Kapitola 3

#První kroky podnikání #Strategie #Marketingové tipy #Vývoj produktu
květen - červen 2018


"Vize musí být smysluplná, autentická a angažovaná. Všechny tyto 3 věci primárně souvisí se zakladatelem a ten by měl všechny tyto integrální součásti určovat a naplňovat"

Robert Janča, vizionář & zakladatel Startlights.cz

#UP21blog

Interview: Už při zakládání firmy myslete jako unicorn

Při zakládání firmy spoléhejte na vlastní intuici, radí spoluzakladatelka UP21 Alena Nekovářová v novém rozhovoru, který se věnuje oblasti práva a podnikání.

Interview: Sales je o tom, že musíš být u zákazníka

Jak raketově nastartovat váš prodej a nespálit na začátku podnikání všechny finance, vám poradí sales konzultant Petr Sobotka v našem novém rozhovoru.

Marketing tip 1: Poznejte své zákazníky do hloubky

“Neptejte se na zpětnou vazbu vašich kamarádů.” Dají vám mylný pocit, že na to jdete dobře. Jděte “ven” a zeptejte se lidí. Budete potřebovat vytvořit svému produktu “ positioning”, odpovědět na určitou potřebu nebo „pain-point”, budete si muset vybrat, který benefit komunikovat, komu a kdy.

Marketing tip 2: Prodejte consumer benefit

VŽDY mluvte skrze zákaznický benefit. Myslete na konkrétní hodnotu, kterou váš produkt vnáší do života spotřebitele, a konkrétní potřebu, kterou řeší.

Marketing tip 3: Play, Buy, Share

Tento malý navigační systém dobře funguje. Jakoukoli marketingovou aktivitu uděláte, ujistěte se, že jste zahrnuli všechny tři pilíře: Play, Buy, Share.

Marketing tip 4: Myslete na budoucnost. Myslete na marketingové technologie – AI, VR, hlas a automatizace.

Naštěstí, nebo naneštěstí, singularita je blízko. Je samozřejmě záhodno znát marketingové standardy dneška a využít naplno potenciálu stávajících nástrojů – kampaňová automatizace, reklamní formáty sociálních médií, CRM apod. Ale co je zde dnes, nemusí stačit zítra, zato váš business tu bude i za tři roky.

"Co má startup dělat? První dva roky by měl hlavně růst. Pokud první rok zaseká tím, že vyvíjí software, ztratí peníze, čas a vzniká riziko, že se vývoj nepovede."

Martin Koperniech, zakladatel & CEO Qest

Podle Martina Koperniecha nemusí startup na všechny fáze vývoje najímat firmu. V některých fázích se mu to ale rozhodně vyplatí. Tento model podle něj nejlépe funguje:

Pořebujete kopilota, který vám pomůže s prvními kroky realizace vašeho projektu? Přihlaste se do UP21.

Zajímají vás další témata, které pro vás připravujeme?
Sledujte nás na sociálních sítích.