Jak udělat dojem na investora aneb nejčastější chyby při prezentaci

Máme za sebou více než 100 prezentací projektů od startupistů, kteří nám zaslali svůj nápad přes náš webový formulář. Chtěli bychom vám tímto článkem pomoct v tom, jak lépe svůj nápad prodat. Svému okolí, zákazníkům i investorům.

Zde je 5 rad od našeho Idea Boardu a Main Boardu:

Jasně, stručně a výstižně

Tak by měla vypadat prezentace vašeho projektu. Pitch o rozsahu 3-4 minuty, kterým zasáhnete, má mnohem větší sílu, než rozsáhlá prezentace. Podle Chrise Burryho ze Silicon Valley (US MAC) byste správně měli stihnout svůj produkt vysvětlit do 20 vteřin. Jeho rada zní: „Nepoužívejte ve svém projevu slova, která při převedení do protikladu nebudou dávat v prezentaci smysl. Jde o nadbytečné informace. Určitě byste nikomu neřekli, že váš produkt je hrozný a nikdo ho nepoužije. Pak je tedy i nadbytečné říkat, že je skvělý a bude mít nespočet zákazníků.“

Hodnota pro zákazníka

Mnoho startupistů dělá osudovou chybu. Při formování své myšlenky se zaměří výhradně na produkt a zapomenou na to nejdůležitější. Na popsání hodnoty, kterou bude mít produkt pro zákazníka. Je proto potřeba znát své zákaznické skupiny a promyslet, proč by každá z nich měla chtít produkt použít. Druhým krokem je pak označit minimálně jednu skupinu, která bude ochotna za produkt zaplatit.

MVP - Minimum Viable Product

Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je síla. Proto i za investorem byste měli přijít s prezentací nejmenšího možného rozsahu projektu, který bude životaschopný na trhu a ponese hodnotu pro zákazníka. Vedle toho je samozřejmě zajímavé mít připravený výhledový plán rozšíření vaší myšlenky do budoucna. S téměř jistotou lze říci, že svůj naplánovaný projekt budete po jeho spuštění výrazně měnit na základě zpětné vazby prvních zákazníků. Pokud s tím budete počítat již od začátku, budou pak pro vás efektivnější i další fáze existence vašeho startupu a sníží se i riziko pro investora.

Feedback nad zlato

Startupisté musí věřit svému projektu. Na druhou stranu by měli umět přijímat zpětnou vazbu. „Velmi často k nám přijdou lidé, kteří jsou absolutně přesvědčeni o dokonalosti svého nápadu a nezajímají je názory našich expertů, které by pro ně přitom mohly být cennými radami pro zlepšení projektu. Takový postoj nevylučuje možnost, že bude startup úspěšný. Ale ničí ochotu se do takové spolupráce zapojit. Schopnost dobře pracovat se zpětnou vazbou je totiž jedna z nejdůležitějších vlastností, která odlišuje úspěšné od neúspěšných.“ říká Honza Kříž, člen Idea Boardu.

Buďte inovativní a měňte svět k lepšímu

Po prvotním zformování myšlenky by měla nastat fáze poznávání trhu. Je dobré se ujistit, že to, co máte v plánu nabízet jako inovaci, ještě na trhu nefiguruje. Pokud ano, doplňte vaši myšlenku o prvky, které vás od existující konkurence dostatečně odliší. Chceme investovat do lidí, kteří mají jiskru v oku a přináší inovace, které proměňují svět kolem nás k lepšímu. Pokud máte takový nápad, toužíme po tom vás poznat.