Startup World Cup 2017 zná svých TOP 10 pro finálový večer na Žofíně

Ke stažení zde

 • Event Startup World Cup 2017 v Praze propojuje startup scénu, podporuje celý její ekosystém a pomáhá je zprůhlednit

 • O účast v pražském regionálním kole soutěže projevilo zájem 210 startupů z 22 zemí světa.

 • Zapojilo se 22 startup inkubátorů a akcelerátorů z 10 zemí Evropy.

 • V soutěži se nakonec utkalo 115 projektů, z toho 30 % zahraničních.

 • Hodnotící komise složená z expertů a mentorů UP21 a pořadatelského fondu FENOX Venture Capital vybrala TOP10 startupů, které zabojují o postup do finále v Silicon Valley, a dalších tzv. NEXT21 projektů, které budou mít příležitost se napřímo představit investorům během konání eventu.

 • Vítěz regionálního kola bude v Silicon Valley soutěžit o investici ve výši 1 milionu dolarů.

 • Celodenní akce s finálovým pitchem startupové soutěže se uskuteční 7. 3. 2017 v srdci Prahy na Žofíně.

 • Zvučná jména ze Silicon Valley i českého startupového prostředí jsou zastoupena jak mezi investory či v porotě, tak i jako speakeři nebo mentoři. Jedná se o: Karla Janečka, Billa Reicherta, jednoho z nejžádanějších mentorů v Silicon Valley, Alfreda Coppolu a Chrise Burryho z US MAC, Romana Knapa ze SAP, Chrise Abshira z Fenox Venture Capital, Boženu Řežáb z Gamee, Jana Kranáta z MC Consulting, Lubo Smida z STRV, Ondřeje Krátkého z Liftaga, Lloyda Waldo ze Startupyardu, Michaela Brodu z Delta Capital, Václava Pavlečku z Air Ventures, Jana Kustera z Foundersfight.club, Johannu Braun z Mnichovské Wayry, Tomáše Studeníka z FuckUpNights, Pavla Boušku z Vafo Praha, Margaretu Křížovou z CEAG, Filipa Dřímalku z EF1, Ditu Přikrylovou z Czechitas, Vítka Šuberta z UP21 a další, kteří se k akci přidávají.

 • Do SWC se zapojily startupy nejen z Evropy. Přihlásily se účastníci z Česka, Slovenska, Polska, Rakouska, Gruzie, Maďarska, Bulharska, Estonska, Německa, Velké Británie, Řecka, Itálie, Slovinska, Kazachstánu, Moldávie, Srbska, Švýcarska, Španělska, Makedonie, Egypta, Indie a Brazílie.

 • Hlavními partnery akce jsou Microsoft s.r.o., Česká spořitelna, a.s., KPMG Česká republika, s.r.o. a Hlavní město Praha.

 • Již nyní je možné se akreditovat na finálový den.

Praha, 22. února 2017 – „Startup World Cupem v Praze chceme opravdu propojit a více otevřít startupovou scénu, nejlépe celému regionu CEE. Oslovili jsme nejen startupy a jejich inkubátory, ale i zajímavé investory a zkušené mentory. V regionálním kole v Praze projevilo zájem soutěžit 210 soutěžních projektů z více jak 22 zemí světa. Samotné finále s výhrou 1 milionu dolarů v podobě investice v Silicon Valley bude jedinečnou příležitostí pro vítěze pražského kola se prezentovat v mekce inovativních firem. V úterý 7. 3. 2017 je možné se po celý den na Žofíně setkávat s lidmi z branže, tedy špičkovou porotou, speakery, investory a mentory, kteří jsou připraveni podpořit zajímavé projekty. Stačí jen 7. 3. 2017 přijít a připojit se jako divák,“ uvádí marketingová šéfka UP21 Radka Horáková a dodává: „Zprostředkováváme nejen jednu z top událostí tohoto roku pro startupovou komunitu, ale také napojení na Silicon Valley s podporou tamních expertů, kteří podpoří růst startupů a jejich zakladatelů. Jen bych zrekapitulovala, že 7. 3. 2017 máte jedinečnou příležitost být u historicky prvního ročníku StartupWorld Cupu pro střední a východní Evropu v Praze, na Žofíně. Stačí si jen vyžádat novinářskou akreditaci. Finálový pitch o investici v hodnotě 1 milionu dolarů se uskuteční v Silicon Valley už 24. 3. 2017. Vítěz našeho kola bude soutěžit s 15 nejlepšími startupy z celého světa.

Koncept akce je postaven na světě startupu, tedy tvrdé dřině postavené na lehkém punku, který pronikne do luxusního pražského paláce. Garbage bar bude tam, kde ho rozhodně nečekáte, a to se set upem, který Žofín nezažil. Světelná a audiovizuální technika na nejvyšší úrovni lusknutím prstu změní atmosféru. Během vteřiny jste z undergroudu v nebi. K dispozici budou tři etáže k vrcholu:

Underground – tedy podzemí se vším, co k tomu patří, přístupné pouze 21 vybraným projektům. Tři uzavřené diskusní pozice, ve kterých budou předkladatelé prezentovat své nápady investorům.

Ground – místo setkávání, kontaktů s lidmi, networkingu a diskuzních stolů s mentory. Mainstage s inspirativními keynote prezentacemi a vyvrcholení 10 soutěžních startup pitchů.

Sky – to je prostor pro osobní setkání startupů s investory.

To vše za doprovodu DJ dua Himalayan a koncertu Vladimíra 518, který vystoupí před vyhlášením výsledků soutěže. Celým dnem bude provázet zkušený moderátorské duo beat boxer END.RU a Nasty.

TOP 10 finalistů StartupWorld Cupu 2017 regionálního kola v Praze:

1. Mindpax.me

Pavel Nevický

2. Smartlook Vladimír Sandera
3. Twisto Michal Šmída
4. BLITAB Technology GmbH Kristyna Tsvetanova
5. Byzance Jakub Chromec
6. Spaceti Maksym Verteletskyi
7. Nanits Robert Kaločai
8. ShipVio André Dravecký
9. ARTSTAQ Petr Václavek
10. Gettick Alan Vyšín

Startup World Cup

StartupWorld Cup je celosvětová startupová konference a soutěž organizovaná venture kapitálovým fondem Fenox. Vznikla přímo v Silicon Valley s cílem podpořit celosvětové inovace, propojit startupový ekosystém, otevřít dveře talentovaným podnikatelům a identifikovat 16 nejlepších startupových projektů na světě. Regionální kola soutěže probíhají v 16 metropolích ve 13 zemích světa. Vítězové regionálních kol se utkají 24. 3. 2017 přímo v Silicon Valley na velkém finále, ve kterém budou se svými projekty bojovat o investici ve výši 1 milionu dolarů. Evropu budou v prvním ročníku reprezentovat Česká republika, Velká Británie a Lucembursko. Více na www.swcprague.com.

UP21

Inkubátor, který podporuje lidi s jiskrou v oku a jejich projekty. Všichni, kteří se okolo UP21 pohybují, se řídí společnými hodnotami. Tedy pomáhat posouvat projekty rychleji tím správným směrem. U startupistů se zaměřuje na jejich osobní rozvoj. Má unikátní metodologii vzdělávání, kterou rozvíjí s odborníky přímo ze Silicon Valley. Zrychluje tak cestu startupisty za jeho cíli a k jeho vlastní svobodě. Více na www.up21.com.

Zpět na stránku Pro média