Příběhy founderů aneb Co mi startupový život dal & vzal - Štěpán Gregor z Hunter Games

Naše startupy, Rozhovory

“Jsem ten, kdo si plánuje čas, ale také ten, kdo musí pracovat o víkendech. Takže pracuji, kdy chci, ale vlastně pořád,” směje se při otázce na nevýhody startupového života Štěpán Gregor, který společně s Lubošem Němečkem stojí za vznikem projektu Hunter Games. O tom, co všechno mu založení vlastní firmy dalo nebo vzalo, jsme si povídali v dalším rozhovoru z naší ‘founderské’ série.

Citát

“Když má founder píli a úsilí, svého vytyčeného cíle vždy dosáhne. Jde jen o to vydržet, nepolevit a nedělat si těžkou hlavu z toho, co si myslí ostatní .”

Štěpán Gregor
Co-founder & CFO Hunter Games

#1: Co nejdůležitějšího – obecně v životě i v práci – tě naučil startupový svět?

Dynamičnosti. Bude to možná znít jako otřepaná fráze, ale každý den je jiný. Pohybuju se v tomto byznysu tři roky a nezažil jsem jediný den, který by byl stejný jako předchozí.

Když jsem byl zaměstnanec, měl jsem tendence padat do rutiny, ale od té doby, co společně s Lubošem řídíme startup, je to jedno velké dynamické dobrodružství.

#2: Jak vypadá tvůj běžný pracovní den?

Ráno vyřídím emaily od klientů, dopoledne oběhám schůzky a odpoledne jdu do kanceláře, kde dořeším běžný admin a to, co jsem nestačil ráno.

#3: Podle čeho si vybíráš lidi, se kterými budeš spolupracovat?

Těch kritérií je víc - nejprve rozhodneme podle znalostí a zkušeností, koho pozveme na pohovor, a nakonec mezi námi musí fungovat vzájemná chemie. Musím vědět, že ten člověk zapadne do našeho týmu. Někdy se stává, že se nám někdo zdá fajn, ale nemá potřebné znalosti - nebo naopak.

#4: V čem si myslíš, že jsou startupy jiné než korporace?

Ve všem! Startupy jsou rychlejší, dynamičtější, a když už se v nich něco rozhodne, celkem rychle se to zrealizuje. Zatímco v korporátu musíš oběhat několik schůzek a jde o hodně dlouhý proces, než se cokoliv vyřeší. 

#5: Co si mohou korporace od startupů vzít a naopak?

Rádi bychom, abychom nebyli vnímáni jenom jako platforma, kde si člověk koupí venkovní únikovku. My přitom máme mnohem širší záběr - pomocí her můžeme rozšířit zájem o výuku ve školách, u velkých B2B zákazníků také naše hry výborně fungují jako zážitkový marketing. 

#6: Existuje něco, co ti založení a vedení startupu “vzalo” ze života? 

Tady mám trochu ambivalentní odpověď: jsem ten, kdo si plánuje čas podle svého, ale také ten, kdo musí pracovat o víkendech. Takže pracuji, kdy chci, ale vlastně pořád.

#7: Jak si myslíš, že je na tom česká startupová scéna v porovnání se zbytkem světa?

Je tu dost lidí, co má super nápady a nebojí se za těmi svými sny jít. Se zbytkem světa bohužel naší startupovou scénu srovnat zatím nemůžu, protože s ní nemám žádné zkušenosti. Zatím!

#8: Existuje něco, co u nás funguje lépe než ve světě?

Je tu ohromný počet lidí, kteří jsou technicky zdatní, a to je, alespon v počáteční fázi startupu, velké plus. 

#9: Je ve tvém týmu důležitá diverzita? Pokud ano, proč?

Jo! Na 100%. Vždyť i v přírodě to funguje tak, že čím víc diverzity, tím větší šance na přežití.

#10: Vzpomeneš si, co bylo hlavním impulsem pro založení Hunter Games?

Na začátku jsme vůbec neměli v plánu stavět startup, vznikl víceméně náhodou. Jednou jsme pro naše známé vytvořili takovou venkovní bojovku, oni si to strašně užili. Pár měsíců nato jsme si řekli, že tu hru uděláme znova.

V tu chvíli se nám začali hlásit nejen známí, ale známí známých… Takhle se to samo rozšířilo. Až později nás napadlo, že by z toho mohl být dobrý startup.

#11: Jaká činnost / práce ti v souvislosti s vedením startupu dělá největší radost?

Od spousty hráčů máme velmi pozitivní feedback, posílají nám videa, říkají nám, jak si to užívají. To mě motivuje, když mám zrovna špatný den. Nabíjí mě to a dává mi to sílu pokračovat.

#12: Je naopak něco, co bys na životě startupisty klidně oželel?

Dlouhé a nudné schůzky, obzvlášť ty ráno. Ty jsou pořádný horor. (smích)

#13: Jaké si myslíš, že by měl mít člověk osobnostní předpoklady pro to, aby se z něj stal úspěšný founder?

Ve smyslu mého oblíbeného rčení “Per aspera, ad astra” by founder jednoznačně měl mít nekonečné nadšení a sílu překonávat dennodenní nástrahy, které řízení startupu přináší. Když tu píli a úsilí má, svého vytyčeného cíle vždy dosáhne. Jde jen o to vydržet, nepolevit a nedělat si velkou hlavu z toho, co si myslí ostatní.

#14: Máš nějakou vizi/přání, kde budete s Hunter Games za pět let?

Už teď jsme se dostali přes hranice Čech, expandovali jsme do Německa, Anglie a nově do Dánska. Můj sen je rozšířit se ještě dál. A také, aby lidi pochopili, že Hunter Games je skvělý marketingový nástroj nebo způsob výuky, který naplňuje rčení “škola hrou”.

Štěpán Gregor působí jako CFO ve společnosti Hunter Games, kterou založil společně s Lubošem Němečkem. Přes jejich platformu si lze zahrát geolokační hry v Čechách, na Slovensku, v Dánsku i ve Velké Británii. Hunter Games slouží jako volnočasová skupinová zábava s přáteli, firemní teambuilding nebo zážitkový marketing. Před tím, než se vydal do startupových vod, pracoval Štěpán v Londýně jako CFO ve společnosti London Theatre Direct, která je největším prodejcem vstupenek na kulturní akce v Británii. 

Chcete zasílat pozvánky na akce a novinky?

Proč odebírat?

Získáte informovat o nás, našich startupech, networku kolem nás a budeme vás zvát na akce, které pro vás pořádáme.

Blog & Novinky

48 milionů korun pro cvrčky. Čeští Sens hlásí rekordní potravinovou investici

Český startup Sens, vyrábějící potraviny ze cvrččího proteinu, si připsal čerstvou investici ve výši 1,9 milionu eur – tedy zhruba 48 milionů korun. Jde o největší přísun kapitálu, jaký kdy tuzemský startup z tohoto oboru zaznamenal.

Před únikovými hrami není v Praze úniku

Zcela jiný koncept nabízejí například Hunter Games, které v Praze nabízejí až 12 her. Zaměřují se především na bojové hry venku, zpestřit se jimi dá například i cesta vlakem z Prahy do Ostravy, kdy si může zahrát i padesát hráčů, kteří se rozdělí do ně- kolika týmů a využívají při tom aplikace na svých telefonech.

Realitní investor Allianz dává šanci českému start-upu

Tuzemská začínající firma Spaceflow zís- kala prestižní projekt v rakouském hlavním městě. Jeden z největších světových investorů do realit Allianz Real Estate mu podle zjištění deníku E15 zadal vytvoření aplikace pro nový kance- lářský komplex The Icon v centru Vídně. Kontrakt firmě otevře cestu do dalších projektů Allianz.

Tip na 7 + 1 vánočních dárků na poslední chvíli od českých startupů
Přečtěte si také
Tip na 7 + 1 vánočních dárků na poslední chvíli od českých startupů
Spořitelna chce start-upům pomáhat přejít údolí smrti. Kromě kapitálu nabídne i poradenství

Nejstarší tuzemská banka začíná investovat do rozvíjejících se technologických firem. Nový program České spořitelny má za cíl hledat nadějné start­-upy a podpořit je nejen potřebným kapitálem, ale i poradenstvím, takzvanou inkubací.

Proč je hospodárnost sítí sexy tématem pro investora aneb jak jsme v Air Ventures investovali do startupu Cross Network Intelligence
Přečtěte si také
Proč je hospodárnost sítí sexy tématem pro investora aneb jak jsme v Air Ventures investovali do startupu Cross Network Intelligence