Startup World Cup 2017 zná vítěze finálového večera na Žofíně, ShipVio

Ke stažení zde
Fotky dostupné zde

  • Vítěz pražského regionálního kola, český projekt Shipvio André Draveckého a jeho týmu, bude 24. 3. 2017 v Silicon Valley soutěžit mezi 16 nejlepšími z celého světa o investici ve výši 1 milion dolarů.

  • Event Startup World Cup 2017 v Praze měl za cíl propojit start-up scénu, podpořit celý její ekosystém a pomoci je zprůhlednit.

  • Celodenní akce s finálovým pitchem startupové soutěže se uskutečnila 7. 3. 2017 v srdci Prahy na Žofíně.

  • Osmičlenná komise zastoupená Chrisem Abshirem zakladatelem Startup World Cup, Billem Reichertem z Garage Technology Ventures, Vítkem Šubertem z UP21, Romanem Knapem ze SAPu, Janem Kranátem z M.C. consultingu, Danielou Liškovou z Microsoftu, Alfredem Coppolou z US Mac a Kenem Singerem Berkley vybírala nejlepší Startup z TOP10. Devátým hlasem byl názor veřejnosti z řad návštěvníků akce, kteří hlasovali pomocí hlasovacího systému Demokracie21.

  • Tým SWC Prague děkuje partnerům, porotě a podporovatelům akce ž řad speakrů, mentorů, investorů za jejich významný podíl na realizaci SWC Prague.

Startup World Cup v číslech:

  • Akci navštívilo přes 500 lidí z toho jste mohli potkat přes 150 reprezentantů z řad sturtupů, 18 investorských skupin se svými zástupci nebo 21 inspirativních mentorů.
  • O účast v pražském regionálním kole soutěže projevilo zájem 210 startupů z 22 zemí světa.
  • Zapojilo se 22 start-up inkubátorů a akcelerátorů z 10 zemí Evropy.
  • Do SWC se zapojily startupy nejen z Evropy. Přihlásili se účastníci z Česka, Slovenska, Polska, Rakouska, Gruzie, Maďarska, Bulharska, Estonska, Německa, Velké Británie, Řecka, Itálie, Slovinska, Kazachstánu, Moldávie, Srbska, Švýcarska, Španělska, Makedonie, Egypta, Indie a Brazílie.
  • Hlavními partnery akce byli Microsoft s.r.o., Česká spořitelna, a.s., KPMG Česká republika, s.r.o. a Hlavní město Praha.

/Praha, 8. března 2017/ „Podařilo se dát dohromady komunitu talentovaných startupistů, investorů a mentorů z CEE regionu. Atmosféra postavená na myšlence sdílení byla skvělá a neopakovatelná. Gratuluji nejen vítězi ShipVio, ale všem, kdo se do Startup World Cupu v Praze přihlásili. Chtěla bych poděkovat soutěžícím, partnerům, mentorům, investorům, porotě, inkubátorům, akcelerátorům a dalším, kdo se na vzniku SWC Prague podíleli nebo ho jinak podpořili. V regionálním kole v Praze projevilo zájem soutěžit 210 projektů z více jak 22 zemí světa. Samotné finále s výhrou 1 milionu dolarů v podobě investice v Silicon Valley bude 24.3.2017 jedinečnou příležitostí pro vítěze pražského kola ShipVio se prezentovat s 15 nejlepšími startupy z celého světa.“ uvedla Radka Horáková, provozní ředitelka UP21.

TOP 10 finalistů StartupWorld Cupu 2017 regionálního kola v Praze:

1. Mindpax.me

Pavel Nevický

2. Smartlook Vladimír Sandera
3. Twisto Michal Šmída
4. BLITAB Technology GmbH Kristyna Tsvetanova
5. Byzance Jakub Chromec
6. Spaceti Maksym Verteletskyi
7. Nanits Robert Kaločai
8. ShipVio André Dravecký
9. ARTSTAQ Petr Václavek
10. Gettick Alan Vyšín

Startup World Cup

StartupWorld Cup je celosvětová startupová konference a soutěž organizovaná venture kapitálovým fondem Fenox. Vznikla přímo v Silicon Valley s cílem podpořit celosvětové inovace, propojit startupový ekosystém, otevřít dveře talentovaným podnikatelům a identifikovat 16 nejlepších startupových projektů na světě. Regionální kola soutěže probíhají v 16 metropolích ve 13 zemích světa. Vítězové regionálních kol se utkají 24. 3. 2017 přímo v Silicon Valley na velkém finále, ve kterém budou se svými projekty bojovat o investici ve výši 1 milionu dolarů. Evropu budou v prvním ročníku reprezentovat Česká republika, Velká Británie a Lucembursko. Více na www.swcprague.com.

UP21

Inkubátor, který podporuje lidi s jiskrou v oku a jejich projekty. Všichni, kteří se okolo UP21 pohybují, se řídí společnými hodnotami. Tedy pomáhat posouvat projekty rychleji tím správným směrem. U startupistů se zaměřuje na jejich osobní rozvoj. Má unikátní metodologii vzdělávání, kterou rozvíjí s odborníky přímo ze Silicon Valley. Zrychluje tak cestu startupisty za jeho cíli a k jeho vlastní svobodě. Více na www.up21.com.

Zpět na stránku Pro média