Digitální nomádství může být skvělé pro tým, ale ne pro foundera

Naše startupy, Rozhovory

Nurlana Abdrassilova znáte jako zakladatele startupu NutritionPro, který právě spolu s našimi kopiloty prochází inkubací v UP21. Co o Nurlanovi pravděpodobně nevíte, je cesta, jakou se k nám dostal. Vzal to doslova a do písmene přes půl světa – a prozradil nám, proč je pražský Karlín lepším místem pro práci než vyhlášené nomádské destinace.

Co tě dovedlo k myšlence pracovat ze zahraničí?

Když jsem ještě pracoval ve velkých korporacích, jezdil jsem všude možně. Evropa, Asie, Kazachstán, Filipíny, Brazílie a podobně. Zpravidla to byly cesty na měsíc a půl až dva a pracovat se během nich dalo naprosto bez problémů. Proto když jsem korporátní svět opustil, založil si první vlastní projekt a dotáhl jej k úspěšnému exitu, řekl jsem si, že jsem volný – můžu žít kdekoliv na světě a u toho se pustit do dalšího startupu.

Nurlan Abdrassilov, zakladatel startupu NutritionPro

Tvou první zastávkou bylo Bali. Proč jsi se vydal právě tam?

Miluju surfování, to rozhodlo. Odjezd jsme s manželkou měli přesně takový, jak lidé často popisují. V Praze jsme prodali nebo rozdali všechno, co jsme měli, a na Bali odletěli se dvěma kufry a plánem bydlet tam půl roku.

Pokud vím, už tam jsi ale začal narážet na první problémy. O co šlo?

Vyzkoušeli jsme několik regionů. Žili jsme v Canggu, Nusa Dua, Kuta a několika dalších. Na dovolenou nebo měsíční nomádský útěk před evropskou zimou je to fajn, ale když se rozhodneš na Bali opravdu žít, zjistíš, že každodenní fungování je tam úplně o něčem jiném. Doprava pravidelně kolabuje, bankovní systém je nefunkční pro místní, natož pro cizince, cokoliv chcete zařídit s úřady, na to aby sis vyhradil týden nebo dva. Pravidelné cvičení ve fitku? Zapomeň, na celém Bali jich reálně funguje jenom pár. Po několika týdnech jsme se cítili úplně vyšťavení a poslední, na co jsme měli náladu a sílu, byla práce.

Jak jste to vyřešili?

Po měsíci a půl jsme odjeli do Singaporu. S vidinou, že ve městě s téměř šesti miliony obyvateli bude fungovat vše jinak. Budu znít jako notorický potížista, kterému nic není dost dobré, ale ani tam jsme se také nechytli a nakonec jsem se ze všeho nejvíc těšil, až se vrátíme domů. Ve výsledku jsme si s manželkou řekli: proč se pořád snažíme najít evropský komfort a životní i pracovní tempo v Asii, když se prostě můžeme vrátit zpátky do Evropy? Jakmile jsme v Praze vystoupili z letadla, věděl jsem, že jsme tu správně. A konečně jsem začal pořádně pracovat na NutritionPro.

Nurlan Abdrassilov, zakladatel startupu NutritionPro

Tvoje zkušenost je sice opačná, ale myslíš, že se startup obecně dá řídit “na dálku” ze zemí jako Indonésie, Thajsko a podobně?

Upřímně, myslím, že to nejde. V coworkingách po celé Asii potkáte týmy, které naraisovaly pěkné peníze a svůj produkt odjely vyvíjet do zemí, kde mají zlomek životních nákladů. Tohle přemýšlení dává veškerý smysl, stačí se podívat na srovnání cen například na Numbeo. Lidé ale často neberou v potaz faktor, který je pro úspěch jejich projektu klíčový: bude se mně a mému týmu z destinace XY dobře pracovat? Jasně, například San Francisco je proti Thajsku nebo Bali cenově úplně někde jinde, ale jinde je také v pracovní morálce a celkovém “vibu”. Startupová epicentra vás mohou semlít, když si nedáte pozor. Ale zároveň vás vybičují k výkonům, kterých v pětatřiceti stupních pět minut od pláže a s drinky za dva dolary prostě nedosáhnete. Alespoň taková je moje zkušenost.

Dokážeš se přenést do role člena týmu a posoudit jeho pohled na věc?

Samozřejmě existují pracovní pozice, na kterých se dá na dálku fungovat naprosto bez problémů a pokud má člověk dostatek sebedisciplíny, zvládne to. Například čistě vývojářské týmy celkem běžně fungují v několika časových pásmech naráz a kvalita jejich práce tím netrpí. Část týmu si musí zvyknout na práci brzy ráno nebo pozdě do noci, aby se vyrovnal časový posun, ale není to nic nepřekonatelného. Na určitých pozicích ale remote práce nikdy fungovat nebude. Nemůžeš mít devadesát procent klientů v Česku a dělat sales z Thajska, to je prostě fyzicky nemožné.

Šel bys do toho znovu? Odjel bys jako founder pracovat ze zahraničí?

Byla to super zkušenost, ale to nejzásadnější, co mi dala, je chuť zůstat doma. Na Bali a do dalších zemí se vždycky rád vrátím, ale už to bude jen na pár týdnů na dovolenou.

Nurlan Abdrassilovi, zakladatel startupu NutritionPro