Spaceflow v New Yorku: první budovy už letos

Naše startupy, Rozhovory

Zatímco v Česku je trh nemovitostí ještě nepolíbený novými trendy, v USA vítají majitelé a pronajímatelé budov nové nápady s otevřenou náručí. Když se startup Spaceflow dozvěděl o možnosti zúčastnit se tříměsíčního akceleračního programu v New Yorku, neváhal a přihlásil se. Díky agentuře CzechInvest se Jan Jílek, spoluzakladatel Spaceflow a obchodního ředitel, vydal do města, jehož trh nemovitostí je jeden z největších na světě, aby tam nasbíral cenné zkušenosti.

Když v září 2018 přijel Jan do New Yorku, měl v hlavě jasno. Chtěl vytěžit z akceleračního programu v inkubátoru VentureOut maximum. Určil si proto hlavní priority – prodej, rozvoj obchodu a marketing – kterým se během tříměsíčního pobytu věnoval.   

Každý týden měl konzultace s ředitelem inkubátoru Brianem Frumbergem a mentory, kteří pomohli Spaceflow zefektivnit prodej díky nastavení nových interních procesů a použití nových nástrojů, které Spaceflow začalo využívat.

Aby neproseděl celé dny v zasedačkách, vzal si Jan jen doporučený počet mentorských hodin a zbytek času strávil networkingem na vlastní pěst. Téměř každý den se účastnil schůzek s klienty a partnery či networkingových akcí zaměřených jak na trh s realitami, tak na startupové prostředí, kde postupně sbíral cenné kontakty.

Za tři měsíce se mu podařilo rozjednat balík projektů, z nichž některé vypadají velice nadějně. Za svůj největší úspěch považuje Jan síť kontaktů, kterou si dokázal okolo sebe vybudovat. Nejenom, že našel lokálního obchodního partnera, ale vybudoval i síť lidí z trhu, kteří Spaceflow doporučují dalším potenciálním klientům a dělají mu tak marketing.


„Na New Yorku se mi nejvíce líbilo podnikatelské podhoubí. Každý večer můžeš jít na networkingovou akci, kde potkáš zakladatele velkých firem, a i když nejsou tvoji přímí partneři, neustále jim prodáváš svůj byznys a dostáváš na něj zpětnou vazbu.“

Jan Jílek


Pro zaměstnance Spaceflow bylo důležité také to, že dostali pozitivní zpětnou vazbu na svou práci a ujistili se, že jdou po správné cestě. Podle Jana je dobrou zprávou, že trh je zatím natolik veliký, že v úvodní fázi mohou být úspěšní i po boku největších konkurentů, kteří jsou v New Yorku zastoupeni.

Od ledna hodlá Spaceflow hledat dalšího investora a do doby, než se podaří získat investici, se startup bude soustředit hlavně na expanzi po Evropě. Pobytem v USA však trochu předběhli svůj plán. První měsíce tohoto roku tak budou střídavou péčí mezi New Yorkem a Evropou, kdy některé aktivity bude Jan řídit z Prahy a jiné řešit osobně na místě. Další návštěva USA se chystá v lednu, kdy dojde k pokročilým jednáním s několika zákazníky.

Jan Jílek je spoluzakladatelem a ředitelem obchodního vývoje startupu Spaceflow.