Příběhy founderů aneb Co mi startupový život dal & vzal - André Dravecký

Naše startupy, Rozhovory

Stejně jako má každá mince rub a líc, tak i starupový život neni jenom o úspěšně získaných investicicích, jednorožcích, penězích a slávě. Vyzpovídali jsme foundery nejen našich startupů a zeptali se jich na několik otázek přímo na tělo. Jako první se nám svěřil André Dravecký, zakladatel a CEO startupu Shipvio.

Citát

"Nemám skoro žádný život mimo Shipvio. Nevídám kamarády, málo sportuju a nemám moc času věnovat se rodině. Mrzí mě to, ale tak to je a nestěžuju si. Nejde to do nekonečna, ale je to součást hry."

André Dravecký
Founder & CEO Shipvio

#1: Co nejdůležitějšího – obecně v životě i v práci – tě naučil startupový svět?

Neposrat se.

#2: Jaká byla největší překážka nebo výzva, kterou jsi se Shipviem musel dosud překonat?

Rozhodně hledání škálovatelné strategie. Nejsme sami, kdo se snaží o změnu v logistice, a drtivá většina startupů spálila často i desítky milionů eur, aniž by našli způsob, jak trh “hacknout”.

I my jsme si namleli, i když naštěstí ne tak draze. Teď už víme, kudy cesta nevede a kudy naopak ano. Teď to jen ukázat na číslech.

#3: Existuje něco, co ti založení a vedení startupu “vzalo” ze života?

Nemám skoro žádný život mimo Shipvio. Nevídám kamarády, málo sportuju, málo se věnuju rodině.

Mrzí mě to, ale tak to je a nestěžuju si. Nejde to do nekonečna, ale je to součást hry.

#4: Jak si myslíš, že je na tom česká startupová scéna v porovnání se zbytkem světa?

Upřímně? Tragicky. Máme tu fakt skvělé hlavy, ale český startupový ekosystém potřebuje víc než super foundery a technologii.

Většina skvělých projektů končí tím, že je koupí zahraniční konkurent nebo korporace. Otázka je, jestli je to dobře, nebo špatně. Pokud jsme s tím obecně jako společnost smíření a spokojení, pak OK, startupová scéna může být v klidu.

Já osobně bych každopádně rád viděl víc českých startupů, které kupují ostatní, místo aby se nechávaly kupovat. To je ale na delší debatu.

#5: Vzpomeneš si, co bylo hlavním impulsem pro založení Shipvia?

To, že logistika jako taková je fragmentovaná a nefunguje tak, jak by mohla a měla.

#6: Jaká činnost / práce ti v souvislosti s vedením startupu dělá největší radost?

Spokojení dopravci, kteří si Shipvio doporučují mezi sebou.

André Dravecký, CEO a zakladatel startupu Shipvio, který svým zákazníkům nabízí automatizaci veškeré logistiky tak, aby při přepravě zboží od zákazníka k dopravcům nevznikaly žádné ztráty a vše bylo maximálně efektivní.  

Chcete zasílat pozvánky na akce a novinky?

Proč odebírat?

Získáte informovat o nás, našich startupech, networku kolem nás a budeme vás zvát na akce, které pro vás pořádáme.

Blog & Novinky

Hlavní hvězdou letošního Startup World Cup & Summitu bude Tosca Musk

Hlavními hvězdami letošního ročníku Startup World Cup & Summitu (SWCSummit) budou Tosca Musk – úspěšná sestra bratra Elona, která je zakladatelkou streamovací platformy Passionflix. A teké Marvin Liao – spolumajitel společnosti 500 Startups, jednoho z nejúspěšnějších startupových akcelerátolů.

Václav Pavlečka: I v „našem malém Česku“ lze odstartovat globální byznys

Václav Pavlečka zná velmi dobře českou startupovou scénu, ať už ze své pozice investora, nebo jako spolupořadatel unikátní akce – kontinentálního finále soutěže Startup World Cup & Summit.

Ženy ve startupech: UP21, ShipMonk, Behavee

Přinášíme vám úvodní díl série rozhovorů s dámami ze startupového prostředí. Startupy jsou pro první z nich svět plný příběhů, který ji nikdy nepřestane fascinovat. Druhou na daném prostředí baví pulzující atmosféra v práci a možnost ji spoluutvářet. Třetí zalichotilo, že technologičtí a konzultační „geekové“ stály o názor „ženy v letech“.

Startup World Cup & Summit České startupy mají poslední měsíc na registraci

V Praze se bude již tradičně konat největší evropská startupová akce – dvoudenní Startup World Cup & Summit (SWCSummit). V rámci něj se 29. dubna uskuteční evropské finále globální soutěže. K titulu kontinentálního šampiona mezi startupy dostane vítěz možnost získat od pořádajících společností Air Ventures a UP21 okamžitou investici ve výši 500 000 dolarů.

Jan Ulč (Cross Network Intelligence): Operátoři často sami neví, co v sítích mají

Cross Network Intelligence (CNI) je poměrně nenápadný český startup, který nedávno získal investici od Air Ventures a celkově už posbíral přes milion eur. Vznikl po osamostatnění od společnosti Sykora Data Center a operátorům typu O2 nebo T-Mobile pomáhá se stavěním a dohlížením na jejich telekomunikační sítě.

48 milionů korun pro cvrčky. Čeští Sens hlásí rekordní potravinovou investici

Český startup Sens, vyrábějící potraviny ze cvrččího proteinu, si připsal čerstvou investici ve výši 1,9 milionu eur – tedy zhruba 48 milionů korun. Jde o největší přísun kapitálu, jaký kdy tuzemský startup z tohoto oboru zaznamenal.