Dali jsme to! SWCSummit překročil magickou tisícovku účastníků

Rozhovory

SWCSummit je za námi a už začínáme být nostalgičtí. Byla to totiž pěkná jízda! Podařilo se nám pozvat světové řečníky, posbírat 335 přihlášek a zorganizovat akci, která propojila středoevropskou startupovou scénu. Do poslední chvíle jsme sice nevěděli, kolik lidí přijde, a před akcí nás na nohou držel už jenom Redbull, ale stálo to za to.

Několik měsíců jsme společně s Air Ventures pracovali na tom, abychom udělali nejlepší regionální soutěž a event pro startupisty ze střední a východní Evropy. Přihlásilo se nám 335 projektů z dvaceti devíti zemí. Devět jsme jich poslali přímo do ringu a z padesáti vytipovaných nadějných startupů se probojoval svým elevator pitchem až do shark tanku maďarský BOOKR Kids. Nakonec si pozvánku do světového kola v Silicon Valley, kde půjde o investici ve výši jednoho milionu dolarů, odvezl polský startup StethoMe. Kromě hlavní ceny jsme rozdali ještě dalších devět cen: 3x Fundlift Award, Student Startup Battle, Mayfair Assets Award, Czech Convention Bureau Award, Impact Hub Award, cenu pro iKid Competition a Biotech Award by Delta Ventures.

Palác Lucerna se během jediného dne stal líhní originálních nápadů a myšlenek. Na pódiu se střídal jeden vizionář za druhým. Přijel za námi Andres De León z Hyperloop TT, Frank Salzgeber z European Space Agency, Otto Fabri z Tesla Motors, matematik Karel Janeček, virální fotograf Benjamin Von Wong nebo třeba Peter Vesterbacka z Angry Birds. Startupoví fanoušci přecházeli mezi inspirativní, interaktivní a diskuzní zónou. Všude se networkovalo, předávalo know-how a diskutovalo. Od hledání nápadů a získání investic po globální expanzi. Povedlo se nám lidem představit život startupů se vším všudy, od A do Z.

Nováčci trénovali před publikem elevator pitch, startupisté se učili od špičkových mentorů v Google Launchpaudu a STRV High-value Sessions, investoři se připravovali na dráhu business angelů v Angel Academy a projekty se prezentovaly u startupových stánků. Byla to jízda a nechyběla ani afterparty. Středoevropská scéna je plná nadšených a talentovaných lidí a že Praha se postupně stává magnetem pro inovátory a vizionáře. Pojďme je objevovat, podporovat a propojovat. Tady a teď. Nebo třeba na příštím SWCSummit. Uvidíme vás tam?