Marketing tip 4: Myslete na budoucnost. Myslete na marketingové technologie – AI, VR, hlas a automatizace.

Návody, Rozhovory

Naštěstí, nebo naneštěstí, singularita je blízko. Je samozřejmě záhodno znát marketingové standardy dneška a využít naplno potenciálu stávajících nástrojů – kampaňová automatizace, reklamní formáty sociálních médií, CRM apod. Ale co je zde dnes, nemusí stačit zítra, zato váš business tu bude i za tři roky.

Nechci zde prodávat konkrétní nástroje, ale jen vás podpořit v tom, abyste přemýšleli o nástrojích, které dynamicky sestaví a velmi přesně zacílí vaši digitální komunikaci a vaši komunikaci zefektivní prakticky každý den. Myslete na to, že podle některých predikcí bude za dva roky až polovina vyhledávání přes Google prováděna hlasem, takže například klasické SEM, jak ho známe, bude redefinován. Popřemýšlejte o tom, jak byste za rozumných nákladů mohli váš produkt prezentovat ve VR.

Martin Klčo, managing director Leo Burnett a UP21 kopilot

Nechte se inspirovat tradičním módním průmyslem, do kterého vlétla technologie a kompletně jej předefinovala. Mrkněte na toto použití VR

Nebo Burberry livestreaming svých módních přehlídek s možností koupit si věci přímo z mola: https://www.campaignlive.co.uk/article/burberrys-first-facebook-live-catwalk-show-just-fashion-spam/1409161

Prostě, zajděte jednou za čtvrt roku na www.trendwatching.com a přečtěte si pro inspiraci čtvrtletník o měnících se zákaznických zvyklostech.