Jan Kříž

CMO

Crew

Three things about me:

I studied Econometrics, so I know that an optimal solution usually exists and it is always important to search for factors that will help you achieve it.

I tried business, small projects, bank, gastro, agency, my own startup and startup of someone else. I've been working in marketing for the last 7 years.

Marketing is for me about interconnected activities and tools that gradually lead people to conversion. This wheel needs to be adjusted and trained effectively.

Three things I can help you with:

  • I will give you my opinion on your work. You can take it into account and work with it.
  • I can help you with marketing.
  • I will improve your mood because it is one of the most important factors in life.

Blog & News

Petr Beneš from 6D: Innovation is necessary in corporations. It just requires courage and the right people.
Read also
Petr Beneš from 6D: Innovation is necessary in corporations. It just requires courage and the right people.
Model Zdoňov Nápadem roku soutěže E.ON Energy Globe

Projekt bojuje proti suchu v krajině a navrací jí přirozenou schopnost zadržet povrchovou i spodní vodu. Porotu zaujal jak svým rozsahem, tak komplexností a přenositelností. Autorem je spolek Živá voda. Informovala o tom ČIA. Model Zdoňov čeká také další rozvoj. Od partnera soutěže UP21 získal spolek podporu při inkubaci.

AppParade 33 zná 10 finálových aplikací. Jaká byla jejich cesta od nápadu k vývoji? - Kopie

Do třetí obnovené AppParade pořádanou vývojářským studiem Synetech se přihlásilo rekordní množství projektů a v pondělí 25. listopadu v pražském Vnitroblocku společně vybereme ten, který se nejzajímavěji popasoval s cestou vedoucí od nápadu k vývoji.