Tip na 7 + 1 vánočních dárků na poslední chvíli od českých startupů

Naše startupy, Návody

"Nakoupím vánoční dárky s předstihem". Každé Vánoce si to říkáme, ale většinou to dopadne stejně - dárky kupujeme na poslední chvíli. Pokud patříte mezi ty, kteří až teď začali přemýšlet, jaké dárky pořídit pod stromeček, máme pro vás několik tipů na nevšední dárek z dílny českých startupistů.

Nutrition Pro

Jíst zdravě a vyváženě. Pro většinu z nás každoroční cíl a současně velká challenge. Nemusí to ale být zase taková dřina. Nutrition Pro změří složení vašeho těla, podle výsledků a vašich cílů sestaví jídelníček na míru, uvaří vaše jídlo a doveze vám ho přímo na stůl. Na výběr máte hned ze 3 dárkových balíčků!

Nutrition Pro můžete objedat tady


SENS

Víte, že na produkci stejného množství bílkovin jako z dobytka stačí cvrčkům 12x méně potravy a 2000x méně vody?! Udržitelnost je jedním z hlavních cílů startupu SENS, který vyrábí tyčinky ze cvrččí mouky. Momentálně mají bohužel vyprodané zásoby všech proteinových sušenek. Nedočkavci si je ale už teď mohou předobjednat na leden!

Abyste i tak mohli s udržitelností začít, připravil pro vás Sens sáčky vyrobené z recyklovaných plastových lahví. Stačí si vybrat a napsat na hello@sensfoods.com.

Ekologické sáčky od SENS si můžete vybrat tady


Hunter Games

Darujte vzrušující herní zážitek. Únikové hry vás provedou pomocí napínavého příběhu, záludných šifer a hádanek známými i neznámými místy v okolí. V digitálním světě dostane reálné prostředí zcela nečekaný rozměr. Postupným správným řešením jednotlivých úkolů se co nejrychleji posouváš do cíle. Čas běží!

Navíc můžete hry koupit s 25% slevou od  6. 12. do 15. 12. Stačí během objednávky zadat promo kód DARUJIZAZITEK a sleva je jen tvoje!

Únikovou hru můžete objednat tady 


Knihář

Slovy zakladatelky tohoto projektu: "Jsou dvě možnosti, jak číst knihy. Číst je stejné jako pít kolu, plechovku za plechovkou, vypít, zmačkat, vyhodit. Nebo s každou knihou růst a být lepší." Knihář je zkrátka moderní čtenářský deník s jehož pomocí se učíte díky zážitkům čerpat z knih maximum a díky tomu růst a posouvat se dál. 

Knihář si můžete koupit tady


Dogsie

I váš domácí mazlíček si zaslouží vánoční dárek. Nemyslíte? S Dogsie ho můžete darovat  rovnou dvakrát - jednak vašemu chlupatému miláčkovi a také pejskům, kteří zatím žádného páníčka nemají. Z každého balíčku jde dotiž 20 % výdělku jako dar na pomoc psům v nouzi.

Pokud jste spíše milovníkem koček, má pro vás Dogsie připravenou limitovanou edici Catsie.

Dogsie balíček můžete koupit tady


Unicorn Attacks Apparel

Není to startup a mrtvý unicorn může být pro někoho trochu moc. Na první pohled je ale jasné, že ke startupům má tento brand co říct. A to opravdu neortodoxním způsobem. Tato značka kříčí do světa startupů jasnou zprávu - Don't die stupid!

Oblečení s unicorny můžete koupit tady


Rekola

Venku je krásně, svítí sluníčko a vy se mačkáte v přeplněné tramvaji nebo v dopravní zácpě. Co takhle vyrazit do práce na kole? 

K Vánocům pro vás Rekola připravila hned několik dárkových balíčků, třeba roční předplatné!

Předplatné a další dárky od Rekola můžete koupit tady


To nejlepší nakonec!

V UP21 se dennodenně zabýváme tím, jak bude náš svět vypadat v budoucnu.

A proto jsme vybrali pět charit. Každá z nich řeší jinou výzvu, které naše společnost čelí, a každou z nich společně s tebou podpoříme. Vytvořili jsme kolekci triček, kde za každé vyrobené tričko zasíláme finanční příspěvek na jednu z charit. Jak poznáš o kterou charitu se jedná? No přece podle nášivky na tričku! 

Tak třeba naše Anička, chtěla podpořit zvířátka, takže pro ni byla volba jasná.

Cena trika je 490 Kč.

Budeš-li mít chuť, můžete se do podpory jedné nebo více charit pustit s námi. Stačí napsat na natalia.wolowska@up21.com, koupit naše tričko s nášivkou dané charity a my jí pošleme 40 % z jeho ceny. 

Koho podpoříte vy? Vybrat si můžete z těchto organizací.

A to je všechno. Doufáme, že se vám naše tipy hodily, a nebo jsme vás inspirovali k jiným nápadům.

Veselé Vánoce vám přeje celý tým UP21!

Chcete zasílat pozvánky na akce a novinky?

Proč odebírat?

Získáte informovat o nás, našich startupech, networku kolem nás a budeme vás zvát na akce, které pro vás pořádáme.

Blog & Novinky

Hlavní hvězdou letošního Startup World Cup & Summitu bude Tosca Musk

Hlavními hvězdami letošního ročníku Startup World Cup & Summitu (SWCSummit) budou Tosca Musk – úspěšná sestra bratra Elona, která je zakladatelkou streamovací platformy Passionflix. A teké Marvin Liao – spolumajitel společnosti 500 Startups, jednoho z nejúspěšnějších startupových akcelerátolů.

Václav Pavlečka: I v „našem malém Česku“ lze odstartovat globální byznys

Václav Pavlečka zná velmi dobře českou startupovou scénu, ať už ze své pozice investora, nebo jako spolupořadatel unikátní akce – kontinentálního finále soutěže Startup World Cup & Summit.

Ženy ve startupech: UP21, ShipMonk, Behavee

Přinášíme vám úvodní díl série rozhovorů s dámami ze startupového prostředí. Startupy jsou pro první z nich svět plný příběhů, který ji nikdy nepřestane fascinovat. Druhou na daném prostředí baví pulzující atmosféra v práci a možnost ji spoluutvářet. Třetí zalichotilo, že technologičtí a konzultační „geekové“ stály o názor „ženy v letech“.

Startup World Cup & Summit České startupy mají poslední měsíc na registraci

V Praze se bude již tradičně konat největší evropská startupová akce – dvoudenní Startup World Cup & Summit (SWCSummit). V rámci něj se 29. dubna uskuteční evropské finále globální soutěže. K titulu kontinentálního šampiona mezi startupy dostane vítěz možnost získat od pořádajících společností Air Ventures a UP21 okamžitou investici ve výši 500 000 dolarů.

Jan Ulč (Cross Network Intelligence): Operátoři často sami neví, co v sítích mají

Cross Network Intelligence (CNI) je poměrně nenápadný český startup, který nedávno získal investici od Air Ventures a celkově už posbíral přes milion eur. Vznikl po osamostatnění od společnosti Sykora Data Center a operátorům typu O2 nebo T-Mobile pomáhá se stavěním a dohlížením na jejich telekomunikační sítě.

48 milionů korun pro cvrčky. Čeští Sens hlásí rekordní potravinovou investici

Český startup Sens, vyrábějící potraviny ze cvrččího proteinu, si připsal čerstvou investici ve výši 1,9 milionu eur – tedy zhruba 48 milionů korun. Jde o největší přísun kapitálu, jaký kdy tuzemský startup z tohoto oboru zaznamenal.