Proč je hospodárnost sítí sexy tématem pro investora aneb jak jsme v Air Ventures investovali do startupu Cross Network Intelligence

Naše startupy, Rozhovory

Autorem textu, který se zrovna chystáte číst, je Václav Pavlečka, Managing Partner Air Ventures. S ním už nás delší dobu pojí SWCSummit, který od počátku společně pořádáme. Spektrum našich společných projektů se nedávno ještě rozšířilo, když se Air Ventures rozhodli pro investici do Cross Network Intelligence, startupu, který od roku 2017 patří do portfolia inkubovaných startupů v UP21. Václav v autorském článku například prozrazuje, co jej na projektu fascinuje a jaké důvody vedly Air Ventures ke vstupu do této mezinárodně úspěšné české firmy.

“Děláme OSS inventorizaci sítí s dosahem na BSS.” No uznejte sami, že touto pitch frází by se dalo uspávat i po kvalitní dvojité kávě. Přesto je společnost Cross Network Intelligence, jejíž činnost tato komplikovaná věta vystihuje, jednou z nejzajímavějších investic v rámci portfolia Air Ventures. 

Klíčovým slovíčkem jsou totiž ony “sítě” - ty kolem nás neustále neviditelně přivádějí data, elektřinu, teplo nebo třeba plyn. A možná si to v každodenním životě člověka 21. století už ani neuvědomíme, ale právě jejich existence nám umožňuje nežít ve středověku. Čím efektivněji tyto sítě fungují, tím méně na ně můžeme myslet. A zároveň čím efektivněji jsou sítě vystavěny, tím se chovají hospodárněji, ekonomičtěji, ekologičtěji. 

Takže sítě a efektivita, neplýtvání zdroji, tedy ekologie a velký business potenciál. Taky vás začíná více zajímat, co přesně to OSS a BSS je a proč zrovna český startup by měl prorazit ve světové konkurenci? Vítejte v příběhu o investici Air Ventures do Cross Network Intelligence

Vašek Pavlečka, Managing Partner at Air Ventures & Co-founder SWCS

Ostřílení podnikatelé

V příběhu si teď odbočím k founderům. Ti jsou totiž klíčem k (ne)úspěchu každého projektu. Obvyklý zakladatel startupu, nebo aspoň jeho vžitá mediální představa, je mladý nadějný vizionář, řekněme ve věku 30-35 let, který už za sebou má nějakou podnikatelskou zkušenost a přináší na trh technologii, která má ambici změnit status quo. Řada startupových podnikatelů jsou dokonce mileniálové. 

O to více překvapivé je setkání se zakladateli Cross Network Intelligence, kteří by se už mohli při své podnikatelské historii v klidu věnovat doživotní dovolené, případně přednáškám před studenty. Místo toho ale vyvinuli společně na základě svých zkušeností produkt, který s úspěchem exportují na řadu evropských trhů a chystají se na americkou expanzi. Martin Staněk, Petr Severin, Jan Ulč i Karel Hodaň mají desítky let zkušeností v oboru, působili na manažerských pozicích v zahraničí a vlasy jim už zdobí kdejaká šedina. Ano, takže žádná parta mileniálů. 

Foundeři totiž nutně nemusí být absolventi. Zajímavá studie od MIT říká, že průměrný věk úspěšného startupisty je kolem 42-45 let. Starší founder znamená zkušenější founder. “Mě baví ten klid,” vzpomínám na shrnutí od jednoho z investičních partnerů Air Ventures při několikahodinovém sezení, při němž pánové z “Crossu” postupně vyvraceli naše obavy ze škálovatelnosti. Ano, skutečně, zkušenější foundeři přichází už s nadhledem, životními zkušenostmi a znají obě strany mince zvané úspěch - tedy jak výhry, tak i prohry, ze kterých se už poučili.

Co že to vlastně děláte?

Možná vás to překvapí, ale když někdo překopne kabel v zemi, většina telekomů vám dnes nedokáže říct, které služby přestanou fungovat. Což nás vede zpět ke zkratkám z úvodu. 

OSS a BSS jsou pěkně definované na Wikipedii, ale zkusme to ještě zjednodušit. Jde o řízení procesů, které umožňují propojení zákazníka a dodavatele služby přes síť. Ať už se jedná o jednoduchý telefonát, video přes internet nebo monitorování a řízení dopravy. Na to je třeba perfektní znalost sítě, tedy nejen vědět, kde jsou všechny kabely, vysílače, uzly a zákazníci, ale i jak je síť propojená a kde jsou volné kapacity. 

A to právě umí Cross zmapovat a následně tyto procesy optimalizovat. Zákazníci tím ušetří jednotky až desítky procent nákladů na provozování sítě a služeb nad ní. Například při budování 5G sítí, o kterých dnes všichni mluví, Cross pomáhá určit, kde umístit jaké vysílače a kudy vést optické kabely, které k nim přivedou signál.

Možností využití technologie, na které stojí Cross, jsou ale mnohem širší. My coby investoři věříme, že první business vertikála (tedy mobilní operátoři a internetoví provideři) jsou jen pověstnou špičkou ledovce. Odstranit neefektivitu z fungování sítí je totiž mise, jejíž význam nabývá na důležitosti každou další službou, kterou jsme zvyklí síťově konzumovat. Mám na mysli třeba internet věcí, nebo mobilní síť páté generace. 

Až tedy za pár let vaše lednička objedná z eshopu nákup a nevynechá ani váš oblíbený dezert a vy budete sledovat holografickou konverzaci s obchodními partnery z druhého konce světa, vzpomeňte si na chvilku na sítě. A třeba i na startup z Česka jménem Cross Network Intelligence, který jejich hladký běh usnadňuje.

Sledujete tedy nějaký pozitivní vývoj v českých korporacích tímto směrem? Uvědomují si firmy, že inovace jsou důležitější než kdy dřív?

Myslím, že tohle už si uvědomuje každá firma. Platí takové to “innovate or die”. Inovace je nutná - to však neznamená, že je nutné bourat to, co funguje. Spíše je dobré myslet na to, že je třeba stavět i druhou nohu, vymanit se z myšlenkového zajetí, že když jsem banka, tak prostě jen půjčuji peníze, ale uvědomit si, že třeba banka je dnes i poradenská firma, která má pomáhat rozvíjet byznys svým klientům, a ne pro ně jen zprostředkovávat finanční služby. To znamená i posun v tom, jak se ti lidi uvnitř konkrétní banky na tu banku budou dívat

Jaké jsou hlavní důvody pro to, aby korporace daly inovacím zelenou?

Hlavní důvod, proč inovovat, není, že si to žádá firma, ale že si to žádá trh a zákazníci, společnost se posouvá kupředu. Vznikají nové potřeby, na které musí firma umět zareagovat. Když zaspí, může se stát za pár let bezvýznamnou. Inovace musí být zevnitř taženy poptávkou zákazníka, a nejen splněním jejich potřeb, ale také vytvářením potřeb nových. Žijeme v době, kdy se změny dějí čím dál rychleji a je důležité se této realitě přizpůsobit.

Pokud narážím v korporaci na překážky, které nechci překonávat a rád bych s vlastními nápady šel do startupového prostředí - jak začít? 

V každé životní situaci má člověk tři volby: buď chci věci změnit a měním je, nebo je z nějakého důvodu měnit nechci a akceptuji je, anebo mi nevyhovuje ani jedno - a pak odcházím dělat něco jiného. A to platí i tady: má smysl věci v korporacích zkoušet, a když se člověk dostane do situace, kdy chce opravdu inovovat a nejde to, pak stojí za to se jít podívat někam jinam. Třeba do startupu. 

Tady je potřeba si uvědomit, že oba světy mají svá specifika. Myslím si ale, že se dnes navzájem propojují a obohacují. Už to dávno není tak, že korporace říkají: ty startupy nemají ponětí o velkém světě byznysu, a naopak startupisté už dávno nepohrdají korporacemi a nemyslí si, že jsou “jen” zbyrokratizované. Dnes se to prolamuje, obě strany vědí, že se mohou vzájemně obohacovat. Startupy disponují entuziasmem, energií, zároveň občas neschopností řídit rizika a myslet dlouhodobě, strategicky. Korporace naopak umí rizika řídit velmi dobře, ale zároveň se často svazují zbytečnými vnitřními pravidly a stávají se tak rigidními a nepružnými. 

Pokud člověk přejde ze strany korporace do startupu, musí si uvědomit, že se do jisté míry zbavuje bezpečné kotvy svého života. Možná přijde o benefity, na které byl zvyklý - ale získá naopak ryzost, opravdovost, nadšení a silný pocit spoluvlastnictví, zdravou energii. Je na každém, aby to dobře zvážil. Ale rozhodně bych doporučil každému, aby si to v nějaké fázi života vyzkoušel. 

Je to pro každého? Nebo musím být určitý typ člověka, abych startupový ekosystém ustál?

Záleží hodně na tom, v jaké roli budete. Ne každý může být idea maker. Určitě to není pro každého, stejně jako každý nemůže být kosmonaut. Ale pokud o tom už jen člověk přemýšlí, říká si “chtěl bych to zkusit”, tak bych zlikvidoval podmiňovací způsob a prostě to zkusil.

Na co se musím připravit, když zakládám startup a nemám dosud žádnou podnikatelskou zkušenost?

Začínajícím podnikatelům bych doporučil networking se startupovou komunitou - skvělou příležitostí jsou například akce u nás v UP21, kde se snažíme edukovat nejen samotné startupisty, ale také zájemce ze strany veřejnosti. Pro lidi, kteří přichází z korporátního prostředí, je to ideální šance nahlédnout pod pokličku tomu, jak to ve startupech funguje.

V praxi je pak potřeba se připravit na to, že co si myslím ráno, že bude fungovat, už večer může být úplně jinak. Ta změna je obrovská, děje se každý den. Člověk musí umět nacházet adrenalin v tom, že se některé věci mění z hodiny na hodinu. A nacházet si zálibu v tom, že na ty výzvy reaguje. Ačkoliv slovo výzva nemám rád, tady to platí dokonale - nevím, co bude dnes odpoledne, ale jdu do toho s tím, že si před tím nesednu na zadek a že se s tím poperu.

Proto je pro lidi, kteří jdou do startupu, důležitý tzv. growth mindset. Jak napsala profesorka Carol Dwecková ve své známé knize Mindset: The New Psychology of Success, growth mindset, neboli růstové nastavení mysli, je stav, kdy člověk vnímá změnu jako novou příležitost se někam posunout. Zatímco člověk, který má tzv. fixed mindset, se změn obává a neumí jim často čelit. 

Dá se ten fixed mindset změnit na růstový?

Dá. Myslím, že je to otázka sebe-vědomování, rozšíření vlastního vědomí a odhodlání s tím pracovat. Pokud mám odhodlání a vědomě budu sledovat, na jaké podněty jak reaguji, mohu se nakonec svého strachu ze změn zbavit.

Má startupista, který vyšel z korporátního prostředí, nějaké výhody, které si z toho světa může do startupu odnést?

Má výhodu v tom, že ví, jak funguje korporace, odnáší si s sebou určitě nějaké zajímavé kontakty. A zároveň už je v nějaké jiné fázi života než člověk, který nemá žádnou korporátní zkušenost, bude mezi nimi rozdíl třeba deset let, a to už znamená i určitý kariérní posun. Berme to tak, že každá životní zkušenost je pro nás přínosem.

Slýchám hodně o lidech, kteří z korporací utíkají do startupů. Ale děje se to někdy i naopak?

Myslím, že se to děje, a že to ti lidé vnímají jako další profesní výzvu. Člověk jde do firmy se zkušeností, že úspěšně rozjel nějaký startup, a pak může pomáhat velkou firmu transformovat díky svým podnikatelským zkušenostem. Takových příkladů je dnes ve světě už spousta.

Václav Pavlečka je ředitel inovačního fondu a inkubátoru Air Ventures, který podporuje projekty v brzké fázi rozvoje a talentované týmy v regionu střední a východní Evropy. Devět let sbíral zkušenosti v marketingové komunikaci, které nyní využívá v práci s korporátními a startupovými klienty. Pomáhal inovovat značky a byznys v Evropě, USA a Číně. Václav je také univerzitní lektor a mentor. 

Chcete zasílat pozvánky na akce a novinky?

Proč odebírat?

Získáte informovat o nás, našich startupech, networku kolem nás a budeme vás zvát na akce, které pro vás pořádáme.

Blog & Novinky

Hlavní hvězdou letošního Startup World Cup & Summitu bude Tosca Musk

Hlavními hvězdami letošního ročníku Startup World Cup & Summitu (SWCSummit) budou Tosca Musk – úspěšná sestra bratra Elona, která je zakladatelkou streamovací platformy Passionflix. A teké Marvin Liao – spolumajitel společnosti 500 Startups, jednoho z nejúspěšnějších startupových akcelerátolů.

Václav Pavlečka: I v „našem malém Česku“ lze odstartovat globální byznys

Václav Pavlečka zná velmi dobře českou startupovou scénu, ať už ze své pozice investora, nebo jako spolupořadatel unikátní akce – kontinentálního finále soutěže Startup World Cup & Summit.

Ženy ve startupech: UP21, ShipMonk, Behavee

Přinášíme vám úvodní díl série rozhovorů s dámami ze startupového prostředí. Startupy jsou pro první z nich svět plný příběhů, který ji nikdy nepřestane fascinovat. Druhou na daném prostředí baví pulzující atmosféra v práci a možnost ji spoluutvářet. Třetí zalichotilo, že technologičtí a konzultační „geekové“ stály o názor „ženy v letech“.

Startup World Cup & Summit České startupy mají poslední měsíc na registraci

V Praze se bude již tradičně konat největší evropská startupová akce – dvoudenní Startup World Cup & Summit (SWCSummit). V rámci něj se 29. dubna uskuteční evropské finále globální soutěže. K titulu kontinentálního šampiona mezi startupy dostane vítěz možnost získat od pořádajících společností Air Ventures a UP21 okamžitou investici ve výši 500 000 dolarů.

Jan Ulč (Cross Network Intelligence): Operátoři často sami neví, co v sítích mají

Cross Network Intelligence (CNI) je poměrně nenápadný český startup, který nedávno získal investici od Air Ventures a celkově už posbíral přes milion eur. Vznikl po osamostatnění od společnosti Sykora Data Center a operátorům typu O2 nebo T-Mobile pomáhá se stavěním a dohlížením na jejich telekomunikační sítě.

48 milionů korun pro cvrčky. Čeští Sens hlásí rekordní potravinovou investici

Český startup Sens, vyrábějící potraviny ze cvrččího proteinu, si připsal čerstvou investici ve výši 1,9 milionu eur – tedy zhruba 48 milionů korun. Jde o největší přísun kapitálu, jaký kdy tuzemský startup z tohoto oboru zaznamenal.