Kapitola 3

#Prví kroky podnikání #Tým#Strategie #První chyby
květen - červen 2018


"Vize musí být smysluplná, autentická a angažovaná. Všechny tyto 3 věci primárně souvisí se zakladatelem a ten by měl všechny tyto integrální součásti určovat a naplňovat"

Robert Janča, vizionář & zakladatel Startlights.cz

#UP21blog

Interview: Vize nejsou jen slova na papíře

Firemní vize. Je to jen papír na zdi nebo motivace, proč občas dělat přesčasy? O tom jsme mluvili s Robertem Jančou, UP21 kopilotem a vizionářem ze Startlights. Dozvěděli jsme se taky pár zajímavostí z podpalubí startupového světa.

Interview: Už při zakládání firmy myslete jako unicorn

Při zakládání firmy spoléhejte na vlastní intuici, radí spoluzakladatelka UP21 Alena Nekovářová v novém rozhovoru, který se věnuje oblasti práva a podnikání.

Marketing tip 1: Poznejte své zákazníky do hloubky

“Neptejte se na zpětnou vazbu vašich kamarádů.” Dají vám mylný pocit, že na to jdete dobře. Jděte “ven” a zeptejte se lidí. Budete potřebovat vytvořit svému produktu “ positioning”, odpovědět na určitou potřebu nebo „pain-point”, budete si muset vybrat, který benefit komunikovat, komu a kdy.

Interview: Sales je o tom, že musíš být u zákazníka

Jak raketově nastartovat váš prodej a nespálit na začátku podnikání všechny finance, vám poradí sales konzultant Petr Sobotka v našem novém rozhovoru.

"Jak se cítíme v práci a to, co tam děláme, dost zásadně ovlivňuje to, jak se potom budeme cítit doma a naopak. Ale často to ve firmách vůbec nerespektujeme. A myslím, že bychom měli. Myslím, že bychom měli nechat lidi, aby byli lidmi i v práci"

Michal Šrajer, Co-founder & CHO stestivpraci.cz

Marketing tip 2: Prodejte consumer benefit

VŽDY mluvte skrze zákaznický benefit. Myslete na konkrétní hodnotu, kterou váš produkt vnáší do života spotřebitele, a konkrétní potřebu, kterou řeší.

Interview: Vedu firmu, kterou řídí 600 zaměstnanců

600 šéfů a 1 CEO. Je to realita nebo spíše fikce? Přinášíme vám rozhovor s Pavlem Kyselou, generálním ředitelem firmy Adastra, na téma: jak úspěšně řídit firmu, ve které má slovo každého zaměstnance svou váhu.

Interview: Štěstí v práci je důležité

80 000 hodin. To je průměrný čas, který lidé stráví za život v práci. Celkem hodně, viďte? Tím, aby tento čas strávili smysluplně a spokojeně, se zabývá Michal Šrajer. Společně jsme si povídali o štěstí v práci, tyrkysových firmách a happiness manažerech.

Marketing tip 3: Play, Buy, Share

Tento malý navigační systém dobře funguje. Jakoukoli marketingovou aktivitu uděláte, ujistěte se, že jste zahrnuli všechny tři pilíře: Play, Buy, Share.

Pořebujete kopilota, který vám pomůže s prvními kroky realizace vašeho projektu? Přihlaste se do UP21.

Zajímají vás další témata, které pro vás připravujeme?
Sledujte nás na sociálních sítích.