Bootstrapping versus peníze od investora. Kterou cestou se vydat?

Rozhovory

Bariéry vstupu do startupového světa se snižují – technologie je dostupnější, levnější, výkonnější. Kde dříve founder potřeboval postavit vývojářský tým, dnes často stačí najít tu správnou aplikaci, plugin nebo šablonové řešení. Přibývá lidí, kteří se místo peněz od investora spolehnou na svůj vlastní kapitál, schopnosti a síť kontaktů a bez externích zdrojů spouštějí jeden produkt za druhým. Ano, tušíte správně. Řeč je o bootstrappingu, který ve startupovém smyslu slova ještě ani nemá na české Wikipedii vlastní stránku, ale který se v určitých situacích founderovi může vyplatit víc než prezentace investorovi s žádostí o milionové částky. Kterou cestou byste se měli vydat na začátku se svým projektem? Jak předesílá Vítek Šubert, CEO UP21, univerzální odpověď neexistuje. Možná vám ale pomůže jeho zkušenost s oběma světy.

Bootstrapping existuje déle, než se zdá

Kdo se s pojmem bootstrapping setkal, představí si pravděpodobně schopného vývojáře, který z coworkingu v Chiang Mai pracuje na vlastní aplikaci zaměřené na ultra nichovou skupinu zákazníků. Bootstrapper nepotřebuje živit chod firmy, platit kanceláře, investovat do drahého vybavení. Logicky mu pak stačí vyvinout produkt, který vygeneruje řádově tisícovky dolarů měsíčně, aby se dostal do černých čísel.

Tím spíš vás možná překvapí, jak zvučná jména se mezi bootstrappovanými firmami léta pohybovala – GoPro fungovalo čistě z vlastních zdrojů foundera 10 let, než v roce 2012 dostalo investici 200 milionů dolarů od Foxconnu. Populární závod Tough Mudder (v Česku známe spíš jeho klon Spartan Race) je ziskový od prvního ročníku a dodnes si žádné peníze zvenčí nevzal. Z vlastních peněz léta fungoval i například MailChimp a – byť v naprosto odlišné době – i Dell, který Michael Dell založil s tisícem dolarů od rodiny.

Vítek Šubert, Co-founder & CEO inkubátoru UP21

Hardware versus software

V jedné věci mám jasno. Pokud pracujete na čemkoliv hardwarovém – přelomovém kapesním měřiči krevního tlaku, mobilní aplikací ovládaném mlýnku na kafe, vodíkem poháněné vesmírné raketě – a nemáte za sebou opravdu úspěšný prodej své předchozí firmy, bez finanční injekce od investora se stoprocentně neobejdete.

I zdánlivě neprůstřelné finanční a časové odhady vývoje produktu vždy vezmou za své, otázka je jen kdy a jestli už bude pozdě situaci zachránit, nebo to ještě stihnete.

O bootstrappingu jako first-time founder opravdu přemýšlejte jen ve chvíli, kdy vyvíjíte softwarový produkt a zároveň vás netlačí čas.

Bootstrappovat, nebo jít za angel investorem?

Pokusit se získat angel investici je v počátcích startupu lákavá myšlenka. S angelem v zádech se budete soustředit na vývoj produktu, zatímco finanční riziko na sebe vezme někdo jiný.

Pokud ale máte k dispozici vlastní kapitál, který můžete do projektu investovat, běžte do toho. Angel investice jsou vždy spíše sázkou na vás jako na foundera než na váš produkt, z hlediska financování startupů jde o investici s nejvyšším rizikem. Tomu pak odpovídají podíly, které vám angel investoři z vašeho projektu ukrojí, ještě než pořádně začnete s jeho vývojem. A tato equita vám může v dalších kolech financování zásadně chybět.

Navíc – fakt, že do startupu investujete vlastní zdroje a jste ochotni je riskovat, ukazuje, že svému dílu věříte, a dává vám lepší výchozí pozici pro budoucí kola investic. V těch už bude poměr výše investice a podílu, který vás to bude stát, vyrovnanější.

Zároveň je dobré mít na paměti, že i výrazně úspěšně bootstrappované firmy jako v úvodu popsané GoPro (aktuální hodnotu akcií nechme na chvíli stranou) jsou spíše v menšině a i když jako inspirace poslouží skvěle, je třeba brát jejich příběh s rezervou. O to, že dnes zní tak, jak zní, se stejně jako u jiných firem postaralo a stará schopné PR oddělení. Na tom samozřejmě není nic špatného, jen se tím nenechte uchlácholit a nevsázejte “all in” z naspořených peněz na jednu kartu.

Startup je závod s časem

I tam, kde se bootstrapping jeví jako nejlepší možná cesta, váš může srazit na kolena čas potřebný k vývoji produktu. Nejen že je s postupujícím časem stále těžší udržet si motivaci dotáhnout projekt do konce, ale navíc se s každým dalším měsícem, ba dokonce týdnem zvyšuje šance, že vás někdo okopíruje.

Čas hraje obrovskou roli, což si velmi dobře uvědomují firmy, které se specializují na kopírování a rychlé launchování cizích nápadů. A bohužel nejde o smyšlenou konspirační teorii – v Německu jsem například narazil na firmu, která obráží startupové eventy, dostává z founderů know-how a informace o produktech, na kterých pracují, a pak je s vlastním početným týmem uvádí na trh jako první.

Výjimkou jsou projekty, kde se founder soustředí na lokální trh ve smyslu například města, kde žije, a produkt řeší specifický problém, který má on a desítky nebo stovky dalších lidí. Founder si pak přivlastňuje určitou odbornost v daném tématu, kterou obří rozpočty a miliony od investorů nemohou nikdy nahradit. Takových lidí je na světě spousta – jen se o nich málokdy dočtete. V titulku článku vždy vypadá lépe, že firma X dostala od investora Y 100 milionů na globální expanzi, než že ten a ten člověk vyvinul nový rezervační systém pro berlínská tatérská studia a vydělává na tom jako 100% vlastník 5 tisíc eur měsíčně.

Vítek Šubert & Václav Pavlečka na Startup World Cup & Summit 2019

Kterou cestou tedy jít?

Opravdu se nechci tvářit, že mám univerzální návod. Sami víte, že o (ne)úspěchu startupu rozhodují stovky faktorů, které se nedají zaškatulkovat do obecně platného pokud X, bootstrappujte, pokud Y, běžte za investorem.

Jestli mě ale zkušenost něco naučila, je to tohle: nosíte v hlavě myšlenku technologicky náročného produktu, který je potřeba nadesignovat, prototypovat, vyrobit (pro začátek) ve stovkách kusů a pak jej teprve uvést na trh? Zaklepejte na dveře investora, ve dvou se to stoprocentně potáhne lépe. Přemýšlíte o spuštění softwarového nástroje pro lokální klientelu s potenciálem škálovat jej v budoucnu na další trhy? Zkuste se co nejdál dostat vlastními silami a s vlastním kapitálem a teprve až narazíte na své limity, přemýšlejte o investici. Čím dál se dostanete na vlastní pěst, tím lepší vyjednávací pozici si u investora vytvoříte.

Hodně štěstí a kdybyste téma chtěli probrat detailněji, budu se těšit na společné kafe na našem dubnovém Startup World Cup & Summitu v Praze!

Vítek Šubert, spoluzakladatel a CEO inkubátoru UP21, manažer s více než dvacetiletou zkušeností z korporátního světa a team leader orientovaný na budování silné firemní kultury. Stál prakticky u zrodu online byznysu v České republice – na přelomu tisíciletí vybudoval a vedl internetovou divizi tehdejšího Českého Telecomu pod značkou značkou Internet On Online (IOL). Po třiadvaceti letech ve světě nadnárodních korporací začal v roce 2015 na zelené louce stavět inkubátor UP21, kterým do dnešního dne prošlo přes 18 pečlivě vybraných projektů.

Chcete zasílat pozvánky na akce a novinky?

Proč odebírat?

Získáte informovat o nás, našich startupech, networku kolem nás a budeme vás zvát na akce, které pro vás pořádáme.

Blog & Novinky

48 milionů korun pro cvrčky. Čeští Sens hlásí rekordní potravinovou investici

Český startup Sens, vyrábějící potraviny ze cvrččího proteinu, si připsal čerstvou investici ve výši 1,9 milionu eur – tedy zhruba 48 milionů korun. Jde o největší přísun kapitálu, jaký kdy tuzemský startup z tohoto oboru zaznamenal.

Před únikovými hrami není v Praze úniku

Zcela jiný koncept nabízejí například Hunter Games, které v Praze nabízejí až 12 her. Zaměřují se především na bojové hry venku, zpestřit se jimi dá například i cesta vlakem z Prahy do Ostravy, kdy si může zahrát i padesát hráčů, kteří se rozdělí do ně- kolika týmů a využívají při tom aplikace na svých telefonech.

Realitní investor Allianz dává šanci českému start-upu

Tuzemská začínající firma Spaceflow zís- kala prestižní projekt v rakouském hlavním městě. Jeden z největších světových investorů do realit Allianz Real Estate mu podle zjištění deníku E15 zadal vytvoření aplikace pro nový kance- lářský komplex The Icon v centru Vídně. Kontrakt firmě otevře cestu do dalších projektů Allianz.

Tip na 7 + 1 vánočních dárků na poslední chvíli od českých startupů
Přečtěte si také
Tip na 7 + 1 vánočních dárků na poslední chvíli od českých startupů
Spořitelna chce start-upům pomáhat přejít údolí smrti. Kromě kapitálu nabídne i poradenství

Nejstarší tuzemská banka začíná investovat do rozvíjejících se technologických firem. Nový program České spořitelny má za cíl hledat nadějné start­-upy a podpořit je nejen potřebným kapitálem, ale i poradenstvím, takzvanou inkubací.

Proč je hospodárnost sítí sexy tématem pro investora aneb jak jsme v Air Ventures investovali do startupu Cross Network Intelligence
Přečtěte si také
Proč je hospodárnost sítí sexy tématem pro investora aneb jak jsme v Air Ventures investovali do startupu Cross Network Intelligence