Blog & News

Here's what we've been up to. Look around - and if you have a project of your own, there's a button for that. Right over there, the yellow one.

Kategorie
Business plan is first and foremost for you – not your investors
Business plan is first and foremost for you – not your investors
Startupový program, ktorý prepája firmy v regióne V4

Program odštartuje 4. novembra v Budapešti týždňovým školením na rozvoj podnikania. Pokračovať bude 10-denným networkingovým turné v Bratislave, Prahe a Varšave. Startupy budú prezentovať svoje riešenia regionálne vedúcim firmám a investorom či mentorom a akcelerátorom za cieľom rozšíriť svoje pôsobenie medzinárodne.

Shipvio: Dopravci kvůli špatné D1 letos přijdou o 2 miliardy

O tři koruny na jeden kilometr přijdou v průměru dopravci kvůli špatnému stavu dálnice D1. Celkové letošní ztráty kvůli objížďkám, kolonám a nekvalitnímu povrchu na nejstarší české dálnici vyjdou na 2 miliardy korun. Vyplývá to z dat logistického startupu Shipvio.

Český startup Spaceflow získal investici 41 milionů Kč. Chce posílit v USA a Británii

Český startup Spaceflow, který poskytuje komunitní platformu pro budovy, získal novou investici ve výši 41 milionů korun (1,6 milionů eur). Za novým přílivem prostředků stojí fond Credo Ventures s přispěním startupového inkubátoru UP21 a venture kapitálového fondu Day One Capital.

České Spaceflow nabírá na digitalizaci budov 41 milionů korun. Investici vedou Credo Ventures, připojil se i UP21

Digitalizace budov je ve světě nemovitostí velké téma. Také budovy, kancelářské prostory a další objekty se začínají stávat chytrými a s nasazováním technologií pomáhá i český startup Spaceflow.

Spaceflow, the ‘tenant experience platform’, scores $1.8M investment

Spaceflow, a startup founded out of Prague that offers a “tenant experience platform” to help landlords provide a better service, has raised $1.8 million in funding.

Umělá inteligence i big data. Startupové trendy podle Martina Rozhoně, Ondřeje Fryce či Credo Ventures

Umělá inteligence, strojové učení, big data, proptech nebo fintech. Výčet několika oborů, do kterých se ve velkém pouštějí nové startupy s cílem uspět na domácím i globálním trhu, ale také častý cíl sólových investorů i investičních fondů, kteří vyhledávají nové příležitosti.

„Když ještě drogy byly léky a v Jedové chýši se scházela galerka.“ Na nové české únikovce spolupracuje i ilustrátor Star Wars

Po úspěších únikových her jako jsou Kletba Vyšehradu či Assassin’s girl chce česká společnost Hunter Games posunout herní prožitek zase o kus dál a chystá svůj dosud největší projekt, jehož cílem je spojit kvalitní literaturu se zábavnou hrou.

Aby nákladní auta nevozila vzduch

V silniční nákladní dopravě využívají vozidla svou kapacitu v průměru jen asi z poloviny, z té druhé vozí "vzduch". Aby se dařilo auta více vytěžovat, vznikají různé plánovací a propojovací technologie, velké firmy si pro řízení přeprav budují řídicí centra a někdy je potřeba snížit frekvenci dodávek, respektive sáhnout na servisní úroveň vůči zákazníkovi.

Vistag: snadná cesta k nákupu

V rámci neustálého zdokonalování našich služeb pro klienty a čtenáře, představujeme nový interaktivní prvek – Vistag. Bude umístěn v redakčních článcích na webu Proženy.cz. Čtenáři snadno poskytne informace o nabízeném produktu a usnadní cestu k nákupu.

Praze by mělo záležet na dobrém startupovém ekosystému, říká Vít Šubert z UP21

Se zakladatelem startupového inkubátoru o tom, jak poznat životaschopný projekt, jak takový projekt prezentovat, proč smart lavičky s nabíječkou nejsou smart a proč je dobré kompenzovat byznys smysluplnou nadací

Hunter Games chystají venkovní únikovku s Milošem Urbanem a ilustrátorem Star Wars. Zavede vás do staré Prahy

Únikové hry se v Česku těší čím dál větší oblibě a mohou za to především projekty, které s cílem pohltit účastníky do světa plného výzev, nástrah, adrenalinu a skvělé zábavy průběžně vznikají. Mezi ně patří i český projekt Hunter Games, který se aktuální rozvíjí v tuzemském inkubátoru UP21 a veřejnost i firmy láká na různé únikovky a týmové geolokační hry.


Do you want to send invitations to our events and news?

Why subscribe?

You will get information about us, our startups, network around us and we will invite you to events we organize for you.