Na slovíčko. Martin Klčo mluví o své zkušenosti s mentorováním v UP21

Rozhovory

Dlouhá léta pracoval Martin Klčo na pozici ředitele marketingové agentury Leo Burnett. Pečlivě střádal zkušenosti a poznatky ze světa marketingu a budování značek, aby je později mohl předávat druhým jako konzultant a mentor. Máme tu kliku, že od února 2017 pomáhá v UP21 vybírat nadějné startupy a od letošního ledna dokonce mentoruje startup NutritionPro. Zeptali jsme se ho, jak mu to jde.

Od ledna 2019 jsi kopilotem v NutritionPro. Proč sis vybral právě tento nově inkubovaný startup?

Za tu dobu, co jsem tady, jsem viděl několik set startupů a málokdy se mi stalo, že se mi na jednom startupu líbilo úplně všechno. Když jsem projekt viděl poprvé, říkal jsem si, že to zní všechno příliš dobře na to, aby to mohla být pravda. NutritionPro má skvělou vizi a business model, přináší hodnotu firmě samotné, obchodním partnerům i zákazníkům a může mít obrovský dopad na lidi.

Navíc zakladatelé mají drive. Nurlan Abdrassilov je skvělý v technologiích a projektovém řízení, zatímco Elisey Sviridov se vyzná v provozním řízení a má zkušenosti s podnikáním v gastronomii.

Martin Klčo,  Marketing communications expert & UP21 kopilot

Jak probíhají vaše setkání?

Na začátku jsme se scházeli jednou týdně, protože jsem chtěl být u té nejkřehčí fáze projektu. Nyní se scházíme každé dva týdny zhruba na hodinu. I když moje hlavní zaměření je marketingová komunikace, jednu z prvních věcí, které jsme se věnovali, byly cílové skupiny.

Řešili jsme, jestli se má startup zaměřit na jednu úzkou skupinu nebo na více skupin a co nejvíc testovat. Já jsem doporučoval tu druhou možnost. Dále jsme se bavili o tom, jestli jít na trh až s vyvinutým produktem nebo s prototypem (o tom, co je MVP jsme psali v rozhovoru s Petrem Šídlem). Nakonec jsme došli k tomu, že půjdeme na trh co nejrychleji, abychom mohli produkt případně upravit.

UP21 kopilot Martin Klčo & Co-Founders NutritionPro Nurlan Abdrassilov a Elisey Sviridov

Kolik času týdně do mentorování investuješ?

Dříve jsem byl s kluky v kontaktu více, protože jsem testoval jejich produkt, posílal zpětnou vazbu, díval se na jiné podobné startupy a pomáhal je propojit s jinými lidmi. Dnes nám stačí jedna až dvě hodiny týdně. Kluci jsou byznysově hodně vyspělí, takže jsou schopni identifikovat různé problémy a společně už se jenom bavíme o různých typech řešení. Nicméně až se dostaneme do fáze komunikace a stavění značky, budu se mentorováním zabývat ještě více.

Většina z nás má určitou profesní specializaci, přičemž startupy potřebují poradenství v různých oblastech. Je správné, aby startup měl jen jednoho mentora?

Určitě bych na začátku doporučil, aby ve startupu někdo byznysově zkušený byl, aby pomáhal startupu nespadnout do jam lvových, kde můžou zabřednout na stovky hodin a může jim dojít energie. V okamžiku, kdy startup začne růst, je dobré mít advisory board, kde je mentorů více nebo je taky možnost, že každý ze zakladatelů si najde svého mentora.


“Dnes už máme univerzálnější produkt, který oslovuje mnohem více cílových skupin, a díky našemu mentorovi Martinu Klčovi, který na tom trval, už jsme zahájili prodej. V současné době máme první spokojené zákazníky, od kterých sbíráme zpětnou vazbu na náš produkt a na základě ní jej vylepšujeme.”

Nurlan Abdrassilov a Elisey Sviridov, spoluzakladatelé NutritionPro


Máš nějaké zkušenosti s podnikáním?

Ano, už na Vysoké škole ekonomické jsem podnikal v realitách. Do dneška si říkám, jestli jsem neudělal chybu, když vidím, jak se tento trh vyvíjí (smích). Pravda však je, že mě to nebavilo, protože mi realitní projekty přijdou víceméně na jedno brdo. Během své kariéry jsem byl spoluzakladatelem dvou projektů a byla to pro mě velká škola. Jeden se udržel rok a půl a potom se zjistilo, že Česko je příliš malý trh, takže ho zakladatel odvezl do Ruska.

Druhý projekt fungoval 2,5 roku, něco zajímavého vydělal, ale nakonec zkrachoval na tom, že jsme investovali hodně peněz do něčeho, co ve finále zákazníci zas až tolik nechtěli. V okamžiku, kdy jsme chtěli udělat další verzi, bylo už pozdě, proto je od té doby mojí mantrou neustále testovat, a to na cizích lidech, ne kamarádech.

Martin Klčo,  Marketing communications expert & UP21 kopilot

Zkoušel jsi mentorovat i jiné projekty mimo UP21?

Ano, v Leo Burnett mi přistálo na stůl hodně marketingových projektů, které jsem řídil. Spoustu z nich jsme se snažili posunout i z hlediska byznysu. V agentuře jsme založili inovační laboratoř, která pomáhala vzlétnout několika startupům, které se zabývaly od rozšířené reality v marketingu po fyzický vývoj luxusního produktu. A tyto projekty jsem mentoroval.

Jak měříš dopad svého mentorování?

Měřím ho pozitivní zpětnou vazbou, kterou od lidí dostávám, a množstvím lidí, kteří se za mnou vrací zpátky a chtějí znovu pomoci.

Proč ses stal mentorem?  

Na spolupráci s UP21 Idea Boardem se mi líbí to, že člověk vidí, co nového vzniká. Je to nicméně spíše rychlá práce bez hlubšího ponoření do všech detailů byznysu – to má ve druhém kole na starosti Main Board. Spolupráce v roli kopilota je trochu jiná, protože se tam řeší celá škála věcí od byznysu samotného přes finance a cashflow, postavení týmu, vývoj produktu a podobně. Je to mnohem praktičtější a dává mi to spoustu poznatků.

Máš v současné době mentora?

V této chvíli ne. Na začátku kariéry jsem měl mentora, který to asi nevěděl, ale já jsem ho intenzivně sledoval, protože to byl můj šéf – Josef Havelka, zakladatel agentury Leo Burnett v Česku. Zajímalo mě, co říká, o čem píše, jak mluví, k čemu se vyjadřuje a jak funguje interně a u klientů. Do teď je pro mě velkým vzorem. Má velké charisma, ale byl také nesmírně náročný.

Martin Klčo je marketér se specializací na marketingovou komunikaci a budování značek. Řadu let řídil komunikační agenturu Leo Burnett a nyní se věnuje několika startupovým projektům, buď v roli interního business konzultanta a specialisty na marketingovou efektivitu nebo mentora.