Postavte svůj byznys s vlastním kopilotem

 
Založit startup je jedna věc, udělat z něj prosperující firmu a udržet ji na vzestupu je věc druhá. Proto od nás dostává každý inkubovaný projekt svého vlastního kopilota - profesionála, kterému na vašem úspěchu záleží stejně jako vám samotným.


1. Inkubace


Potkali jsme už pěknou řádku startupistů se skvělými nápady, kteří pohořeli na byznysových základech. Důvody jsou často prosté – chybí jim potřebná léta zkušeností nebo dovednosti, které by jim pomohly úspěšně čelit výzvám spojeným s chodem firmy. Ukazuje se, že klasický mentoring mnohdy nestačí. Mentoři jsou obvykle extrémně zaneprázdnění lidé, kteří nedokáží být se “svým” startupem v pravidelném kontaktu. Proto jsme přišli s novým řešením: praktičtějším konceptem kopilotů, kteří jsou mnohem blíže samotnému projektu.


Co získáte

Inkubaci startupu v UP21 provází jasně vytyčené benefity. Připravíme vám místo v našem coworkingovém prostoru, poskytneme vám řadu příležitostí k růstu jak osobnímu, tak firemnímu, a pomůžeme vám správně nastavit další směřování vašeho startupu.


Navigation check

Každá inkubace začíná takzvaným navigation checkem - podrobnou diskuzí mezi vaším týmem, UP21 a vaším kopilotem. Otestujeme životaschopnost myšlenky, produktu, obchodního modelu, marketingové strategie a dalších oblastí, abychom zjistili, kde vám chybí kritické dovednosti a jak vám s nimi můžeme pomoct.


Navigační plán

Výsledky navigation checku slouží jako základ navigačního plánu. Nečekejte žádná generická doporučení, ale plán na míru, který odráží silné a slabé stránky vašeho startupu a příležitosti i hrozby, kterým čelí.

2. Koncept kopilotů


S konceptem kopilotů se nesnažíme měnit roli mentorů. Naopak. Stavíme na ní a přesouváme kopilota do pozice s větší odpovědností za rady a doporučení, které startupu udělí. Věříme, že prohloubením vztahu mezi founderem a kopilotem bude start vašeho projektu rychlejší a efektivnější.


Jak to funguje

V začátcích inkubace vybereme ideálního kopilota. Na základě vašich silných i slabých stránek a osobní chemie určíme profesionála, který se přidá k vašemu týmu a pomůže vás provést celým inkubačním programem.


Benefity pro startupy

S kopilotem do vašeho startupu přichází pět hlavních benefitů:

  • Seniorní zkušenosti, kterých jste sami možná ještě neměli šanci dosáhnout.
  • Smysluplný a pragmatický přístup, který vám pomůže dělat správná rozhodnutí.
  • Široká síť byznysových kontaktů.
  • Společná odpovědnost za to, jakým směrem se startup ubírá a jak se tam plánuje dostat.
  • Přítomnost na všech důležitých setkáních s investory nebo kandidáty na klíčové pozice ve startupu.

Mentor vs. kopilot

Rozdíly mezi mentorem a kopilotem se projeví v každodenním fungování vašeho startupu.

Mentora vidíte jednou za měsíc,
kopilot je s vámi v kontaktu denně.

Mentor se zajímá o to, co startup udělal.
Kopilot se baví o tom, co by startup měl udělat a udělá.

Odměnou pro mentora může být hlubší znalost startupového světa s jeho entusiasmem a energií.
Kopilot je víc orientovaný na zisk - když zazáříte a profitujete, září a profituje s vámi.

Když se něco nepovede, mentor může namítnout: já vám to říkal!
Kopilot naopak uzná: tohle je i moje chyba.

Seznamte se s vašimi kopiloty


Tohle jsou naši experti, mentoři, profesionálové - kopiloti k vašim službám. A celá UP21 crew, se kterou se budete potkávat.

3. Vaše cesta v UP21

Inkubace v UP21 je jiná, než byste čekali. Na začátku přijde šok během Startup SHOCK Weeku, ale to jen proto, abychom vás připravili na několikaměsíční inkubační cestu a její cílovou rovinku – tedy Pitch Day, kdy svůj startup odprezentujete investorům.

Založit startup je jedna věc, udělat z něj prosperující firmu věc druhá. Pomůžeme vám s oběma.

Pravděpodobně nejdůležitější den vašeho startupu. Zajistíme, abyste byli na 110 % připravení získat svou první zásadní investici.

Přihlaste svůj projekt hned teď!

Projekt ještě není dokončen? Nevadí. I tak o něm chceme vědět. A pomoct vám vzlétnout. Pošlete nám svůj projekt, i když není hotový.

Potřebujete pomoc? Zeptejte se mě.
Viktor Nyitray, Startup Coordinator
+420 608 600 756
viktor.nyitray@up21.com

Naši partneři