Startup Hunter Games slaví úspěchy. O jejich hry je zájem u nás i v zahraničí

Naše startupy, Rozhovory

Za poslední rok se toho startupu Hunter Games podařilo opravdu hodně. Jsou finančně soběstační, mají 5000 hráčů v Česku a navázali spolupráci s několika firmami v západní Evropě. Co dalšího se u nich za poslední rok událo, se dozvíte z rozhovoru se spoluzakladatelem a finančním ředitelem firmy Štěpánem Gregorem.

Štěpáne, naposledy jsme spolu dělali rozhovor v červenci 2018. Co je u vás od té doby nového?

Stalo se u nás tolik věcí, že ani nevím, čím začít dřív. Například před týdnem jsme oslavili 5000 hráčů, což považujeme za velký úspěch. Do toho jsme navázali spolupráci s několika firmami, které vytvářejí únikové hry v Dánsku, Anglii a Nizozemí a na léto máme nasmlouváno více než 15 teambuildingových akcí.

Jak se za ten rok vyvinul váš produkt?

Základ je stále stejný, nicméně zajímá se o něj širší skupina zákazníků. Například cestovní kanceláře si uvědomily, že naše hry mohou využít ve svých zájezdech a zajistit tak lidem větší zábavu při poznávání památek. Jednáme teď s jednou cestovní kanceláří, která působí v celé západní Evropě a chce vytvářet své vlastní hry v různých turisticky atraktivních destinacích. Oslovují nás také firmy, které chtějí netradičním způsobem propagovat svůj produkt právě skrze venkovní hry.

Kdo jsou vaši typičtí zákaznící?

Asi nejpočetnější skupinu tvoří fanoušci klasických kamenných únikových her nebo lidé, kteří rádi tráví svůj čas aktivně, mají rádi chytrou zábavu a jsou rádi se svými přáteli. Na naše hry vyráží jak skupinky přátel, tak rodiny s dětmi nebo i kolegové z práce.

S kým významným se vám podařilo navázat partnerství?

Zatím jsme v jednání s několika společnostmi, ale jejich jména ještě nemůžeme zveřejňovat. Nicméně obecně se jedná hlavně o cestovní kanceláře nebo o provozovatele únikových her.

Jak se vám daří finančně?

Investici z UP21 jsme vyčerpali v roce 2018 a od té doby jsme další nehledali, protože jsme schopni si na sebe vydělat. Postupem času jsme však zjistili, že o náš produkt je zájem i v zahraničí, takže začínáme hledat dalšího investora, který by nám pomohl financovat expanzi na další trhy. Hodně nám pomohla akce SWCS, kde jsme měli možnost se potkat s mnoha investory, kterým teď posíláme propozici.

Jaký máte vztah s UP21, když od nich nečerpáte investici?

Kancelář v UP21 si stále držíme, protože jsme tam nejenom produktivnější, ale můžeme si popovídat s lidmi, kteří řeší podobné problémy jako my. Když si s něčím nevím rady, jdu se zeptat ostatních startupistů nebo expertů. Je to o dost rychlejší, než v tom tápat sám.  

Na koho konkrétního se obracíte, když potřebujete pomoc?

Poslední rok máme kopilota Tomáše Rákose, který nám nejenom výborně radí, ale zároveň si s ním rozumíme i po lidské stránce. Spolupráce s ním nám vyhovuje.

Baví vás práce stále stejně nebo občas přicházejí chvíle, kdy si říkáš, že bys to pověsil na hřebík?

Těžké chvíle přicházejí stejně často jako ty hezké a bylo by naivní se domnívat, že to bude jinak. Na začátku máš pocit, že všechno bude v pohodě a že vše půjde hladce. Potom zjistíš, že to není tak snadné, jak se prvotně zdálo, a pak už je jen na tobě, jak se s tím vyrovnáš a jak to ustojíš. Každý překonaný problém tě něco nového naučí a posouvá tě dál.

Co plánujete do budoucna?

Příští týden budeme spouštět crowdfundingovou kampaň na stránce Hithit. Budeme vybírat peníze na jednu hru, u které jsme oslovili některé známé české osobnosti, aby na ní spolupracovali s námi.

Štěpán Gregor je spoluzakladatel startupu Hunter Games, společně s Lubošem Němečkem. Původně pracoval jako pojistný matematik ve společnostech KPMG, PwC a Wüstenrot, ale jeho vášeň pro venkovní únikové hry ho dovedla až k založení vlastní firmy.