Příběhy founderů aneb Co mi startupový život dal & vzal - André Dravecký

Naše startupy, Rozhovory

Stejně jako má každá mince rub a líc, tak i starupový život neni jenom o úspěšně získaných investicicích, jednorožcích, penězích a slávě. Vyzpovídali jsme foundery nejen našich startupů a zeptali se jich na několik otázek přímo na tělo. Jako první se nám svěřil André Dravecký, zakladatel a CEO startupu Shipvio.

Citát

"Nemám skoro žádný život mimo Shipvio. Nevídám kamarády, málo sportuju a nemám moc času věnovat se rodině. Mrzí mě to, ale tak to je a nestěžuju si. Nejde to do nekonečna, ale je to součást hry."

André Dravecký
Founder & CEO Shipvio

#1: Co nejdůležitějšího – obecně v životě i v práci – tě naučil startupový svět?

Neposrat se.

#2: Jaká byla největší překážka nebo výzva, kterou jsi se Shipviem musel dosud překonat?

Rozhodně hledání škálovatelné strategie. Nejsme sami, kdo se snaží o změnu v logistice, a drtivá většina startupů spálila často i desítky milionů eur, aniž by našli způsob, jak trh “hacknout”.

I my jsme si namleli, i když naštěstí ne tak draze. Teď už víme, kudy cesta nevede a kudy naopak ano. Teď to jen ukázat na číslech.

#3: Existuje něco, co ti založení a vedení startupu “vzalo” ze života?

Nemám skoro žádný život mimo Shipvio. Nevídám kamarády, málo sportuju, málo se věnuju rodině.

Mrzí mě to, ale tak to je a nestěžuju si. Nejde to do nekonečna, ale je to součást hry.

#4: Jak si myslíš, že je na tom česká startupová scéna v porovnání se zbytkem světa?

Upřímně? Tragicky. Máme tu fakt skvělé hlavy, ale český startupový ekosystém potřebuje víc než super foundery a technologii.

Většina skvělých projektů končí tím, že je koupí zahraniční konkurent nebo korporace. Otázka je, jestli je to dobře, nebo špatně. Pokud jsme s tím obecně jako společnost smíření a spokojení, pak OK, startupová scéna může být v klidu.

Já osobně bych každopádně rád viděl víc českých startupů, které kupují ostatní, místo aby se nechávaly kupovat. To je ale na delší debatu.

#5: Vzpomeneš si, co bylo hlavním impulsem pro založení Shipvia?

To, že logistika jako taková je fragmentovaná a nefunguje tak, jak by mohla a měla.

#6: Jaká činnost / práce ti v souvislosti s vedením startupu dělá největší radost?

Spokojení dopravci, kteří si Shipvio doporučují mezi sebou.

André Dravecký, CEO a zakladatel startupu Shipvio, který svým zákazníkům nabízí automatizaci veškeré logistiky tak, aby při přepravě zboží od zákazníka k dopravcům nevznikaly žádné ztráty a vše bylo maximálně efektivní.  

Chcete zasílat pozvánky na akce a novinky?

Proč odebírat?

Získáte informovat o nás, našich startupech, networku kolem nás a budeme vás zvát na akce, které pro vás pořádáme.

Blog & Novinky

48 milionů korun pro cvrčky. Čeští Sens hlásí rekordní potravinovou investici

Český startup Sens, vyrábějící potraviny ze cvrččího proteinu, si připsal čerstvou investici ve výši 1,9 milionu eur – tedy zhruba 48 milionů korun. Jde o největší přísun kapitálu, jaký kdy tuzemský startup z tohoto oboru zaznamenal.

Před únikovými hrami není v Praze úniku

Zcela jiný koncept nabízejí například Hunter Games, které v Praze nabízejí až 12 her. Zaměřují se především na bojové hry venku, zpestřit se jimi dá například i cesta vlakem z Prahy do Ostravy, kdy si může zahrát i padesát hráčů, kteří se rozdělí do ně- kolika týmů a využívají při tom aplikace na svých telefonech.

Realitní investor Allianz dává šanci českému start-upu

Tuzemská začínající firma Spaceflow zís- kala prestižní projekt v rakouském hlavním městě. Jeden z největších světových investorů do realit Allianz Real Estate mu podle zjištění deníku E15 zadal vytvoření aplikace pro nový kance- lářský komplex The Icon v centru Vídně. Kontrakt firmě otevře cestu do dalších projektů Allianz.

Tip na 7 + 1 vánočních dárků na poslední chvíli od českých startupů
Přečtěte si také
Tip na 7 + 1 vánočních dárků na poslední chvíli od českých startupů
Spořitelna chce start-upům pomáhat přejít údolí smrti. Kromě kapitálu nabídne i poradenství

Nejstarší tuzemská banka začíná investovat do rozvíjejících se technologických firem. Nový program České spořitelny má za cíl hledat nadějné start­-upy a podpořit je nejen potřebným kapitálem, ale i poradenstvím, takzvanou inkubací.

Proč je hospodárnost sítí sexy tématem pro investora aneb jak jsme v Air Ventures investovali do startupu Cross Network Intelligence
Přečtěte si také
Proč je hospodárnost sítí sexy tématem pro investora aneb jak jsme v Air Ventures investovali do startupu Cross Network Intelligence