Je pro vás dobré jezdit na startupové eventy?

Rozhovory

Zeptali jsme se našich startupistů, jestli je pro ně cenné účasnit se startupových eventů. Někdy až překvapivé odpovědi od Gettick, Spaceflow, Vistag a Shipvio najdete níže.

"S Gettick týmem jezdíme na startupové akce typu Tech Disrupt, Wolves Summit nebo SWCSummit hlavně kvůli networkingu a navazování kontaktů s investory a potenciálními partnery. Z posledního Wolves Summitu ve Vídni jsme si odvezli 24 kontaktů na investory a s většinou nyní jednáme o dalších kolech financování Getticku. Naštěstí většina těchto událostí má vlastní mobilní aplikaci, takže nemusíte chodit a náhodně oslovovat investory, ale skrze aplikaci si domluvíte schůzky a pak už jen chodíte na předem domluvené schůzky."

Alan Vyšín, CEO, Gettick


"PropTech je teď pro investory velmi zajímavý obor. Z 6 miliard dolarů od roku 2011 se celých 70 % investovalo v posledních dvou letech. Na oborových konferencích, třeba Future PropTech v Londýně se nám tak pravidelně stává, že investoři nás oslovují sami od sebe."

Lukáš Balík, CEO, Spaceflow


"Pokud jde vše dobře, startupista by podle mě neměl jezdit po eventech, ale soustředit se na vývoj produktu, sales a své zákazníky. Pro první kola investic je v ČR jen dostatek fondů, a ty je možné oslovit napřímo. Pro navazující větší investice pak vede cesta přes osobní doporučení. V našem případě jsme dostali v tomto směru plnou podporu od UP21 a našeho kopilota Vítka Šuberta."

André Dravecký, CEO, Shipvio


"V Česku se dá k seedovým a postseedovým fondům dostat docela jednoduše, většinou reagují na email. Horší je to s angel investory, kteří často nejsou veřejně tolik aktivní. Co nejvíc funguje, ať už u nás nebo v zahraničí, je propojení přes společné známé či partnery, kteří zprostředkují intro. Networking je obecně velice důležitý, proto musí člověk chodit na různé nejen startupové akce a veletrhy. My jsme se například zúčastnili Pioneers, Wolves Summitu, SWCSummit, Seedstars nebo E-commerce Berlin Expo."

Přemysl Koudela, CEO, Vistag

Aktuální nabídka

Vyražte na Wolves Summit s 15% slevou!
Pro uplatnění slevy stačí zadat slevový kód WS815UP21