České Spaceflow nabírá na digitalizaci budov 41 milionů korun. Investici vedou Credo Ventures, připojil se i UP21

Napsali o nás, Naše startupy

Digitalizace budov je ve světě nemovitostí velké téma. Také budovy, kancelářské prostory a další objekty se začínají stávat chytrými a s nasazováním technologií pomáhá i český startup Spaceflow.
Hlavní hvězdou letošního Startup World Cup & Summitu bude Tosca Musk

Hlavními hvězdami letošního ročníku Startup World Cup & Summitu (SWCSummit) budou Tosca Musk – úspěšná sestra bratra Elona, která je zakladatelkou streamovací platformy Passionflix. A teké Marvin Liao – spolumajitel společnosti 500 Startups, jednoho z nejúspěšnějších startupových akcelerátolů.

Václav Pavlečka: I v „našem malém Česku“ lze odstartovat globální byznys

Václav Pavlečka zná velmi dobře českou startupovou scénu, ať už ze své pozice investora, nebo jako spolupořadatel unikátní akce – kontinentálního finále soutěže Startup World Cup & Summit.

Ženy ve startupech: UP21, ShipMonk, Behavee

Přinášíme vám úvodní díl série rozhovorů s dámami ze startupového prostředí. Startupy jsou pro první z nich svět plný příběhů, který ji nikdy nepřestane fascinovat. Druhou na daném prostředí baví pulzující atmosféra v práci a možnost ji spoluutvářet. Třetí zalichotilo, že technologičtí a konzultační „geekové“ stály o názor „ženy v letech“.

Startup World Cup & Summit České startupy mají poslední měsíc na registraci

V Praze se bude již tradičně konat největší evropská startupová akce – dvoudenní Startup World Cup & Summit (SWCSummit). V rámci něj se 29. dubna uskuteční evropské finále globální soutěže. K titulu kontinentálního šampiona mezi startupy dostane vítěz možnost získat od pořádajících společností Air Ventures a UP21 okamžitou investici ve výši 500 000 dolarů.

Jan Ulč (Cross Network Intelligence): Operátoři často sami neví, co v sítích mají

Cross Network Intelligence (CNI) je poměrně nenápadný český startup, který nedávno získal investici od Air Ventures a celkově už posbíral přes milion eur. Vznikl po osamostatnění od společnosti Sykora Data Center a operátorům typu O2 nebo T-Mobile pomáhá se stavěním a dohlížením na jejich telekomunikační sítě.

48 milionů korun pro cvrčky. Čeští Sens hlásí rekordní potravinovou investici

Český startup Sens, vyrábějící potraviny ze cvrččího proteinu, si připsal čerstvou investici ve výši 1,9 milionu eur – tedy zhruba 48 milionů korun. Jde o největší přísun kapitálu, jaký kdy tuzemský startup z tohoto oboru zaznamenal.

Realitní investor Allianz dává šanci českému start-upu

Tuzemská začínající firma Spaceflow zís- kala prestižní projekt v rakouském hlavním městě. Jeden z největších světových investorů do realit Allianz Real Estate mu podle zjištění deníku E15 zadal vytvoření aplikace pro nový kance- lářský komplex The Icon v centru Vídně. Kontrakt firmě otevře cestu do dalších projektů Allianz.

Před únikovými hrami není v Praze úniku

Zcela jiný koncept nabízejí například Hunter Games, které v Praze nabízejí až 12 her. Zaměřují se především na bojové hry venku, zpestřit se jimi dá například i cesta vlakem z Prahy do Ostravy, kdy si může zahrát i padesát hráčů, kteří se rozdělí do ně- kolika týmů a využívají při tom aplikace na svých telefonech.

Přečtěte si také
Tip na 7 + 1 vánočních dárků na poslední chvíli od českých startupů
Spořitelna chce start-upům pomáhat přejít údolí smrti. Kromě kapitálu nabídne i poradenství

Nejstarší tuzemská banka začíná investovat do rozvíjejících se technologických firem. Nový program České spořitelny má za cíl hledat nadějné start­-upy a podpořit je nejen potřebným kapitálem, ale i poradenstvím, takzvanou inkubací.

Přečtěte si také
Proč je hospodárnost sítí sexy tématem pro investora aneb jak jsme v Air Ventures investovali do startupu Cross Network Intelligence
Česká spořitelna chce do start-upů investovat až miliony korun ročně

Nový program České spořitelny „Seed Starter“ hledá nadějné start-upy, jejichž rozvoj hodlá banka podpořit prostřednictvím profesionální inkubace a investicí prostřednictvím nákupu majetkového podílu. Banka o tom informovala v tiskové zprávě.

Vsadili na venkovní hry. Spojí kulisy staré Prahy a grafiku Hvězdných válek

Startup Hunter Games propojil moderní technologie dostupné v mobilních telefonech s pohybem venku, zdoláváním překážek a plněním úkolů. Využívá přitom i prvky zážitkové pedagogiky.

Česká spořitelna spouští investiční program Seed Starter pro start-upy

Nový program České spořitelny “Seed Starter” hledá nadějné start-upy, jejichž rozvoj hodlá banka podpořit skrze profesionální inkubace a investicí prostřednictvím nákupu majetkového podílu. Smyslem programu, na němž Spořitelna spolupracuje se zkušenou inovační firmou Unicorn Attacks, je najít start-upy, které přinášejí nové produkty a služby zákazníkům nejen v oblasti finančních služeb.

AppParade 33 vyhrála aplikace proti fake news Newskit

Největší tuzemská přehlídka a soutěž mobilních aplikací opět zcela zaplnila Vnitroblock. Tentokrát se zaměřila na stěžejní téma mobilního vývoje - validaci nápadu. V soutěži vyhrála apka pro dokonalou fotku a nástroj proti fake news od patnáctiletého vývojáře.

Přečtěte si také
Vztahy mezi zakladateli? Jako předmanželská smlouva. Pro právní radu se nebojte jít za ostatními foundery.
Nápad: Sucho v krajině může vyřešit výhra v soutěži – Model Zdoňov

Nápadem roku letošního ročníku soutěže E.ON Energy Globe se stal Model Zdoňov, který bojuje proti suchu v krajině a navrací jí přirozenou schopnost zadržet povrchovou i spodní vodu. Odbornou porotu projekt zaujal svým rozsahem, komplexností a přenositelností. Projekt získal další podporu a projde inkubací pod vedením UP21.

Boj proti suchu podpoří nápady ze soutěže Český Nápad

Český Nápad ví, jak řešit problémy se suchem. Vítězem soutěže se stal Model Zdoňov, který bojuje proti suchu v krajině a navrací jí přirozenou schopnost zadržet povrchovou i spodní vodu. Odbornou porotu projekt zaujal svým rozsahem, komplexností a přenositelností. Projekt získal další podporu a projde inkubací pod vedením UP21.

Vývoj je nezadržitelný

Evropský realitní trh skutečná proptech vlna teprve čeká, řekl na londýnské konferenci Future PropTech 2019 Roelof Opperman, ředitel investic do realitních technologií předního venture kapitálového fondu Fifth Wall.

Přečtěte si také
Příběhy founderů aneb Co mi startupový život dal & vzal - Štěpán Gregor z Hunter Games
Model Zdoňov Nápadem roku soutěže E.ON Energy Globe

Projekt bojuje proti suchu v krajině a navrací jí přirozenou schopnost zadržet povrchovou i spodní vodu. Porotu zaujal jak svým rozsahem, tak komplexností a přenositelností. Autorem je spolek Živá voda. Informovala o tom ČIA. Model Zdoňov čeká také další rozvoj. Od partnera soutěže UP21 získal spolek podporu při inkubaci.

AppParade 33 zná 10 finálových aplikací. Jaká byla jejich cesta od nápadu k vývoji?

Do třetí obnovené AppParade pořádanou vývojářským studiem Synetech se přihlásilo rekordní množství projektů a v pondělí 25. listopadu v pražském Vnitroblocku společně vybereme ten, který se nejzajímavěji popasoval s cestou vedoucí od nápadu k vývoji.

Přečtěte si také
Petr Beneš z 6D: Inovace jsou potřeba i v korporacích. Chce to jen odvahu a správné lidi
PropTech studie CBRE: jak technologicky vyspělé jsou kancelářské budovy v regionu CEE? A jaké jsou digitální potřeby těch, kdo v nich pracují?

CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, provedl rozsáhlý průzkum v regionu CEE se zaměřením na využívání technologických inovací a digitálních řešení v realitním odvětví.

Přečtěte si také
Kapesní slovník základních buzzwordů pro startupové nováčky
Projekt Model Zdoňov může zachránit ČR před suchem. Nově se inkubuje v UP21

Model Zdoňov, který navrací vodu do vysušené krajiny, zvítězil v kategorii nápad v soutěži E.ON Energy Globe. Zároveň také vyhrál inkubaci od UP21, který je partnerem soutěže. Projekt se ve fázi studie proveditelnosti zaměřil na nápravu krajiny v okolí obce Zdoňov u Náchoda, aby lépe zadržovala vodu v regionu, kde přes léto většina toků vysychá. Model poprvé realizoval v roce 2016 spolek Živá voda s týmem expertů vedeným Jiřím Malíkem. Projekt však byl zároveň tvořen s myšlenkou jeho snadné přenositelnosti i na jiná místa v České republice či v Evropě s cílem obnovy hydrologického režimu celého území.

Český nápad ví, jak řešit problémy se suchem. Projekt teď projde inkubátorem pod vedením odborníků

Nápadem roku letošního ročníku soutěže E.ON Energy Globe se stal Model Zdoňov, který bojuje proti suchu v krajině a navrací jí přirozenou schopnost zadržet povrchovou i spodní vodu. Odbornou porotu projekt zaujal svým rozsahem, komplexností a přenositelností. Projekt získal další podporu a projde inkubací pod vedením UP21.

Developeři se otevírají novým technologiím.

Technologické firmy zaměřené na vnášení nových technologií do realitního byznysu rychle rostou. Takzvaný proptech, jak se segment nazývá, proniká prakticky do všech typů komerčních nemovitostí. Do této kategorie patří také startup Spaceflow, který nabízí aplikaci, ve které mají koncoví uživatelé budov přístup ke službám a vybavení budovy, stejně jako k lidem okolo. Majitelům a správcům budov tak přináší platformu, kde mohou se všemi lidmi v budově na přímo komunikovat, lépe spravovat svou nabídku služeb, získávat data o jejich využití, a tak pro nájemce neustále zlepšovat prostředí.

FPH Success: Lukáš získal investici 41 milionů Kč pro svůj start-up

Lukáš Balík (absolvent vedlejší specializace Podnikání) spoluzaložil společnost Spaceflow v polovině roku 2016. Od té doby se podařilo společnosti s projekty ve Spojených státech i v Evropě expandovat do 9 zemí. V srpnu 2019 Spaceflow získalo novou investici ve výši 41 milionů korun (1,6 milionů eur). Za novým přílivem prostředků stojí fond Credo Ventures s přispěním startupového inkubátoru UP21 a venture kapitálového fondu Day One Capital.

Air Ventures investuje do hitech startupu Cross Network Intelligence, který pomáhá budovat efektivní sítě mobilním operátorům

 Investiční fond Air Ventures vstupuje do mezinárodně  úspěšného českého  startupu Cross  Network  Intelligence. Ten dodává mobilním operátorům v  Dánsku, Lotyšsku, Česku, Slovensku a  USA nástroje na efektivní výstavbu a provozování datových sítí, včetně sítí 5G nebo sítí pro tzv. internet věcí (IoT). Air Ventures se i touto transakcí posouvá ke splnění svého plánu – investovat 10 milionů EUR do startupů v nejbližších třech letech.

Přečtěte si také
Příběhy founderů aneb Co mi startupový život dal & vzal - Lukáš Balík
UP21 partnerem eventu, který propojuje startupy střední a východní Evropy po vzoru Silicon Valley

Startupový inkubátor UP21, který se významně podílí na propojování české scény s Evropou i světem, je českým partnerem pro unikátní event Untold Stories. Ten se koná 7. listopadu v Budapešti a bude hostit zástupce vybraných projektů ze střední a východní Evropy, kteří mohou získat zkušenosti při setkání se speakery. Poměr startupů a speakerů 1 : 10 přitom napovídá, že dojde k intenzivnímu networkingu a předávání zkušeností v diskuzi jeden na jednoho, jako tomu bývá v Silicon Valley, kterým se event inspiroval. Hlavním cílem bude posilování komunity a získávání nových byznysových kontaktů se zaměřením na Rumunsko, Slovinsko a ČR.

Soutěž E.ON Energy Globe 2019

Cílem soutěže E.ON Energy Globe je ocenit projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energie. Jejím prostřednictvím se snažíme zviditelnit takové projekty, které si zaslouží publicitu za svůj inovativní přístup k úsporám energií a ochraně životního prostředí a mohou tak sloužit jako inspirace pro ostatní.

Soutěž Startup Campus V4 Roadshow v Praze ovládla mobilní aplikace na odvykání kouření

Ve čtvrtek 17. října se v prostorách inkubátoru UP21 v Praze konala další část soutěže Startup Campus V4 Roadshow. DEX Innnovation Centre (DEX IC) a Startup Campus uspořádaly pitching soutěž pro Health a Medtech startupy, za účelem zviditelnění startupů, navázání nových kontaktů, nebo nalezení partnerů.

UP21 společně se zakladateli věnují aplikaci pro napravení jazykových vad Asociaci logopedů ve školství

Unikátní nástroj pro děti s vadou řeči svým nápadem zaujal a stal se jednou z prvních investic UP21. Od svého spuštění získal silnou odbornou podporu ze strany logopedů a pedagogů – pomohl bezmála tisícovce dětí a licenci již zakoupila téměř stovka škol. Asociace logopedů bude pro Slovohrátky vytvářet nový obsah a projekt tak dále rozvíjet.

Ocenění E.ON Energy Globe 2019

Cenu v kategorii Nápad přijde předat zástupce firmy UP21, Vítek Šubert. Společnost UP21 věnuje inkubaci projektu na 6 měsíců v hodnotě 300 tisíc korun.

Tenant experience brought up to the next level with the official launch of Spaceflow community builder application in Hungary

“We are very glad to launch Spaceflow in Hungary as we believe there is a great potential and momentum for disruption in the commercial real estate market.“

Přečtěte si také
“Neboj se říct si o peníze, které ti dávají smysl.” Jak se připravit na první schůzku s investorem?
Národní kolo CESA ovládl Neuron soundware, startupem roku je Spaceflow

Celkem 12 nejlepších českých startupů a osobností si převzalo cenu ve 14 kategoriích šestého ročníku národního kola Central European Startup Awards. Mezi oceněnými jsou Spaceflow jako Startup of the Year či Neuron soundware, kteří budou společně s dalšími vítězi reprezentovat Česko na středoevropském finále v Bukurešti.

Přečtěte si také
Začínající startupisté neumí odhadnout náklady a dojít si pro radu. To jim škodí, říká Martin Vápeník
Národní kolo startupové soutěže CESAwards 2019

Do šestého ročníku světové startupové soutěže CESA bylo nominováno více než tři sta českých startupů. Z nich vzejdou vítězové národního kola, kteří postoupí do středoevropského semifinále v Bukurešti. Mezi nimi i startupový inkubátor UP21 v kategorii Best Accelerator or Incubator Program.

Přečtěte si také
Bootstrapping versus peníze od investora. Kterou cestou se vydat?
Přečtěte si také
“V Silicon Valley se musíte naučit rozeznat jedno amazing od druhého”
S Lukášem Balíkem o sociální síti pro budovy

Český start-up Spaceflow zaujal i na náročném americkém trhu a má globální vizi. Rozhovor s CEO startupu Davidem Balíkem moderuje Petr Šimůnek.

Přečtěte si také
Příběhy founderů aneb Co mi startupový život dal & vzal - André Dravecký
Přečtěte si také
“Zamakáme na produktu a posílíme v zahraničí.” Kam až Spaceflow doletí s investicí 41 milionů korun?
Dietolog + rozvoz jídla = aplikace NurtitionPro. Teď získala seed investici od UP21

Služba zaměřená na zdravé stravování NutritionPro – a která tak v aplikaci skloubila dietologa a rozvoz jídla – získala seed investici v řádu jednotek milionů korun od startupového inkubátoru UP21. Podpořit má hlavně rozvoj prodeje a marketing.

Airpods chtějí všichni, telefon od Amazonu nikdo. Jak se staví úspěšná inovace?

Milan Šemelák pomáhal s inovacemi a brandingem společnostem jako Starbucks, Google, Unilever či Allianz. Nyní působí jako šéf strategií ve startupovém inkubátoru Karla Janečka UP21. Pro Forbes.cz Šemelák píše o tom, jak vytvořit skutečnou inovaci, která nakopne váš byznys.

Program V4 Startup Force hledá čtyři nejlepší startupy. Pomůže jim zviditelnit se v zahraničí

Startupy se opět mohou přihlašovat do 3. ročníku programu V4 Startup Force, jehož partnerem je i český inkubátor UP21. Každý z lokálních partnerů ze zemí visegrádské čtyřky pak vybere jeden startup, který dostane příležitost zúčastnit se zcela zdarma.

Dietolog a rozvoz jídla v jednom NutritionPro získal investici v řádu milionů od inkubátoru UP21

NutritionPro, který v jedné aplikaci skloubil práci dietologa a rozvoz jídla, získal seedovou investici v řádu jednotek milionů korun od startupového inkubátoru UP21. Ta je určena především na rozvoj prodeje a marketing.

Přečtěte si také
Byznys plán děláte hlavně pro sebe, říká CFO UP21 Martin Vápeník
Startupový program, ktorý prepája firmy v regióne V4

Program odštartuje 4. novembra v Budapešti týždňovým školením na rozvoj podnikania. Pokračovať bude 10-denným networkingovým turné v Bratislave, Prahe a Varšave. Startupy budú prezentovať svoje riešenia regionálne vedúcim firmám a investorom či mentorom a akcelerátorom za cieľom rozšíriť svoje pôsobenie medzinárodne.

Shipvio: Dopravci kvůli špatné D1 letos přijdou o 2 miliardy

O tři koruny na jeden kilometr přijdou v průměru dopravci kvůli špatnému stavu dálnice D1. Celkové letošní ztráty kvůli objížďkám, kolonám a nekvalitnímu povrchu na nejstarší české dálnici vyjdou na 2 miliardy korun. Vyplývá to z dat logistického startupu Shipvio.

Přečtěte si také
Poroste v budoucnu význam investování intelektuálního kapitálu?
Spaceflow, the ‘tenant experience platform’, scores $1.8M investment

Spaceflow, a startup founded out of Prague that offers a “tenant experience platform” to help landlords provide a better service, has raised $1.8 million in funding.

České Spaceflow nabírá na digitalizaci budov 41 milionů korun. Investici vedou Credo Ventures, připojil se i UP21

Digitalizace budov je ve světě nemovitostí velké téma. Také budovy, kancelářské prostory a další objekty se začínají stávat chytrými a s nasazováním technologií pomáhá i český startup Spaceflow.

Český startup Spaceflow získal investici 41 milionů Kč. Chce posílit v USA a Británii

Český startup Spaceflow, který poskytuje komunitní platformu pro budovy, získal novou investici ve výši 41 milionů korun (1,6 milionů eur). Za novým přílivem prostředků stojí fond Credo Ventures s přispěním startupového inkubátoru UP21 a venture kapitálového fondu Day One Capital.

Přečtěte si také
WTF je inovace?
Umělá inteligence i big data. Startupové trendy podle Martina Rozhoně, Ondřeje Fryce či Credo Ventures

Umělá inteligence, strojové učení, big data, proptech nebo fintech. Výčet několika oborů, do kterých se ve velkém pouštějí nové startupy s cílem uspět na domácím i globálním trhu, ale také častý cíl sólových investorů i investičních fondů, kteří vyhledávají nové příležitosti.

Přečtěte si také
Klasické modely stranou. Jak v UP21 určujeme hodnotu startupů?
„Když ještě drogy byly léky a v Jedové chýši se scházela galerka.“ Na nové české únikovce spolupracuje i ilustrátor Star Wars

Po úspěších únikových her jako jsou Kletba Vyšehradu či Assassin’s girl chce česká společnost Hunter Games posunout herní prožitek zase o kus dál a chystá svůj dosud největší projekt, jehož cílem je spojit kvalitní literaturu se zábavnou hrou.

Přečtěte si také
Část 2. Proč nám sales nejde, když ho děláme tak dobře?!
Přečtěte si také
Část 1: Proč nám sales nejde, když ho děláme tak dobře?!
Aby nákladní auta nevozila vzduch

V silniční nákladní dopravě využívají vozidla svou kapacitu v průměru jen asi z poloviny, z té druhé vozí "vzduch". Aby se dařilo auta více vytěžovat, vznikají různé plánovací a propojovací technologie, velké firmy si pro řízení přeprav budují řídicí centra a někdy je potřeba snížit frekvenci dodávek, respektive sáhnout na servisní úroveň vůči zákazníkovi.

Přečtěte si také
Ochrana duševního vlastnictví startupů. Jak a kdy ji (ne)řešit?
Vistag: snadná cesta k nákupu

V rámci neustálého zdokonalování našich služeb pro klienty a čtenáře, představujeme nový interaktivní prvek – Vistag. Bude umístěn v redakčních článcích na webu Proženy.cz. Čtenáři snadno poskytne informace o nabízeném produktu a usnadní cestu k nákupu.

Praze by mělo záležet na dobrém startupovém ekosystému, říká Vít Šubert z UP21

Se zakladatelem startupového inkubátoru o tom, jak poznat životaschopný projekt, jak takový projekt prezentovat, proč smart lavičky s nabíječkou nejsou smart a proč je dobré kompenzovat byznys smysluplnou nadací

Přečtěte si také
Produkt se sám neprodá aneb Jak v UP21 vznikl Sales Hub
Přečtěte si také
Garážovou kapelou nelze být napořád. Startupy, nebojte se vyrůst!
Přečtěte si také
Mám tak málo času, že se musím soustředit na to, co dělám, říká Karel Janeček
Hunter Games chystají venkovní únikovku s Milošem Urbanem a ilustrátorem Star Wars. Zavede vás do staré Prahy

Únikové hry se v Česku těší čím dál větší oblibě a mohou za to především projekty, které s cílem pohltit účastníky do světa plného výzev, nástrah, adrenalinu a skvělé zábavy průběžně vznikají. Mezi ně patří i český projekt Hunter Games, který se aktuální rozvíjí v tuzemském inkubátoru UP21 a veřejnost i firmy láká na různé únikovky a týmové geolokační hry.

Sens Food CZ mění jídelníček a má největší cvrččí farmu na světě

Jak lidem změnit jídelníček a používat u toho výrobky, které podporují udržitelný život? Na to se zaměřila firma Sens Food CZ, která produkuje výrobky ze cvrččí mouky a má v Thajsku i největší cvrččí farmu na světě.

Přečtěte si také
7 otázek, na které by měl váš startup znát odpověď
Přečtěte si také
Na slovíčko. Martin Klčo mluví o své zkušenosti s mentorováním v UP21
Přečtěte si také
Korporátní zkušenosti se startupům hodí, říká UP21 kopilotka Lenka Heřmánková
Čeští průkopníci na poli Smart Cities

Udržitelný rozvoj měst. Zvýšení život- ní úrovně. Využití moderních techno- logií. Všechny tyto aspekty se snoubí v konceptu Smart Cities, který se během několika posledních let rozšířil do celého světa. V čem konkrétně jsou inteligentní města jiná?

Přečtěte si také
Jak se organizuje mezinárodní startupový event SWCSummit
FMV Alumni Club pořádal večer (nejen) pro začínající podnikatele v inkubátoru UP21 Karla Janečka

Ve středu 22. května proběhl Alumni start-up evening (nejen) pro začínající podnikatele, který pořádal FMV Alumni Club. Pro studenty a absolventy tak zprostředkoval jedinečnou příležitost nahlédnout přímo pod pokličku jednoho z předních českých inkubátorů, za kterým stojí podnikatel Karel Janeček.

Přečtěte si také
Startup Hunter Games slaví úspěchy. O jejich hry je zájem u nás i v zahraničí
Což takhle dát si cvrčka? Český startup Sens rozjíždí revoluci ve výživě. Sází na hmyz

S přibývajícím počtem lidí na planetě je stále obtížnější zajistit hodnotnou výživu všech obyvatel Země. Český startup Sens Food přišel s řešením udržitel- ného stravování prostřednictvím potravin, které jsou oblíbené v exotických zemích, ale Evropané se na ně stále dívají poněkud s nedůvěrou – hmyzu.

Praha se v dubnu stala startupovým centrem Evropy

Český startup motionlab zvítězil v konkurenci zemí Visegrádské čtyřky a míří do San Franciska.

Přečtěte si také
Infografika: 8 tipů jak vybudovat skvělý startupový tým
Nejlepší čas technologií

Přestože moderní logistické technologie zlevňují a firem, které je nasazují, rychle přibývá, řada společností zatím potenciál digitalizace a automatizace neobjevila. Odborníci doporučují začít od dílčích kroků.

Přečtěte si také
Digitální nomádství může být skvělé pro tým, ale ne pro foundera
Přečtěte si také
Mentor, nebo kopilot? První pomůže, druhý s vámi stojí v první linii
Přečtěte si také
Mentor, nebo kopilot? První pomůže, druhý s vámi stojí v první linii
Přečtěte si také
Je marketing vůbec etický? Zeptali jsme se markeťáka Milana Formánka
Přečtěte si také
Nová komunita Before you shine chce pomáhat startupistům
Martin Vápeník: Co nedělat, když vám na účtu přistanou peníze od investora

Získali jste investici? Ještě není vyhráno. Stejně důležité jako zaujmout investora je umět se získanými prostředky naložit efektivně a zodpovědně. Stačí se přitom vyvarovat hrstky základních chyb, kterých se nezkušené startupy často dopouštějí.

Českým start-upům chybí zdravé sebevědomí

Před čtyřmi lety spoluzaložil startupový inkubátor UP21 a do porftolia získal začínající firmy s miliardovým potenicálem i v zahraničí. Svůj byznys teď rozšiřuje o další fond, který se má zaměřit na nejmladší české firmy. „Peněz je více než nápadů, což je však dobře. V honbě za start-upy se ale často dávají horentní sumy firmám, které nemají dobré nápady,“ říká šéf fondu Vítek Šubert.

Sens chce Evropany naučit jíst cvrčky

Exotický byznys rozjíždí pražský start‐up Sens. Spoléhá totiž na výrobu a prodej potravin z hmyzu, přesněji ze cvrčků. Podle jeho zakladatelů a majitelů – Radka Huška a Daniela Vacha – to dává smysl nejen ekonomicky, ale i z pohledu ochrany životního prostředí.

Přečtěte si také
Jak se podařilo startupu SENS dostat cvrččí tyčinky do německých supermarketů
Přečtěte si také
10 výzev, které musí každý startup překonat, aby mohl rychle vyrůst
Češi už snědli miliony cvrčků. Jsou zdravější než maso

Sladká tyčinka, žitný chléb anebo skvělé palačinky. Chcete-li si pochutnat na výživných cvrčcích, ale nehodláte je křoupat jako samostatné brouky, tyhle produkty z dílny start-upové společnosti Sens jsou přesně pro vás. Na českém trhu jsou dostupné už téměř dva roky a zdá se, že Čechům pořádně zachutnaly.

Český startup Motionlab uspěl na letošním SWCSummitu

Letošní ročník SWCSummitu již zná své vítěze. Titul evropského startupového šampiona si odnáší švédské Mimbly, které se zaměřuje na změnu vnímání společnosti v přístupu k čistotě vody a jejímu využití.

„Největší výzva je umět se prodat,“ říká spoluzakladatel Spaceflow, která je ve finále mistrovství Evropy startupů

Soutěž o titul mistra Evropy mezi startupy vrcholí. Do finále se probojovala i česká firma Spaceflow. S čím chce ohromit porotu a sáhne si na prestižní titul a finanční ocenění půl milionu dolarů?

SWCSummit: Evropským startupovým šampionem je švédké Mimbly, do světového finále putují i čeští Motionlab

Letošní ročník SWCSummitu již zná své vítěze. Titul evropského startupového šampiona si odnáší švédské Mimbly, které se zaměřuje na změnu vnímání společnosti v přístupu k čistotě vody a jejímu využití; vítězem regionu V4 se stali čeští Motionlab, startup zaměřený na personalizovanou videoreklamu.

Vítězem SWCSummitu je švédský startup MIMBLY

Titul evropského startupového šampiona si odnáší MIMBLY. Vítězem regionu V4 se stali čeští MotionLab, startup zaměřený na personalizovanou videoreklamu.

Přečtěte si také
S UP21 postupujeme rychleji než předtím, říkájí startupy NutritionPro a Sdílejprostor
Karel Janeček: Fungování společnosti se musí změnit. Klíčovou roli sehrají startupy i technologie

Karel Janeček je všude, kde se něco děje. Ať už s vlastním projektem, jako investor, mecenáš nebo člověk, kterému není lhostejné, v jaké společnosti žijeme a kdo nás řídí. Známý český matematik toho má rozjetého skutečně hodně, ale když se s ním bavíme v sídle jeho Nadace na pražském Smíchově, točí se většina rozhovoru kolem jednoho důležitého tématu – změny ve společnosti a aktivit, které k ní mají dopomoci.

Konec éry masa? Nejen hovězí mohou nahradit cvrčci

Lidé zapomněli jíst hmyz, přitom existuje kuchařka z přelomu 19. a 20. století, která obsahuje recept na polévku ze švábů. Když v restauraci dostanete hovězí steak, muselo se předtím něco stát.

Česko centrem evropského start-upového dění

Ve středu 10. dubna 2019 se v Praze koná konference a hned dvě finále soutěže Startup World Cup & Summit. Jedná se o jednu z pěti největších start-upových akcí v Evropě a nepochybně největší start-upovou akci roku 2019 v České republice.

Startup World Cup Summit vyhlásí nejlepší startup regionu V4 i nejlepší startup Evropy

Soutěžit o 500 000 dolarů investiční ceny budou stovky nejlepších startupů, které byly vybrány z více než 2 000 přihlášených po celém kontinentu. České barvy bude hájit 14 z nich.

SWCS: Podívejte se na 14 + 12 nejlepších startupů z ČR a Evropy, které se utkají o investici 500 tisíc dolarů

Rovnou dva vítězové odejdou 10. dubna ze soutěže SWCSummit, která se bude konat v Kongresovém centru v Praze. Ten první bude šampionem regionálního kola visegrádské čtyřky, druhý pak celoevropskou jedničkou. Podívejte se na vybrané startupy z Česka i zahraničí.

„Běhací“ aplikace nestačí, budujeme sociální síť, říká šéf startupu Strava

Kdo maraton nemá v aplikaci, ten ho nezaběhl. Chytrá zařízení změnila mnohým lidem pohled na sport. Přinesla totiž nové možnosti zaznamenávání výkonů a jejich srovnávání s ostatními. Sportovní aplikaci Strava už má 39 milionů lidí. Podle jejího šéfa Jamese Quarlese však pouhý záznam sportovní aktivity už dávno nestačí.

V4 Startup Force nabízí regionálním startupům získat zkušenosti v zahraničí, na programu se podílí i český inkubátor UP21

Vybrané regionální startupy mají unikátní příležitost posbírat cenné zkušenosti v zahraničí, a to díky programu V4 Startup Force. Ten po loňské vydařené premiéře opět spouští maďarský Design Terminal ve spolupráci s partnery, mezi které se řadí i český inkubátor UP21.

Logistický broker. Denně tisíc přeprav díky umělé inteligenci

Shipvio chce automatizovat logistiku. Chceme se dostat do bodu, kdy náš dispečer bude schopen zvládnout denně tisíc přeprav za pomoci umělé inteligence. Našim zákazníkům chceme dopřát zážitek toho, že si objednají na jeden klik auto a pak už nic neřeší. V rozhovoru pro server Roklen24 to řekl CEO Shipvio André Dravecký.

Přečtěte si také
10 dnů zahraničního networkingu úplně zadarmo. To je V4 Startup Force!
Vít Šubert: Garážovou kapelou nelze být napořád aneb proč by se startupy neměly bát vyrůst

„Z nás korporace nikdy nebude,“ říkají mi startupy poněkud naivně, ale často. Přitom naprosto chápu, co je na té větě tak přitažlivé – vždyť tolik startupů vzniklo právě díky averzi jejich zakladatelů vůči korporátním rutinám a díky touze změnit status quo.

Kolaborační nástroje

echnologický pokrok na pracovišti nevidíme už jenom jako přesun od klasických poznámkových bloků k těm digitálním. Nástrojů pomáhajících koordinovat činnosti na projektech, kdy jednotlivé pracovníky nemusí dělit pouze vzdálenost v měřítku několika metrů, ale často jde i o kilometrové vzdálenosti, je obrovské množství. Jak však zvolit ten pravý?

Chceme být dokovací stanicí pro externí inovace

Se startupy spolupracujeme v oblasti umělé inteligence, obsluhy zákazníků či e-mobility, říká Tomáš Bělohoubek ze společnosti E.ON

Přečtěte si také
„Houstone, máme problém.“ Aneb když váš software není váš
Český start-up Vistag umožňuje přidání interaktivních visaček na e-shop i blog

Český start-up Vistag vytvořil unikátní nástroj, který nabízí e-shopům a blogům možnost přidávat k fotografiím on-line vystaveného zboží interaktivní visačky s různými informacemi, zajímavými odkazy a proklikem na prodejní stránky. Přináší tak nový nástroj pro provozovatele e-shopů i blogery.

Špička evropské startupové scény přijíždí do Prahy. Kdo si vybojuje milionové investice?

Jaké místo na světě se vám vybaví jako první, když se řekne startup? Pokud jste si právě představili kalifornské Silicon Valley, nejste sami. Nadvláda “Křemíkového údolí” coby globálního centra inovací, nových technologií, průkopnických myšlenek ve sdílené ekonomice a dalších oborech je nepopiratelná.

Miliardář Janeček rozšiřuje investice do start-upů

Z karlínského startupového inkubátoru UP21, který má v portfoliu například firmu Shipvio či výrobce proteinových tyčinek Sens, se vyčleňuje nový fond na podporu začínajících společností. Zakladateli inkubátoru UP21 jsou matematik a podnikatel Karel Janeček a řídící partner Vítek Šubert.

Spaceflow enters Romania in S+B Gruppe offices

“In the future, technological facilities will bring the greatest added value to office buildings in an increasingly competitive environment, becoming almost as important as the location. Office building apps save time and money for employees and offer them a real time networking solution,“ comments Vincent Vallois of Online Real Assets, Spaceflow’s partner for CEE Region.

UP21 Karla Janečka a Víta Šuberta spustí nový investiční fond. Do každého startupu vloží až 1,5 milionu eur

Karlínský startupový inkubátor UP21, za kterým stojí miliardář Karel Janeček a Vít Šubert, se po čtyřech letech fungování a 18 startupech v portfoliu pouští do dalšího vlastního investičního fondu. Ten ponese název STAR*21 a do jednotlivých projektů má investovat od 700 tisíc do 1,5 milionu eur, tedy od necelých 18 milionů do více než 38 milionů korun. Finance má postupně získávat ještě letos na jaře.

Chceme Prahu dostat mezi největší startupová města v Evropě, hlásí pořadatelé Startup World Cup & Summitu

Českou republiku čeká v dubnu velká startupová událost. Do pražského Kongresového centra se sjedou startupy, investoři a podnikatelé z celé Evropy, protože tu v rámci Startup World Cup & Summitu proběhne celoevropské finále globální startupové soutěže, v níž se hraje o miliony korun. Nebude to však jen o přehlídce těch nejnadějnějších startupů ze sedmnácti evropských zemí, ale také o České republice a snaze organizátorů akce ukázat, že i právě u nás tepe startupové srdce.

Přemysl Koudela (Vistag): Umožňujeme na internetu prodávat prostor, který doteď ležel ladem. A díky tomu už máme velké hráče

Na internetu všichni hltáme očima – prakticky všechno, tedy vlastně kromě textu. Většina lidí přečte prvních pár řádek, zatímco obrázek může za stejnou dobu schytat docela slušné množství pozornosti. Jenže jak z něj k lidem dostat informace v takové podobě, aby začali přemýšlet o vyfocených produktech, nebo dokonce aby si je koupili?

Startups Boosting Regional Entrepreneurial Environment: V4 Startup Force Returns

Once again in 2019, Design Terminal is launching – together with its partners – V4 Startup Force, the unique startup program of the Visegrad region.

NutritionPro se nově inkubuje v UP21, představí výživového poradce budoucnosti a doručí personalizované jídlo až ke stolu

Startup NutritionPro, který se specializuje na personalizované stravování, se nově inkubuje v UP21. Jedná se o „all-in-one“ službu, která se odborně zaměřuje na zdravé stravování. Jídelníček je připravován unikátně pro každého klienta podle jeho biomedicínských dat, životního stylu, způsobu trénování a dalších údajů, které o sobě nasdílí.

Přečtěte si také
Jak vybudovat startupový tým od nuly – rady od zkušené HR manažerky
SWCSummit představí celou řadu zajímavých startupů

Pražské kontinentální finále největší startupové soutěže světa už zná první finalisty. Na konferenci SWCSummit se 10. dubna v Praze představí například italský startup Altheia Science zaměřený na léčbu sklerózy a diabetu, španělský Amadix, který slibuje rychlejší diagnózu rakoviny, nebo polský fintech startup Crassula zaměřený na zprostředkování plateb pomocí všech druhů měn i kryptoměn.

Přesnější drony, rychlá diagnóza rakoviny nebo platby všemi měnami. Startupová špička se v Praze utká o 500 000 dolarů

Na centimetr přesnou GPS pro drony a roboty v Praze představí estonský startup Precision Navigation systems.

SWCSummit zná první finalisty. Kdo si odnese půl milionu USD?

Pražské kontinentální finále největší startupové soutěže světa už zná první finalisty. Na konferenci SWCSummit se 10. dubna v Praze představí například italský startup Altheia Science zaměřený na léčbu sklerózy a diabetu, španělský Amadix, který slibuje rychlejší diagnózu rakoviny, nebo polský fintech startup Crassula zaměřený na zprostředkování plateb pomocí všech druhů měn i kryptoměn.

Přečtěte si také
Když nevytváříte hodnotu, nedělejte byznys
Kdy rozjet byznys z vlastních peněz a kdy jít za investorem?

Bariéry vstupu do startupového světa se stále snižují a přibývá lidí, kteří se místo peněz od investora spolehnou na svůj vlastní kapitál, schopnosti a síť kontaktů a bez externích zdrojů spouštějí jeden produkt za druhým.

Přepravní Shipvio jde do Saudské Arábie, chce taky dál do Evropy

Český startup Shipvio, který propojuje světové dopravce se zákazníky, expanduje do Saudské Arábie a chystá se rozrůstat i do dalších evropských zemí.

Martin Vápeník z UP21: Financování startupů je snazší než kdy dřív. S investory si vylaďte očekávání.

Startupový trh se těší velké popularitě i mezi investory, kteří se dříve zaměřovali spíše na tradiční odvětví. Proto mají začínající projekty možnosti financování jako nikdy dříve, říká finanční ředitel startupového inkubátoru UP21 Martin Vápeník. Kde všude se dnes dají prostředky pro rozjezd nového projektu sehnat a které věci si předem s investory ujasnit, popisuje v následujícím textu.

Startup Shipvio přilákal investory, s přepravami 15x objel zeměkouli

Startup Shipvio, inkubovaný v UP21 a český vítěz Startup World Cup z roku 2017, získal po vydařeném loňském roce podporu Karla Janečka a logistické firmy Logio, respektive mateřského holdingu Patero, kteří do něj investovali nižší desítky milionů korun. Od konce minulého roku je rovněž připravená expanze firmy do Saúdské Arábie, kde Shipvio zakládá s polovičním podílem joint venture firmu s tamními partnery.

Na Startup World Cup & Summit v Praze se objeví lidé se zkušenostmi z Applu či Instagramu. Startupy hrají o půl milionu dolarů

Jedna z nejvýznamnějších startupových akcí v Evropě Startup World Cup & Summit se uskuteční v Praze již za pár týdnů, a tak se blíží i 20. únor, tedy datum, do kterého mohou startupy podávat své přihlášky do evropského finále soutěže, ve které se mohou utkat o investici ve výši půl milionu dolarů.

Přečtěte si také
Soustřeďte se na zákazníka. Vše ostatní je sekundární, říká marketingový stratég UP21
Český logistický startup Shipvio získává desítky milionů korun a expanduje nejen do Saúdské Arábie

České Shipvio vytváří nástroj, díky kterému si mohou zákazníci snadno zařídit přepravu zboží všeho druhu, a zatímco dosud ho bylo možné využít pouze na českém a slovenském trhu, letos chystá významnou expanzi do dalších zemí, a to nejen v rámci Evropy. Již od konce minulého roku má tuzemský logistický startup připravenou expanzi do Saúdské Arábie a nyní oznámil novou investici od firmy Logio a miliardáře Karla Janečka.

Startup World Cup & Summit uzavírá přihlášky pro startupy, oznámil hvězdnou pětici spíkrů

Jen do 20. února mají startupy možnost poslat přihlášku do evropského finále soutěže Startup World Cup, která se letos odehraje v rámci konference SWCSummit. Bojovat mohou o investici 500 tisíc dolarů a titul mistra Evropy. Kromě toho konference zveřejnila jména hvězdné pětice řečníků, mezi kterými jsou matadoři Applu i člověk, který proslavil Instagram.

Kde potkat profíky ze Silicon Valley, top speakery i startupovou elitu?

Jestli někde můžete vidět budoucnost podnikání v Evropě, tak to bude 10. dubna v Praze. Do Kongresového centra na Startup World Cup & Summit (SWCSummit) dorazí na pět desítek špičkových odborníků, kteří budou připraveni poradit v jakékoliv fázi podnikání.

Kam jít pro peníze na startup podnikání

Skvělý nápad a jasný byznys plán pro úspěšnou budoucnost podnikání nikdy nestačily. Střední Evropa včetně Česka ale přetékala volnými penězi a investice do start-upu zažívaly boom. Začínající byznysmeni vytáhli loni od štědrých investorů rekordních 15 miliard eur.

Přečtěte si také
Proč je lepší, když inkubátor startupy nevodí za ručičku
Přečtěte si také
Jak vytvořit skvělý finanční plán
Přečtěte si také
Vše, co jste vždy chtěli vědět o finančním plánu
Vědecké dobrodružství v USA: Podpora českých start-upů v zahraničí má smysl, myslí si Jan Chmelík

Agentura pro podporu podnikání a investic v rámci programu CzechAccelerator aktivně podporuje české podnikatele v začátcích na zahraničním trhu. Ti tak získají kancelářské zázemí a mohou se například účastnit workshopů a přednáškových cyklů.

SENS expandoval na německý trh a dívá se po investorovi

Výrobce potravin z cvrččí mouky SENS, který je inkubovaný v UP21, expanduje po úspěšném uvedení v České republice na německý trh. Tam se firmě podařilo dostat do prémiových supermarketů tegut a EDEKA a dále jedná s dalšími řetězci, u nás pak SENS spolupracuje se supermarkety Kaufland nebo Penny.

Do zahraničních inkubátorů vyráží na zkušenou 8 českých start-upů

Po následující 3 měsíce budou s podporou projektu CzechAccelerator čerpat podnikatelské zkušenosti v New Yorku, Londýně a San Franciscu

Český startup SENS za leden utržil už přes 2,5 milionu korun. Se svými cvrččími tyčinkami jde do Německa

Začátkem roku si mnozí dávají různá předsevzetí, která jsou často spojená především se změnou životního stylu, návštěvami posiloven, běháním a nebo alespoň zdravým jídelníčkem. Velmi dobře o tom vědí i v českém startupu SENS, který vyrábí potraviny z cvrččí mouky, jež jsou plné energie a proteinů.

Martin Vápeník z UP21: Začínající startupy neumí odhadnout náklady a dojít si pro radu. To jim škodí

Podhodnocování nákladů, špatný odhad velikosti trhu nebo nedostatek flexibility ve finančním plánu. To jsou jedny ze zásadních chyb, se kterými se finanční ředitel startupového inkubátoru UP21 Martin Vápeník u začátečníků setkává.

Přečtěte si také
Spaceflow v New Yorku: první budovy už letos
Přečtěte si také
Silke Horáková: Budoucnost patří investicím se společenským dopadem.
Vizuální řešení Vistag uspělo na tržišti s aplikacemi AppSumo

Marketingový nástroj Vistag, který za pomoci speciálních tagů umístěných na fotografiích rozšiřuje informace o nabízeném produktu, uspěl na světovém tržišti AppSumo.

Vizuální řešení Vistag na podporu prodeje slaví úspěch na mezinárodním tržišti s aplikacemi AppSumo. Pořídilo si ho tady 1 300 zájemců

Marketingový nástroj Vistag, který za pomoci speciálních tagů umístěných na fotografiích rozšiřuje informace o nabízeném produktu, uspěl na světovém tržišti AppSumo. Díky registraci na tomto populárním americkém marketingovém webu s aplikacemi získal Vistag 1 300 nových klientů, mezi kterými nechybí e-shopy, blogeři a další tvůrci online obsahu. Ti se mohou těšit na to, že aplikováním Vistagu usnadní nákup svým zákazníkům. Hlavní funkcí Vistagu je totiž označení produktu a zkrácení a zefektivnění nákupní cesty.

Kdo získá titul evropského start-up jednorožce?

Česká republika bude na jaře příštího roku hostit jednu z nejvýznamnějších událostí evropské i světové startupové scény. Startup World Cup & Summit nabídne vedle světových keynote speakerů a networkingu také evropské finále soutěže Startup World Cup 2019, ve kterém vítězný evropský startup získá investici v hodnotě půl milionu dolarů a titul evropského šampiona. Jedním z partnerů projektu je i Technologické inovační centrum.

Nakupování ve Vermontu zažívá revoluci. Oficiální web oživuje nástroj pro chytré označování produktů Vistag

Společnost Vermont, která zastupuje prémiové módní značky, například Gant či KARL LAGERFELD, spustila na svém webu systém Vistag. Toto řešení umožňuje za pomoci označování – takzvaných tagů – vkládat do fotografií nabízených produktů řadu informací. Tagy se dají rozkliknout po najetí kurzoru myši na daný obrázek, a mohou tak přímo odkázat například na e-shop konkrétní značky, v tomto případě GANT. Inteligentní tagy zároveň na fotografii zobrazí více informací o produktu, např. cenu zobrazeného zboží či jeho popis. Zjednodušuje se tak celý proces nakupování.

Metody potřebné k fungování v digitálním světě aneb jak na agilní vývoj na dálku

Co se skrývá za oponu organizace postavené na principech flexibility, svobody rozhodování, důvěře, zodpovědnosti a samozřejmě respektu (ke kolegovi, klientovi, sobě samému) neboli Flat Organization, práci odkudkoli neboli Remote Office a využití interaktivního prostředí softwaru vyvinutému speciálně pro projektové řízení neboli Agile Method? Jednoduchá odpověď by byla: Business Process Management (BPM)!

Přečtěte si také
Jan Ulč: Expanzi do zahraničí si pořádně rozmyslete
Start-up Gettick shání dvacet milionů korun na expanzi

Začínající česká firma vyvinula soft- ware, který soustře- ďuje jinak samostatné uživatelské aplikace. Výrazně tak zrychluje týmovou spolupráci.

Český start-up Gettick má dvacet tisíc uživatelů, další chce získat v zahraničí

Začínající česká firma vyvinula software, který soustřeďuje jinak samostatné uživatelské aplikace. Výrazně tak zrychluje týmovou spolupráci.

Praha bude hostit stovky nejlepších start-upů z celé Evropy

Až pět stovek mladých technologických firem z celé Evropy příští rok v dubnu zamíří do Prahy. V Kongresovém centru se před dvěma tisíci návštěvníky utkají v rámci kontinentálního finále konference Startup World Cup & Summit. Vítěz zamíří do Silicon Valley, kde se utká o přízeň investorů s konkurencí z celého světa.

Do Prahy přijedou na Startup World Cup & Summit hrát o půl milionu dolarů startupy z celé Evropy

Praha se může na jaře příštího roku těšit na jednu z nejvýznamnějších startupových událostí v Evropě. Druhý ročník konference Startup World Cup & Summit totiž bude ještě větší než ten první a tentokrát do České republiky přiveze rovnou celoevropské finále globální soutěže Startup World Cup 2019. Vedle toho 10. dubna v pražském Kongresovém centru vystoupí také řada úspěšných podnikatelů v čele se šéfem aplikace Strava.

Startupové naděje zamíří do Prahy. Vítězové národních kol budou soupeřit o půl milionu dolarů

Příští rok se v Praze v Kongresovém centru představí v rámci konference Startup World Cup & Summit (SWCS) nejnadanější start-upy z celé Evropy. Vítězové národních kol na něm budou 10. dubna soupeřit o titul evropského šampiona, půl milionu dolarů, tedy 11,4 milionu korun, a postup do finále. To se uskuteční v květnu v San Francisku a na vítěze tam čeká už milion dolarů.

Když Fotky promluví

Startup Vistag chce pomocí vizuální analýzy předvídat trendy v módě

Přečtěte si také
What’s Next, Europe?
Přečtěte si také
Petr Šídlo: O etice v byznysu
Přečtěte si také
Petr Šídlo: O vývoji produktů, sbírání zpětné vazby a pečení štrúdlů
Alan Vyšín: Finančním poradcům pomůžeme k vyšším výdělkům

Finanční poradci využívají ke své práci nespočet nástrojů. Je to chaos. Řešení pro zpřehlednění nabízí nová aplikace. „Nepřidáváme další nástroje nebo projektová řízení nebo komunikační nástroje do součtu nástrojů, ale zjednodušujeme používání stávajících nástrojů firmy,“ říká Alan Vyšín, CEO a spoluzakladatel společnosti Gettick.

Q-TON 3.0 zná vítěze. 50 tisíc korun si odnesl tým s platformou pro tvorbu interaktivních příběhů

Vývojářská společnost Qest, expert na smart homes, smart cities a partner startupového inkubátoru UP21, o víkendu 19. - 21. října uspořádala společně s vývojářským studiem eMan už třetí ročník hackatonu na téma smart cities.

Vistag spouští oživování fotografií. Díky chytrému značení se doplňkovým informacím věnuje každý sedmý návštěvník, v průměru pak 10 vteřin

Český startup Vistag, který je součástí inkubátoru UP21, oficiálně komerčně spustil systém pro oživování fotografií. Vistag přináší e-shopům, mediálním domům a všem tvůrcům online obsahu inovativní způsob označování fotografií, kterému jsme si přivykli na sociálních sítích Facebook a Instagram. Inteligentní tagy umožňují rozšířit informace o tom, co je na fotografiích zobrazeno.

Vistagy oživí fotografie nejen u produktů v e-shopech

Český startup Vistag spustil naostro (po čtyřměsíčním pilotním programu) systém pro oživování fotografií. Vistag přináší zejména e-shopům, ale také mediálním domům a všem tvůrcům online obsahu způsob označování fotografií (tagování), kterému jsme si přivykli na sociálních sítích Facebook a Instagram. Tagy umožňují rozšířit informace o tom, co je na fotografiích zobrazeno, a po najetí kurzoru myši rozšířit informace o objektech na fotografii.

Spaceflow Helps Build A Community Among Tenants

Since it’s all about live/work/play these days, the Spaceflow app brings that balance into an effective equilibrium for tenants and property managers.

Přečtěte si také
Václav Pavlečka: O jednorožcích, startupové bublině i o podnikání v Evropě
Český startup Vistag spouští nástroj k tagování produktů na fotografiích

Český startup Vistag oficiálně spouští svůj systém pro oživování fotografií. Ve vývoji byl rok a půl a s podporou inkubátoru UP21, který do něj vložil několik milionů korun, nyní jde do ostrého provozu. E-shopům chce Vistag přinést možnost oživit fotografie tím, že v nich mohou snadno označit jednotlivé produkty a následně je zákazníkům nabídnout ke koupi. Ve čtyřměsíční pilotní fázi Vistag používalo téměř 200 českých e-shopů.

Přečtěte si také
Lukáš Balík: O investici se ucházíme u těch největších hráčů
Přečtěte si také
Margareta Křížová: Jak najít investora, připravit se na schůzku, prezentovat a vyjednávat
Češi představili moderní řešení pro správu chytrých domů

Česká společnost Haidy nabízí inteligentní systém pro řízení chytrých domů již od roku 2007 a letos v září představila inovovaný systém s názvem Haidy 2.0. Produkt, který se začne prodávat ještě letos, je výsledkem spojení a vylepšení dvou existujících systémů a má ambice stanovit standard v segmentu smart home.

Přečtěte si také
Lukáš Foral: Každou zpětnou vazbu od investora analyzujte a pokud dává smysl, využijte ji
Češi představili moderní řešení pro správu domů. Haidy spojuje dva existující systémy a nastavuje nový standard ve smart homes

Inteligentní dům, který lze ovládat na dálku, který ví, zda jste nechali otevřené okno v ložnici, a který umí zefektivnit náklady na energie a spoustu dalšího, již řadu let není otázkou sci-fi. Česká společnost Haidy nabízí inteligentní systém pro řízení chytrých domů – nejčastěji označovaných jako smart homes – již od roku 2007 a letos v září představila inovovaný systém s názvem Haidy 2.0.

Přečtěte si také
Je pro vás dobré jezdit na startupové eventy?
Přečtěte si také
Přemysl Koudela: Jak se hledá další seedová investice
Proteinová bomba na čtyři kousnutí

Donedávna byly výsadou sportovců toužících po růstu svalů a k dostání byly jen v posilovnách. Dnes jsou jich plné obchody a kupuje je kdekdo. Tyčinky s proteinem se staly další stravovací modlou.

Leading marketing agencies join forces to leverage Proptech solutions for the UK and European real estate markets

Online Real Assets and Lodestar have signed a joint agreement to provide the real estate sector with high-value integrated services. The deal will cover both the UK and Central and Eastern European markets.

Prvý vzdelávací V4 Startup Force Program sa spustí na jeseň v Design Terminal

Pozícia regiónu V4 na medzinárodnej úrovni sa evidentne posilňuje a startupy tu majú ďalšiu skvelú príležitosť. Design Terminal a partneri spúšťajú vzdelávací startup program ako prví v Strednej Európe.

First Central European V4 startup scholarship launches at Design Terminal this autumn

The role of the V4 region at international level is evidently growing stronger and startup enterprises have another great opportunity in the fact that Design Terminal and its partners are launching a V4 startup scholarship as a first in Central Europe.

České zastoupení v New Yorku hostilo večer evropských technologií

Agentura CzechInvest a Generální konzulát České republiky v New Yorku ve čtvrtek 6. září 2018 hostily letošní již páté setkání ze série s názvem European Tech Night. Akce se konala v České národní budově na Manhattanu a zúčastnilo se jí na 100 návštěvníků.

Přečtěte si také
Jak vytvořit úspěšnou crowdfundingovou kampaň - krok za krokem
Seedstars Czech: Podívejte se na TOP10 seed startupů z České republiky

Zde je 10 startupů z české startupové scény, které byly vybrány k účasti v soutěži Seedstars Czech 3rd edition o možnost reprezentovat zemi na summitu Seedstars CEE Summit a na globálním summitu Seedstars Summit ve Švýcarsku.

Přečtěte si také
Proč by si měl váš startup najmout externí firmu na vývoj aplikace
Co si musí přiznat pět z pěti startupistů

Říkat si CEO a founder dnes může prakticky každý. Rozdíl mezi těmi, kdo si jen honí vlastní ego, a opravdu úspěšnými je často v (ne)ochotě přiznat si jednu důležitou věc – vedení firmy není nekonečná investorem dotovaná party s nejlepšími kamarády.

„Nikdy bychom si nevzali většinový podíl,“ říká šéf inkubátoru UP21

Vít Šubert zatoužil po více než dvaceti letech v korporacích po změně. Souhra náhod a okolností mu přivedla do cesty startupy a matematika Karla Janečka. Spolu s malým týmem vytvořili inkubátor UP21, který se vyznačuje úzkou vazbou na Silicon Valley a znalostí tamního prostředí.

Útěk z korporátu: čtyři příběhy lidí, kteří se nebáli změny. Dobrovolničili na italských farmách nebo vzkřísili zadluženou neziskovku

Nejprve řadu let stoupali ve velkých firmách vzhůru, pak se ale rozhodli odejít. Svou židli vyměnili za pro ně neznámý terén. A nelitují.

Přečtěte si také
Interview: Nesvazuji firmu ani lidi pravidly, pouze udávám směr
Přečtěte si také
Interview: Za tři roky jsme vyrostli ze dvou lidí na 120
Přečtěte si také
Interview: Jak STRV hledá své talenty
Přečtěte si také
V čem spočívá úspěšnost týmu
Přečtěte si také
Marketing tip 4: Myslete na budoucnost. Myslete na marketingové technologie – AI, VR, hlas a automatizace.
Přečtěte si také
Interview: Klíč je najít vhodného parťáka
Přečtěte si také
Interview: Startupy a korporace by se měly respektovat
Přečtěte si také
Interview: Štěstí v práci je důležité
Přečtěte si také
Pavel Kysela: Vedu firmu, kterou řídí 600 zaměstnanců
Přečtěte si také
Marketing tip 3: Play, Buy, Share
Přečtěte si také
Interview: Skvělý obchodník tvoří polovinu úspěchu
Přečtěte si také
Interview: Sales je o tom, že musíš být u zákazníka
Přečtěte si také
Marketing tip 2: Prodejte consumer benefit
Přečtěte si také
Marketing tip 1: Poznejte své zákazníky do hloubky
Přečtěte si také
Interview: Už při zakládání firmy myslete jako unicorn
Přečtěte si také
Vize nejsou jen slova na papíře
Přečtěte si také
Checklist - na co nezapomenout před, při a po prezentaci
Přečtěte si také
Wow efekt mám u jednoho projektu z padesáti
Přečtěte si také
Lámání chleba: 6 možných odpovědí investora na váš elevator pitch
Přečtěte si také
Káva s investorem - tak jakou si dáte?
Přečtěte si také
Interview: Jak jsme sháněli investici pro SENS
Přečtěte si také
Interview: Co při elevator pitch funguje a co ne
Přečtěte si také
10 nejčastějších chyb při prezentování investorům
Přečtěte si také
Jak prezentovat před investorem
Přečtěte si také
5 nejčastějších otázek startupistů
Přečtěte si také
Kde jsou příležitosti pro růst v roce 2018?
Přečtěte si také
Jak pracovat s nápadem?
Přečtěte si také
Jak vytvořit skvělý business plan
Přečtěte si také
Business plan není alfa omega byznysu
Přečtěte si také
Hledání jednorožce. Magazín Marwick
Přečtěte si také
Vistag jde pomáhat největším módním značkám a blogerům
Přečtěte si také
Můj USB klíč o tobě ví všechno
Přečtěte si také
Dali jsme to! SWCSummit překročil magickou tisícovku účastníků