České Spaceflow nabírá na digitalizaci budov 41 milionů korun. Investici vedou Credo Ventures, připojil se i UP21
Napsali o nás, Naše startupy
Hlavními hvězdami letošního ročníku Startup World Cup & Summitu (SWCSummit) budou Tosca Musk – úspěšná sestra bratra Elona, která je zakladatelkou streamovací platformy Passionflix. A teké Marvin Liao – spolumajitel společnosti 500 Startups, jednoho z nejúspěšnějších startupových akcelerátolů.
Václav Pavlečka zná velmi dobře českou startupovou scénu, ať už ze své pozice investora, nebo jako spolupořadatel unikátní akce – kontinentálního finále soutěže Startup World Cup & Summit.
Přinášíme vám úvodní díl série rozhovorů s dámami ze startupového prostředí. Startupy jsou pro první z nich svět plný příběhů, který ji nikdy nepřestane fascinovat. Druhou na daném prostředí baví pulzující atmosféra v práci a možnost ji spoluutvářet. Třetí zalichotilo, že technologičtí a konzultační „geekové“ stály o názor „ženy v letech“.
V Praze se bude již tradičně konat největší evropská startupová akce – dvoudenní Startup World Cup & Summit (SWCSummit). V rámci něj se 29. dubna uskuteční evropské finále globální soutěže. K titulu kontinentálního šampiona mezi startupy dostane vítěz možnost získat od pořádajících společností Air Ventures a UP21 okamžitou investici ve výši 500 000 dolarů.
Cross Network Intelligence (CNI) je poměrně nenápadný český startup, který nedávno získal investici od Air Ventures a celkově už posbíral přes milion eur. Vznikl po osamostatnění od společnosti Sykora Data Center a operátorům typu O2 nebo T-Mobile pomáhá se stavěním a dohlížením na jejich telekomunikační sítě.
Český startup Sens, vyrábějící potraviny ze cvrččího proteinu, si připsal čerstvou investici ve výši 1,9 milionu eur – tedy zhruba 48 milionů korun. Jde o největší přísun kapitálu, jaký kdy tuzemský startup z tohoto oboru zaznamenal.
Tuzemská začínající firma Spaceflow zís- kala prestižní projekt v rakouském hlavním městě. Jeden z největších světových investorů do realit Allianz Real Estate mu podle zjištění deníku E15 zadal vytvoření aplikace pro nový kance- lářský komplex The Icon v centru Vídně. Kontrakt firmě otevře cestu do dalších projektů Allianz.
Zcela jiný koncept nabízejí například Hunter Games, které v Praze nabízejí až 12 her. Zaměřují se především na bojové hry venku, zpestřit se jimi dá například i cesta vlakem z Prahy do Ostravy, kdy si může zahrát i padesát hráčů, kteří se rozdělí do ně- kolika týmů a využívají při tom aplikace na svých telefonech.
Nejstarší tuzemská banka začíná investovat do rozvíjejících se technologických firem. Nový program České spořitelny má za cíl hledat nadějné start-upy a podpořit je nejen potřebným kapitálem, ale i poradenstvím, takzvanou inkubací.
Nový program České spořitelny „Seed Starter“ hledá nadějné start-upy, jejichž rozvoj hodlá banka podpořit prostřednictvím profesionální inkubace a investicí prostřednictvím nákupu majetkového podílu. Banka o tom informovala v tiskové zprávě.
Startup Hunter Games propojil moderní technologie dostupné v mobilních telefonech s pohybem venku, zdoláváním překážek a plněním úkolů. Využívá přitom i prvky zážitkové pedagogiky.
Nový program České spořitelny “Seed Starter” hledá nadějné start-upy, jejichž rozvoj hodlá banka podpořit skrze profesionální inkubace a investicí prostřednictvím nákupu majetkového podílu. Smyslem programu, na němž Spořitelna spolupracuje se zkušenou inovační firmou Unicorn Attacks, je najít start-upy, které přinášejí nové produkty a služby zákazníkům nejen v oblasti finančních služeb.
Největší tuzemská přehlídka a soutěž mobilních aplikací opět zcela zaplnila Vnitroblock. Tentokrát se zaměřila na stěžejní téma mobilního vývoje - validaci nápadu. V soutěži vyhrála apka pro dokonalou fotku a nástroj proti fake news od patnáctiletého vývojáře.
Nápadem roku letošního ročníku soutěže E.ON Energy Globe se stal Model Zdoňov, který bojuje proti suchu v krajině a navrací jí přirozenou schopnost zadržet povrchovou i spodní vodu. Odbornou porotu projekt zaujal svým rozsahem, komplexností a přenositelností. Projekt získal další podporu a projde inkubací pod vedením UP21.
Český Nápad ví, jak řešit problémy se suchem. Vítězem soutěže se stal Model Zdoňov, který bojuje proti suchu v krajině a navrací jí přirozenou schopnost zadržet povrchovou i spodní vodu. Odbornou porotu projekt zaujal svým rozsahem, komplexností a přenositelností. Projekt získal další podporu a projde inkubací pod vedením UP21.
Evropský realitní trh skutečná proptech vlna teprve čeká, řekl na londýnské konferenci Future PropTech 2019 Roelof Opperman, ředitel investic do realitních technologií předního venture kapitálového fondu Fifth Wall.
Projekt bojuje proti suchu v krajině a navrací jí přirozenou schopnost zadržet povrchovou i spodní vodu. Porotu zaujal jak svým rozsahem, tak komplexností a přenositelností. Autorem je spolek Živá voda. Informovala o tom ČIA. Model Zdoňov čeká také další rozvoj. Od partnera soutěže UP21 získal spolek podporu při inkubaci.
Do třetí obnovené AppParade pořádanou vývojářským studiem Synetech se přihlásilo rekordní množství projektů a v pondělí 25. listopadu v pražském Vnitroblocku společně vybereme ten, který se nejzajímavěji popasoval s cestou vedoucí od nápadu k vývoji.
CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, provedl rozsáhlý průzkum v regionu CEE se zaměřením na využívání technologických inovací a digitálních řešení v realitním odvětví.
Model Zdoňov, který navrací vodu do vysušené krajiny, zvítězil v kategorii nápad v soutěži E.ON Energy Globe. Zároveň také vyhrál inkubaci od UP21, který je partnerem soutěže. Projekt se ve fázi studie proveditelnosti zaměřil na nápravu krajiny v okolí obce Zdoňov u Náchoda, aby lépe zadržovala vodu v regionu, kde přes léto většina toků vysychá. Model poprvé realizoval v roce 2016 spolek Živá voda s týmem expertů vedeným Jiřím Malíkem. Projekt však byl zároveň tvořen s myšlenkou jeho snadné přenositelnosti i na jiná místa v České republice či v Evropě s cílem obnovy hydrologického režimu celého území.
Nápadem roku letošního ročníku soutěže E.ON Energy Globe se stal Model Zdoňov, který bojuje proti suchu v krajině a navrací jí přirozenou schopnost zadržet povrchovou i spodní vodu. Odbornou porotu projekt zaujal svým rozsahem, komplexností a přenositelností. Projekt získal další podporu a projde inkubací pod vedením UP21.
Technologické firmy zaměřené na vnášení nových technologií do realitního byznysu rychle rostou. Takzvaný proptech, jak se segment nazývá, proniká prakticky do všech typů komerčních nemovitostí. Do této kategorie patří také startup Spaceflow, který nabízí aplikaci, ve které mají koncoví uživatelé budov přístup ke službám a vybavení budovy, stejně jako k lidem okolo. Majitelům a správcům budov tak přináší platformu, kde mohou se všemi lidmi v budově na přímo komunikovat, lépe spravovat svou nabídku služeb, získávat data o jejich využití, a tak pro nájemce neustále zlepšovat prostředí.
Lukáš Balík (absolvent vedlejší specializace Podnikání) spoluzaložil společnost Spaceflow v polovině roku 2016. Od té doby se podařilo společnosti s projekty ve Spojených státech i v Evropě expandovat do 9 zemí. V srpnu 2019 Spaceflow získalo novou investici ve výši 41 milionů korun (1,6 milionů eur). Za novým přílivem prostředků stojí fond Credo Ventures s přispěním startupového inkubátoru UP21 a venture kapitálového fondu Day One Capital.
Investiční fond Air Ventures vstupuje do mezinárodně úspěšného českého startupu Cross Network Intelligence. Ten dodává mobilním operátorům v Dánsku, Lotyšsku, Česku, Slovensku a USA nástroje na efektivní výstavbu a provozování datových sítí, včetně sítí 5G nebo sítí pro tzv. internet věcí (IoT). Air Ventures se i touto transakcí posouvá ke splnění svého plánu – investovat 10 milionů EUR do startupů v nejbližších třech letech.
Startupový inkubátor UP21, který se významně podílí na propojování české scény s Evropou i světem, je českým partnerem pro unikátní event Untold Stories. Ten se koná 7. listopadu v Budapešti a bude hostit zástupce vybraných projektů ze střední a východní Evropy, kteří mohou získat zkušenosti při setkání se speakery. Poměr startupů a speakerů 1 : 10 přitom napovídá, že dojde k intenzivnímu networkingu a předávání zkušeností v diskuzi jeden na jednoho, jako tomu bývá v Silicon Valley, kterým se event inspiroval. Hlavním cílem bude posilování komunity a získávání nových byznysových kontaktů se zaměřením na Rumunsko, Slovinsko a ČR.
Cílem soutěže E.ON Energy Globe je ocenit projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energie. Jejím prostřednictvím se snažíme zviditelnit takové projekty, které si zaslouží publicitu za svůj inovativní přístup k úsporám energií a ochraně životního prostředí a mohou tak sloužit jako inspirace pro ostatní.
Ve čtvrtek 17. října se v prostorách inkubátoru UP21 v Praze konala další část soutěže Startup Campus V4 Roadshow. DEX Innnovation Centre (DEX IC) a Startup Campus uspořádaly pitching soutěž pro Health a Medtech startupy, za účelem zviditelnění startupů, navázání nových kontaktů, nebo nalezení partnerů.
Unikátní nástroj pro děti s vadou řeči svým nápadem zaujal a stal se jednou z prvních investic UP21. Od svého spuštění získal silnou odbornou podporu ze strany logopedů a pedagogů – pomohl bezmála tisícovce dětí a licenci již zakoupila téměř stovka škol. Asociace logopedů bude pro Slovohrátky vytvářet nový obsah a projekt tak dále rozvíjet.
Cenu v kategorii Nápad přijde předat zástupce firmy UP21, Vítek Šubert. Společnost UP21 věnuje inkubaci projektu na 6 měsíců v hodnotě 300 tisíc korun.
“We are very glad to launch Spaceflow in Hungary as we believe there is a great potential and momentum for disruption in the commercial real estate market.“
Celkem 12 nejlepších českých startupů a osobností si převzalo cenu ve 14 kategoriích šestého ročníku národního kola Central European Startup Awards. Mezi oceněnými jsou Spaceflow jako Startup of the Year či Neuron soundware, kteří budou společně s dalšími vítězi reprezentovat Česko na středoevropském finále v Bukurešti.
Do šestého ročníku světové startupové soutěže CESA bylo nominováno více než tři sta českých startupů. Z nich vzejdou vítězové národního kola, kteří postoupí do středoevropského semifinále v Bukurešti. Mezi nimi i startupový inkubátor UP21 v kategorii Best Accelerator or Incubator Program.
Český start-up Spaceflow zaujal i na náročném americkém trhu a má globální vizi. Rozhovor s CEO startupu Davidem Balíkem moderuje Petr Šimůnek.
Služba zaměřená na zdravé stravování NutritionPro – a která tak v aplikaci skloubila dietologa a rozvoz jídla – získala seed investici v řádu jednotek milionů korun od startupového inkubátoru UP21. Podpořit má hlavně rozvoj prodeje a marketing.
Milan Šemelák pomáhal s inovacemi a brandingem společnostem jako Starbucks, Google, Unilever či Allianz. Nyní působí jako šéf strategií ve startupovém inkubátoru Karla Janečka UP21. Pro Forbes.cz Šemelák píše o tom, jak vytvořit skutečnou inovaci, která nakopne váš byznys.
Startupy se opět mohou přihlašovat do 3. ročníku programu V4 Startup Force, jehož partnerem je i český inkubátor UP21. Každý z lokálních partnerů ze zemí visegrádské čtyřky pak vybere jeden startup, který dostane příležitost zúčastnit se zcela zdarma.
NutritionPro, který v jedné aplikaci skloubil práci dietologa a rozvoz jídla, získal seedovou investici v řádu jednotek milionů korun od startupového inkubátoru UP21. Ta je určena především na rozvoj prodeje a marketing.
Program odštartuje 4. novembra v Budapešti týždňovým školením na rozvoj podnikania. Pokračovať bude 10-denným networkingovým turné v Bratislave, Prahe a Varšave. Startupy budú prezentovať svoje riešenia regionálne vedúcim firmám a investorom či mentorom a akcelerátorom za cieľom rozšíriť svoje pôsobenie medzinárodne.
O tři koruny na jeden kilometr přijdou v průměru dopravci kvůli špatnému stavu dálnice D1. Celkové letošní ztráty kvůli objížďkám, kolonám a nekvalitnímu povrchu na nejstarší české dálnici vyjdou na 2 miliardy korun. Vyplývá to z dat logistického startupu Shipvio.
Spaceflow, a startup founded out of Prague that offers a “tenant experience platform” to help landlords provide a better service, has raised $1.8 million in funding.
Digitalizace budov je ve světě nemovitostí velké téma. Také budovy, kancelářské prostory a další objekty se začínají stávat chytrými a s nasazováním technologií pomáhá i český startup Spaceflow.
Český startup Spaceflow, který poskytuje komunitní platformu pro budovy, získal novou investici ve výši 41 milionů korun (1,6 milionů eur). Za novým přílivem prostředků stojí fond Credo Ventures s přispěním startupového inkubátoru UP21 a venture kapitálového fondu Day One Capital.
Umělá inteligence, strojové učení, big data, proptech nebo fintech. Výčet několika oborů, do kterých se ve velkém pouštějí nové startupy s cílem uspět na domácím i globálním trhu, ale také častý cíl sólových investorů i investičních fondů, kteří vyhledávají nové příležitosti.
Po úspěších únikových her jako jsou Kletba Vyšehradu či Assassin’s girl chce česká společnost Hunter Games posunout herní prožitek zase o kus dál a chystá svůj dosud největší projekt, jehož cílem je spojit kvalitní literaturu se zábavnou hrou.
V silniční nákladní dopravě využívají vozidla svou kapacitu v průměru jen asi z poloviny, z té druhé vozí "vzduch". Aby se dařilo auta více vytěžovat, vznikají různé plánovací a propojovací technologie, velké firmy si pro řízení přeprav budují řídicí centra a někdy je potřeba snížit frekvenci dodávek, respektive sáhnout na servisní úroveň vůči zákazníkovi.
V rámci neustálého zdokonalování našich služeb pro klienty a čtenáře, představujeme nový interaktivní prvek – Vistag. Bude umístěn v redakčních článcích na webu Proženy.cz. Čtenáři snadno poskytne informace o nabízeném produktu a usnadní cestu k nákupu.
Se zakladatelem startupového inkubátoru o tom, jak poznat životaschopný projekt, jak takový projekt prezentovat, proč smart lavičky s nabíječkou nejsou smart a proč je dobré kompenzovat byznys smysluplnou nadací
Únikové hry se v Česku těší čím dál větší oblibě a mohou za to především projekty, které s cílem pohltit účastníky do světa plného výzev, nástrah, adrenalinu a skvělé zábavy průběžně vznikají. Mezi ně patří i český projekt Hunter Games, který se aktuální rozvíjí v tuzemském inkubátoru UP21 a veřejnost i firmy láká na různé únikovky a týmové geolokační hry.
Jak lidem změnit jídelníček a používat u toho výrobky, které podporují udržitelný život? Na to se zaměřila firma Sens Food CZ, která produkuje výrobky ze cvrččí mouky a má v Thajsku i největší cvrččí farmu na světě.
Udržitelný rozvoj měst. Zvýšení život- ní úrovně. Využití moderních techno- logií. Všechny tyto aspekty se snoubí v konceptu Smart Cities, který se během několika posledních let rozšířil do celého světa. V čem konkrétně jsou inteligentní města jiná?
Ve středu 22. května proběhl Alumni start-up evening (nejen) pro začínající podnikatele, který pořádal FMV Alumni Club. Pro studenty a absolventy tak zprostředkoval jedinečnou příležitost nahlédnout přímo pod pokličku jednoho z předních českých inkubátorů, za kterým stojí podnikatel Karel Janeček.
S přibývajícím počtem lidí na planetě je stále obtížnější zajistit hodnotnou výživu všech obyvatel Země. Český startup Sens Food přišel s řešením udržitel- ného stravování prostřednictvím potravin, které jsou oblíbené v exotických zemích, ale Evropané se na ně stále dívají poněkud s nedůvěrou – hmyzu.
Český startup motionlab zvítězil v konkurenci zemí Visegrádské čtyřky a míří do San Franciska.
Přestože moderní logistické technologie zlevňují a firem, které je nasazují, rychle přibývá, řada společností zatím potenciál digitalizace a automatizace neobjevila. Odborníci doporučují začít od dílčích kroků.
Získali jste investici? Ještě není vyhráno. Stejně důležité jako zaujmout investora je umět se získanými prostředky naložit efektivně a zodpovědně. Stačí se přitom vyvarovat hrstky základních chyb, kterých se nezkušené startupy často dopouštějí.
Před čtyřmi lety spoluzaložil startupový inkubátor UP21 a do porftolia získal začínající firmy s miliardovým potenicálem i v zahraničí. Svůj byznys teď rozšiřuje o další fond, který se má zaměřit na nejmladší české firmy. „Peněz je více než nápadů, což je však dobře. V honbě za start-upy se ale často dávají horentní sumy firmám, které nemají dobré nápady,“ říká šéf fondu Vítek Šubert.
Exotický byznys rozjíždí pražský start‐up Sens. Spoléhá totiž na výrobu a prodej potravin z hmyzu, přesněji ze cvrčků. Podle jeho zakladatelů a majitelů – Radka Huška a Daniela Vacha – to dává smysl nejen ekonomicky, ale i z pohledu ochrany životního prostředí.
Sladká tyčinka, žitný chléb anebo skvělé palačinky. Chcete-li si pochutnat na výživných cvrčcích, ale nehodláte je křoupat jako samostatné brouky, tyhle produkty z dílny start-upové společnosti Sens jsou přesně pro vás. Na českém trhu jsou dostupné už téměř dva roky a zdá se, že Čechům pořádně zachutnaly.
Letošní ročník SWCSummitu již zná své vítěze. Titul evropského startupového šampiona si odnáší švédské Mimbly, které se zaměřuje na změnu vnímání společnosti v přístupu k čistotě vody a jejímu využití.
Soutěž o titul mistra Evropy mezi startupy vrcholí. Do finále se probojovala i česká firma Spaceflow. S čím chce ohromit porotu a sáhne si na prestižní titul a finanční ocenění půl milionu dolarů?
Letošní ročník SWCSummitu již zná své vítěze. Titul evropského startupového šampiona si odnáší švédské Mimbly, které se zaměřuje na změnu vnímání společnosti v přístupu k čistotě vody a jejímu využití; vítězem regionu V4 se stali čeští Motionlab, startup zaměřený na personalizovanou videoreklamu.
Titul evropského startupového šampiona si odnáší MIMBLY. Vítězem regionu V4 se stali čeští MotionLab, startup zaměřený na personalizovanou videoreklamu.
Karel Janeček je všude, kde se něco děje. Ať už s vlastním projektem, jako investor, mecenáš nebo člověk, kterému není lhostejné, v jaké společnosti žijeme a kdo nás řídí. Známý český matematik toho má rozjetého skutečně hodně, ale když se s ním bavíme v sídle jeho Nadace na pražském Smíchově, točí se většina rozhovoru kolem jednoho důležitého tématu – změny ve společnosti a aktivit, které k ní mají dopomoci.
Lidé zapomněli jíst hmyz, přitom existuje kuchařka z přelomu 19. a 20. století, která obsahuje recept na polévku ze švábů. Když v restauraci dostanete hovězí steak, muselo se předtím něco stát.
Ve středu 10. dubna 2019 se v Praze koná konference a hned dvě finále soutěže Startup World Cup & Summit. Jedná se o jednu z pěti největších start-upových akcí v Evropě a nepochybně největší start-upovou akci roku 2019 v České republice.
Soutěžit o 500 000 dolarů investiční ceny budou stovky nejlepších startupů, které byly vybrány z více než 2 000 přihlášených po celém kontinentu. České barvy bude hájit 14 z nich.
Rovnou dva vítězové odejdou 10. dubna ze soutěže SWCSummit, která se bude konat v Kongresovém centru v Praze. Ten první bude šampionem regionálního kola visegrádské čtyřky, druhý pak celoevropskou jedničkou. Podívejte se na vybrané startupy z Česka i zahraničí.
Kdo maraton nemá v aplikaci, ten ho nezaběhl. Chytrá zařízení změnila mnohým lidem pohled na sport. Přinesla totiž nové možnosti zaznamenávání výkonů a jejich srovnávání s ostatními. Sportovní aplikaci Strava už má 39 milionů lidí. Podle jejího šéfa Jamese Quarlese však pouhý záznam sportovní aktivity už dávno nestačí.
Vybrané regionální startupy mají unikátní příležitost posbírat cenné zkušenosti v zahraničí, a to díky programu V4 Startup Force. Ten po loňské vydařené premiéře opět spouští maďarský Design Terminal ve spolupráci s partnery, mezi které se řadí i český inkubátor UP21.
Shipvio chce automatizovat logistiku. Chceme se dostat do bodu, kdy náš dispečer bude schopen zvládnout denně tisíc přeprav za pomoci umělé inteligence. Našim zákazníkům chceme dopřát zážitek toho, že si objednají na jeden klik auto a pak už nic neřeší. V rozhovoru pro server Roklen24 to řekl CEO Shipvio André Dravecký.
„Z nás korporace nikdy nebude,“ říkají mi startupy poněkud naivně, ale často. Přitom naprosto chápu, co je na té větě tak přitažlivé – vždyť tolik startupů vzniklo právě díky averzi jejich zakladatelů vůči korporátním rutinám a díky touze změnit status quo.
echnologický pokrok na pracovišti nevidíme už jenom jako přesun od klasických poznámkových bloků k těm digitálním. Nástrojů pomáhajících koordinovat činnosti na projektech, kdy jednotlivé pracovníky nemusí dělit pouze vzdálenost v měřítku několika metrů, ale často jde i o kilometrové vzdálenosti, je obrovské množství. Jak však zvolit ten pravý?
Se startupy spolupracujeme v oblasti umělé inteligence, obsluhy zákazníků či e-mobility, říká Tomáš Bělohoubek ze společnosti E.ON
Český start-up Vistag vytvořil unikátní nástroj, který nabízí e-shopům a blogům možnost přidávat k fotografiím on-line vystaveného zboží interaktivní visačky s různými informacemi, zajímavými odkazy a proklikem na prodejní stránky. Přináší tak nový nástroj pro provozovatele e-shopů i blogery.
Jaké místo na světě se vám vybaví jako první, když se řekne startup? Pokud jste si právě představili kalifornské Silicon Valley, nejste sami. Nadvláda “Křemíkového údolí” coby globálního centra inovací, nových technologií, průkopnických myšlenek ve sdílené ekonomice a dalších oborech je nepopiratelná.
Z karlínského startupového inkubátoru UP21, který má v portfoliu například firmu Shipvio či výrobce proteinových tyčinek Sens, se vyčleňuje nový fond na podporu začínajících společností. Zakladateli inkubátoru UP21 jsou matematik a podnikatel Karel Janeček a řídící partner Vítek Šubert.
“In the future, technological facilities will bring the greatest added value to office buildings in an increasingly competitive environment, becoming almost as important as the location. Office building apps save time and money for employees and offer them a real time networking solution,“ comments Vincent Vallois of Online Real Assets, Spaceflow’s partner for CEE Region.
Karlínský startupový inkubátor UP21, za kterým stojí miliardář Karel Janeček a Vít Šubert, se po čtyřech letech fungování a 18 startupech v portfoliu pouští do dalšího vlastního investičního fondu. Ten ponese název STAR*21 a do jednotlivých projektů má investovat od 700 tisíc do 1,5 milionu eur, tedy od necelých 18 milionů do více než 38 milionů korun. Finance má postupně získávat ještě letos na jaře.
Českou republiku čeká v dubnu velká startupová událost. Do pražského Kongresového centra se sjedou startupy, investoři a podnikatelé z celé Evropy, protože tu v rámci Startup World Cup & Summitu proběhne celoevropské finále globální startupové soutěže, v níž se hraje o miliony korun. Nebude to však jen o přehlídce těch nejnadějnějších startupů ze sedmnácti evropských zemí, ale také o České republice a snaze organizátorů akce ukázat, že i právě u nás tepe startupové srdce.
Na internetu všichni hltáme očima – prakticky všechno, tedy vlastně kromě textu. Většina lidí přečte prvních pár řádek, zatímco obrázek může za stejnou dobu schytat docela slušné množství pozornosti. Jenže jak z něj k lidem dostat informace v takové podobě, aby začali přemýšlet o vyfocených produktech, nebo dokonce aby si je koupili?
Once again in 2019, Design Terminal is launching – together with its partners – V4 Startup Force, the unique startup program of the Visegrad region.
Startup NutritionPro, který se specializuje na personalizované stravování, se nově inkubuje v UP21. Jedná se o „all-in-one“ službu, která se odborně zaměřuje na zdravé stravování. Jídelníček je připravován unikátně pro každého klienta podle jeho biomedicínských dat, životního stylu, způsobu trénování a dalších údajů, které o sobě nasdílí.
Pražské kontinentální finále největší startupové soutěže světa už zná první finalisty. Na konferenci SWCSummit se 10. dubna v Praze představí například italský startup Altheia Science zaměřený na léčbu sklerózy a diabetu, španělský Amadix, který slibuje rychlejší diagnózu rakoviny, nebo polský fintech startup Crassula zaměřený na zprostředkování plateb pomocí všech druhů měn i kryptoměn.
Na centimetr přesnou GPS pro drony a roboty v Praze představí estonský startup Precision Navigation systems.
Pražské kontinentální finále největší startupové soutěže světa už zná první finalisty. Na konferenci SWCSummit se 10. dubna v Praze představí například italský startup Altheia Science zaměřený na léčbu sklerózy a diabetu, španělský Amadix, který slibuje rychlejší diagnózu rakoviny, nebo polský fintech startup Crassula zaměřený na zprostředkování plateb pomocí všech druhů měn i kryptoměn.
Bariéry vstupu do startupového světa se stále snižují a přibývá lidí, kteří se místo peněz od investora spolehnou na svůj vlastní kapitál, schopnosti a síť kontaktů a bez externích zdrojů spouštějí jeden produkt za druhým.
Český startup Shipvio, který propojuje světové dopravce se zákazníky, expanduje do Saudské Arábie a chystá se rozrůstat i do dalších evropských zemí.
Startupový trh se těší velké popularitě i mezi investory, kteří se dříve zaměřovali spíše na tradiční odvětví. Proto mají začínající projekty možnosti financování jako nikdy dříve, říká finanční ředitel startupového inkubátoru UP21 Martin Vápeník. Kde všude se dnes dají prostředky pro rozjezd nového projektu sehnat a které věci si předem s investory ujasnit, popisuje v následujícím textu.
Startup Shipvio, inkubovaný v UP21 a český vítěz Startup World Cup z roku 2017, získal po vydařeném loňském roce podporu Karla Janečka a logistické firmy Logio, respektive mateřského holdingu Patero, kteří do něj investovali nižší desítky milionů korun. Od konce minulého roku je rovněž připravená expanze firmy do Saúdské Arábie, kde Shipvio zakládá s polovičním podílem joint venture firmu s tamními partnery.
Jedna z nejvýznamnějších startupových akcí v Evropě Startup World Cup & Summit se uskuteční v Praze již za pár týdnů, a tak se blíží i 20. únor, tedy datum, do kterého mohou startupy podávat své přihlášky do evropského finále soutěže, ve které se mohou utkat o investici ve výši půl milionu dolarů.
České Shipvio vytváří nástroj, díky kterému si mohou zákazníci snadno zařídit přepravu zboží všeho druhu, a zatímco dosud ho bylo možné využít pouze na českém a slovenském trhu, letos chystá významnou expanzi do dalších zemí, a to nejen v rámci Evropy. Již od konce minulého roku má tuzemský logistický startup připravenou expanzi do Saúdské Arábie a nyní oznámil novou investici od firmy Logio a miliardáře Karla Janečka.
Jen do 20. února mají startupy možnost poslat přihlášku do evropského finále soutěže Startup World Cup, která se letos odehraje v rámci konference SWCSummit. Bojovat mohou o investici 500 tisíc dolarů a titul mistra Evropy. Kromě toho konference zveřejnila jména hvězdné pětice řečníků, mezi kterými jsou matadoři Applu i člověk, který proslavil Instagram.
Jestli někde můžete vidět budoucnost podnikání v Evropě, tak to bude 10. dubna v Praze. Do Kongresového centra na Startup World Cup & Summit (SWCSummit) dorazí na pět desítek špičkových odborníků, kteří budou připraveni poradit v jakékoliv fázi podnikání.
Skvělý nápad a jasný byznys plán pro úspěšnou budoucnost podnikání nikdy nestačily. Střední Evropa včetně Česka ale přetékala volnými penězi a investice do start-upu zažívaly boom. Začínající byznysmeni vytáhli loni od štědrých investorů rekordních 15 miliard eur.
Agentura pro podporu podnikání a investic v rámci programu CzechAccelerator aktivně podporuje české podnikatele v začátcích na zahraničním trhu. Ti tak získají kancelářské zázemí a mohou se například účastnit workshopů a přednáškových cyklů.
Výrobce potravin z cvrččí mouky SENS, který je inkubovaný v UP21, expanduje po úspěšném uvedení v České republice na německý trh. Tam se firmě podařilo dostat do prémiových supermarketů tegut a EDEKA a dále jedná s dalšími řetězci, u nás pak SENS spolupracuje se supermarkety Kaufland nebo Penny.
Po následující 3 měsíce budou s podporou projektu CzechAccelerator čerpat podnikatelské zkušenosti v New Yorku, Londýně a San Franciscu
Začátkem roku si mnozí dávají různá předsevzetí, která jsou často spojená především se změnou životního stylu, návštěvami posiloven, běháním a nebo alespoň zdravým jídelníčkem. Velmi dobře o tom vědí i v českém startupu SENS, který vyrábí potraviny z cvrččí mouky, jež jsou plné energie a proteinů.
Podhodnocování nákladů, špatný odhad velikosti trhu nebo nedostatek flexibility ve finančním plánu. To jsou jedny ze zásadních chyb, se kterými se finanční ředitel startupového inkubátoru UP21 Martin Vápeník u začátečníků setkává.
Marketingový nástroj Vistag, který za pomoci speciálních tagů umístěných na fotografiích rozšiřuje informace o nabízeném produktu, uspěl na světovém tržišti AppSumo.
Marketingový nástroj Vistag, který za pomoci speciálních tagů umístěných na fotografiích rozšiřuje informace o nabízeném produktu, uspěl na světovém tržišti AppSumo. Díky registraci na tomto populárním americkém marketingovém webu s aplikacemi získal Vistag 1 300 nových klientů, mezi kterými nechybí e-shopy, blogeři a další tvůrci online obsahu. Ti se mohou těšit na to, že aplikováním Vistagu usnadní nákup svým zákazníkům. Hlavní funkcí Vistagu je totiž označení produktu a zkrácení a zefektivnění nákupní cesty.
Česká republika bude na jaře příštího roku hostit jednu z nejvýznamnějších událostí evropské i světové startupové scény. Startup World Cup & Summit nabídne vedle světových keynote speakerů a networkingu také evropské finále soutěže Startup World Cup 2019, ve kterém vítězný evropský startup získá investici v hodnotě půl milionu dolarů a titul evropského šampiona. Jedním z partnerů projektu je i Technologické inovační centrum.
Společnost Vermont, která zastupuje prémiové módní značky, například Gant či KARL LAGERFELD, spustila na svém webu systém Vistag. Toto řešení umožňuje za pomoci označování – takzvaných tagů – vkládat do fotografií nabízených produktů řadu informací. Tagy se dají rozkliknout po najetí kurzoru myši na daný obrázek, a mohou tak přímo odkázat například na e-shop konkrétní značky, v tomto případě GANT. Inteligentní tagy zároveň na fotografii zobrazí více informací o produktu, např. cenu zobrazeného zboží či jeho popis. Zjednodušuje se tak celý proces nakupování.
Co se skrývá za oponu organizace postavené na principech flexibility, svobody rozhodování, důvěře, zodpovědnosti a samozřejmě respektu (ke kolegovi, klientovi, sobě samému) neboli Flat Organization, práci odkudkoli neboli Remote Office a využití interaktivního prostředí softwaru vyvinutému speciálně pro projektové řízení neboli Agile Method? Jednoduchá odpověď by byla: Business Process Management (BPM)!
Začínající česká firma vyvinula soft- ware, který soustře- ďuje jinak samostatné uživatelské aplikace. Výrazně tak zrychluje týmovou spolupráci.
Začínající česká firma vyvinula software, který soustřeďuje jinak samostatné uživatelské aplikace. Výrazně tak zrychluje týmovou spolupráci.
Až pět stovek mladých technologických firem z celé Evropy příští rok v dubnu zamíří do Prahy. V Kongresovém centru se před dvěma tisíci návštěvníky utkají v rámci kontinentálního finále konference Startup World Cup & Summit. Vítěz zamíří do Silicon Valley, kde se utká o přízeň investorů s konkurencí z celého světa.
Praha se může na jaře příštího roku těšit na jednu z nejvýznamnějších startupových událostí v Evropě. Druhý ročník konference Startup World Cup & Summit totiž bude ještě větší než ten první a tentokrát do České republiky přiveze rovnou celoevropské finále globální soutěže Startup World Cup 2019. Vedle toho 10. dubna v pražském Kongresovém centru vystoupí také řada úspěšných podnikatelů v čele se šéfem aplikace Strava.
Příští rok se v Praze v Kongresovém centru představí v rámci konference Startup World Cup & Summit (SWCS) nejnadanější start-upy z celé Evropy. Vítězové národních kol na něm budou 10. dubna soupeřit o titul evropského šampiona, půl milionu dolarů, tedy 11,4 milionu korun, a postup do finále. To se uskuteční v květnu v San Francisku a na vítěze tam čeká už milion dolarů.
Startup Vistag chce pomocí vizuální analýzy předvídat trendy v módě
Finanční poradci využívají ke své práci nespočet nástrojů. Je to chaos. Řešení pro zpřehlednění nabízí nová aplikace. „Nepřidáváme další nástroje nebo projektová řízení nebo komunikační nástroje do součtu nástrojů, ale zjednodušujeme používání stávajících nástrojů firmy,“ říká Alan Vyšín, CEO a spoluzakladatel společnosti Gettick.
Vývojářská společnost Qest, expert na smart homes, smart cities a partner startupového inkubátoru UP21, o víkendu 19. - 21. října uspořádala společně s vývojářským studiem eMan už třetí ročník hackatonu na téma smart cities.
Český startup Vistag, který je součástí inkubátoru UP21, oficiálně komerčně spustil systém pro oživování fotografií. Vistag přináší e-shopům, mediálním domům a všem tvůrcům online obsahu inovativní způsob označování fotografií, kterému jsme si přivykli na sociálních sítích Facebook a Instagram. Inteligentní tagy umožňují rozšířit informace o tom, co je na fotografiích zobrazeno.
Český startup Vistag spustil naostro (po čtyřměsíčním pilotním programu) systém pro oživování fotografií. Vistag přináší zejména e-shopům, ale také mediálním domům a všem tvůrcům online obsahu způsob označování fotografií (tagování), kterému jsme si přivykli na sociálních sítích Facebook a Instagram. Tagy umožňují rozšířit informace o tom, co je na fotografiích zobrazeno, a po najetí kurzoru myši rozšířit informace o objektech na fotografii.
Since it’s all about live/work/play these days, the Spaceflow app brings that balance into an effective equilibrium for tenants and property managers.
Český startup Vistag oficiálně spouští svůj systém pro oživování fotografií. Ve vývoji byl rok a půl a s podporou inkubátoru UP21, který do něj vložil několik milionů korun, nyní jde do ostrého provozu. E-shopům chce Vistag přinést možnost oživit fotografie tím, že v nich mohou snadno označit jednotlivé produkty a následně je zákazníkům nabídnout ke koupi. Ve čtyřměsíční pilotní fázi Vistag používalo téměř 200 českých e-shopů.
Česká společnost Haidy nabízí inteligentní systém pro řízení chytrých domů již od roku 2007 a letos v září představila inovovaný systém s názvem Haidy 2.0. Produkt, který se začne prodávat ještě letos, je výsledkem spojení a vylepšení dvou existujících systémů a má ambice stanovit standard v segmentu smart home.
Inteligentní dům, který lze ovládat na dálku, který ví, zda jste nechali otevřené okno v ložnici, a který umí zefektivnit náklady na energie a spoustu dalšího, již řadu let není otázkou sci-fi. Česká společnost Haidy nabízí inteligentní systém pro řízení chytrých domů – nejčastěji označovaných jako smart homes – již od roku 2007 a letos v září představila inovovaný systém s názvem Haidy 2.0.
Donedávna byly výsadou sportovců toužících po růstu svalů a k dostání byly jen v posilovnách. Dnes jsou jich plné obchody a kupuje je kdekdo. Tyčinky s proteinem se staly další stravovací modlou.
Online Real Assets and Lodestar have signed a joint agreement to provide the real estate sector with high-value integrated services. The deal will cover both the UK and Central and Eastern European markets.
Pozícia regiónu V4 na medzinárodnej úrovni sa evidentne posilňuje a startupy tu majú ďalšiu skvelú príležitosť. Design Terminal a partneri spúšťajú vzdelávací startup program ako prví v Strednej Európe.
The role of the V4 region at international level is evidently growing stronger and startup enterprises have another great opportunity in the fact that Design Terminal and its partners are launching a V4 startup scholarship as a first in Central Europe.
Agentura CzechInvest a Generální konzulát České republiky v New Yorku ve čtvrtek 6. září 2018 hostily letošní již páté setkání ze série s názvem European Tech Night. Akce se konala v České národní budově na Manhattanu a zúčastnilo se jí na 100 návštěvníků.
Zde je 10 startupů z české startupové scény, které byly vybrány k účasti v soutěži Seedstars Czech 3rd edition o možnost reprezentovat zemi na summitu Seedstars CEE Summit a na globálním summitu Seedstars Summit ve Švýcarsku.
Říkat si CEO a founder dnes může prakticky každý. Rozdíl mezi těmi, kdo si jen honí vlastní ego, a opravdu úspěšnými je často v (ne)ochotě přiznat si jednu důležitou věc – vedení firmy není nekonečná investorem dotovaná party s nejlepšími kamarády.
Vít Šubert zatoužil po více než dvaceti letech v korporacích po změně. Souhra náhod a okolností mu přivedla do cesty startupy a matematika Karla Janečka. Spolu s malým týmem vytvořili inkubátor UP21, který se vyznačuje úzkou vazbou na Silicon Valley a znalostí tamního prostředí.
Nejprve řadu let stoupali ve velkých firmách vzhůru, pak se ale rozhodli odejít. Svou židli vyměnili za pro ně neznámý terén. A nelitují.