Robert Janča

starlights.cz - someone with vision

Co-pilot Crew

Three things about me:
I am pure charismatic and innovative guy with strong skills and practical experience, and also lover of the brands that I work for.

I can truly breathe for them and understand where is their potential and insight.

It is important that I am good pacemaker with a sense of belonging, passion and patience. I’m ambitious, forceful, assertive and a modest flexible person who wants to succeed and achieve desired goals.

Three things I can do for you:
Throughout my career I have acquired a thorough knowledge of creative leadership, process of bringing brands to life and prompt and accurate decision making too.

I excel in the completion of strategic and specialized tasks focused on improving brand equity and performance.

Perfection and authenticity are very important criterions for me and not only on professional level.

Blog & News

Hlavní hvězdou letošního Startup World Cup & Summitu bude Tosca Musk

Hlavními hvězdami letošního ročníku Startup World Cup & Summitu (SWCSummit) budou Tosca Musk – úspěšná sestra bratra Elona, která je zakladatelkou streamovací platformy Passionflix. A teké Marvin Liao – spolumajitel společnosti 500 Startups, jednoho z nejúspěšnějších startupových akcelerátolů.

Václav Pavlečka: I v „našem malém Česku“ lze odstartovat globální byznys - Kopie

Václav Pavlečka zná velmi dobře českou startupovou scénu, ať už ze své pozice investora, nebo jako spolupořadatel unikátní akce – kontinentálního finále soutěže Startup World Cup & Summit.

Ženy ve startupech: UP21, ShipMonk, Behavee

Přinášíme vám úvodní díl série rozhovorů s dámami ze startupového prostředí. Startupy jsou pro první z nich svět plný příběhů, který ji nikdy nepřestane fascinovat. Druhou na daném prostředí baví pulzující atmosféra v práci a možnost ji spoluutvářet. Třetí zalichotilo, že technologičtí a konzultační „geekové“ stály o názor „ženy v letech“.