Startup World Cup 2017, pod taktovkou UP21, startuje 130 startupů z CEE projevilo zájem o účast v soutěži

Ke stažení zde

  • Startupy z regionu střední a východní Evropy se mohou hlásit do regionálního kola mezinárodní soutěže Startup World Cup 2017

  • Startup World Cup propojuje start-up scénu, podporuje celý její ekosystém a pomáhá ji zprůhlednit

  • Uzávěrka přihlášek do soutěže je 7. 2. 2017, registraci je možné provést ZDE

  • Celodenní akce s finálovým večerem startupové soutěže se dne 7. 3. 2017 uskuteční v srdci Prahy na Žofíně

  • Vítěz regionálního kola pojede do Silicon Valley soutěžit o investici ve výši $1.000.000

  • Zvučná jména ze Silicon Valley i českého startupového prostředí jsou zastoupena jak mezi investory, v porotě, tak i jako speakeři či mentoři. Jedná se o Billa Reicherta, jednoho z nejžádanějších mentorů v Silicon Valley, Alfreda Coppolu a Chrise Burryho z US MAC, Marcuse Börnera z Optiopay, Karla Janečka, Lubo Smida z STRV, Ondřeje Krátkého z Liftaga, Chrise Abshira z Fenox Venture Capital, Michaela Brodu z Delta Capital, Václava Pavlečku z Air Ventures, Romana Knapa ze SAP, Jana Kranáta z MC Consulting, Vítka Šuberta z UP21 a další, kteří se k akci přidávají.

  • Do SWC jsou k dnešnímu dni zapojeny inkubátory, akcelerátory z Německa, Česka, Srbska, Bosny a Hercegoviny, Estonska, Polska, Maďarska, Slovenska, Chorvatska a Slovinska.

  • K dnešnímu dni projevilo zájem o účast v soutěži 130 startupů, z toho 25% z CEE.

/Praha, 23. ledna 2017/ Startup World Cupem v Praze chceme opravdu propojit startupy, investory a mentory z regionu. Uzávěrka pro účast v této, jedné z nejlepších soutěží CEE regionu, je 7. 2. 2017. Samotné finále v Silicon Valley s prize money 1 mil. USD je jedinečnou příležitostí se prezentovat v mekkce inovativních firem. Máme špičkovou porotu, speakery, investory a mentory, kteří jsou připraveni podpořit zajímavé projekty. Oslovili jsme akcelerátory, inkubátory a fondy rizikového kapitálu napříč Evropou. Teď stačí se jen do 7. 2. 2017 přihlásit jako soutěžící nebo 7. 3. 2017 připojit jako divák či investor,“ uvádí výkonná a marketingová šéfka UP21 Radka Horáková a dodává: „Zprostředkováváme nejen jednu z top událostí tohoto roku pro startupovou komunitu, ale také napojení na Silicon Valley s podporou tamních expertů, kteří podpoří růst startupů a jejich zakladatelů. Jen bych zrekapitulovala, že přihlásit se je možné do 7. 2. 2017, regionální kolo historicky prvního ročníku Startup World Cupu 2017 pro střední a východní Evropu bude v Praze na Žofíně, a to 7. 3. 2016. Finálový pitch o investici v hodnotě 1 mil. USD v Silicon Valley bude také v březnu tohoto roku.

Startup World Cup

StartupWorld Cup je celosvětová startupová konference a soutěž organizovaná venture kapitálovým fondem Fenox. Vznikla přímo v Silicon Valley s cílem podpořit celosvětové inovace, propojit startupový ekosystém, otevřít dveře talentovaným podnikatelům a identifikovat 16 nejlepších startupových projektů na světě. Regionální kola soutěže probíhají v 16 metropolích ve 13 zemích světa a vítězové regionálních kol se utkají 24. 3. 2017 přímo v Silicon Valley velkého finále, ve kterém budou se svými projekty bojovat o investici ve výši 1 milionu dolarů. Evropu budou v prvním ročníku reprezentovat Česká republika, Velká Británie a Lucembursko. Více na www.swcprague.com.

UP21

Inkubátor, který podporuje lidi s jiskrou v oku a jejich projekty. Všichni lidé, kteří se okolo UP21 pohybují, se řídí společnými hodnotami, které pomáhají posouvat projekty rychleji tím správným směrem. U startupistů se zaměřuje na jejich osobní rozvoj. Má unikátní metodologii vzdělávání, kterou rozvíjí s odborníky přímo ze Silicon Valley. Zrychluje tak cestu startupisty za jeho cíli a k jeho vlastní svobodě. Více na www.up21.com.

Zpět na stránku Pro média