018

#Prví kroky podnikání
#Tým
#Strategie
#První chyby

Novinky z Facebooku

O prezentacích se bavil s investory ze Silicon Valley a ví, co je zajímá. Spoluzakladatel a CEO UP21 Vítek Šubert radí v našem novém rozhovoru startupistům, jak udělat nezapomenutelný elevator pitch.…

Číst dál

Jak odprezentovat svůj nápad v potápějící se ponorce, nebo ve výtahu dubajského hotelu Burj Khalifa? To nám ukázal spoluzakladatel SENS Bar Daniel Vach na posledním Startup World Cup & Summit.

Číst dál

Před rokem začala naše Startup World Cup & Summit odysea. Zvládli jsme uspořádat hned dvě finále během jednoho roku a propojit téměř 2000 lidí ze startupové scény v CEE! Vítěz podzimního kola StethoMe…

Číst dál

„Google Earth pro podzemí“, takto nazval časopis Forbes náš nový startup Geo Applications, který jsme koinvestovali s Opifer Investments. Přečtěte si o tom, jakou revoluci přinášejí Češi do světa…

Číst dál

Chcete zapůsobit na investora? Pak se vyhněte těmto 10 nejčastějším chybám při prezentaci vaší elevator pitch. #UP21blog

Číst dál

Přesně tady budeš stát, když budeš u nás prezentovat svůj startup. Trochu jsme si pohráli se zdmi, aby to tu pro vás bylo příjemnější.

Číst dál

Za měsíc za UP21 vyrazíme na další Wolves Summit. Uvidíme se tam s vámi? Pro startupy je do zítřka registrace zdarma. Pokud se chystáte, tak toho nezapomeňte využít.

Číst dál

Ahoj, jmenuji se Ivča a pracuji jako COO ve startupu Gettick. V UP21 jsem tady skoro jediná holka, a tak jsem si říkala, že při příležitosti Mezinárodního dne žen 🌸 bych chtěla všem šikovným holkám…

Číst dál

Proč neřešit detaily vašeho byznysu hned na první prezentaci před investorem a proč se naopak soustředit na jednoduchost, se dozvíte z rozhovoru s Danielem Vachem ze startupu SENS Bar.

Číst dál

Blogové články

Interview: Co při elevator pitch funguje a co ne

Poslouchá příběhy startupistů a rozhoduje o tom, jestli získají milionové investice. Spoluzakladatel a CEO UP21 Vítek Šubert každý rok vidí desítky prezentací a sám přednáší před zaplněnými halami. V následujícím rozhovoru vám prozradí, na co se při vaší prezentaci investoři soustředí.

Číst dál

10 nejčastějších chyb při prezentování investorům

Přijdou pozdě, čtou z PowerPointu a po vypršení času stále povídají. Takto hřeší startupisté při prezentování před investory. Pokud chcete co nejlépe zapůsobit na investora, vyhněte se následujícím chybám.

Číst dál

Jak prezentovat před investorem

Abyste v pár minutách prodali svou myšlenku, měli byste mluvit jednoduše a jasně. Detaily můžete nechat na jindy. Investory zajímá hlavně váš příběh, vaše odhodlání a to, jestli jste se dobře připravili. V rozhovoru s Danielem Vachem ze SENS se dozvíte vše potřebné o prezentaci před investorem.

Číst dál

5 nejčastějších otázek startupistů

Najít díru na trhu a prorazit s inovativním produktem. Zní to skvěle, ale jak vytvořit fungující business plan, nastavit správně čísla a validovat produkt? To jsou nejčastější otázky, na které se nás startupisté ptají v souvislosti s naším prvním tématem tohoto roku.

Číst dál

Kde jsou příležitosti pro růst v roce 2018?

Říkají vám něco slova jako cloud computing, flexible consumption, cognitive computing a coopetition? Pokud ne, tak si přečtěte o těch nejnovějších technologických trendech ve studii Deloitte.

Číst dál

Jak pracovat s nápadem?

Přišli jste právě na nový Uber nebo Facebook? Skvělá zpráva! Ale předtím, než s ním vyrazíte do světa, si proleťte naši infografiku. Dozvíte se z ní, jak pracovat s nápadem.

Číst dál

Jak vytvořit skvělý business plan

Tvorba business planu může vypadat jako mission impossible. Většina lidí si pod ní představí desítky stran textu a složité matematické výpočty, ale nemusí tomu tak být. Vlastně by ani nemělo. Dobrý business plan je jednoduchý, přehledný a krátký. Společně si ukážeme, jak na to.

Číst dál

Business plan není alfa omega byznysu

Business plan je jako pomyslná plavba na lodi. Záchranné čluny a vyškolený personál sice dávají člověku pocit jistoty, ale nedokážou mu zaručit, že v případě ztroskotání z toho všichni vyjdou se suchou nohou. Jako každý plán je i business plan pouhým vodítkem, které podnikateli pomáhá orientovat se v rychle měnícím se prostředí. Je dobré ho mít, ale nemá cenu na něj bezvýhradně spoléhat. Více o business plánu nám řekli náš CFO Martin Vápeník a ředitel Captaworks Petr Zavoral.

Číst dál

Hledání jednorožce. Magazín Marwick

Hledá se jednorožec! Neviděli jste ho někde? O tom, jak investoři pátrají po miliardových byznysech, promluvil náš CEO Vítek Šubert do časopisu Marwick od KPMG

Číst dál

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku