Kapitola 4

#Lidé ve startupu #Tým #Recruitment #Kultura firmy
červenec - srpen 2018


"Lidé jdou do startupu, protože chtějí jít za myšlenkou a věřit majiteli. Nábor není jenom sezení na pohovorech, ale je to chození na meetupy a dělání promo svému podniku. To za CEO nikdo neudělá."

Matěj Matolín, HR manažer STRV

#UP21blog

Interview: Nesvazuji firmu ani lidi pravidly, pouze udávám směr

Cocuma, Culture Rocks, Cultmag... you name it. Petr Skondrojanis stojí u zrodu mnoha zajímavých projektů a čas od času si ho do UP21 pozveme i my. Pro inspiraci. Tentokrát jsme se ho zeptali na pár intimních otázek – kde hledá lidi, jakou kulturu má ve své firmě a kdo ho inspiruje.

V čem spočívá úspěšnost týmu

Projekt Aristoteles zkoumal fungování 180 týmů v Googlu a hledal důvody, proč jsou některé úspěšné a jiné ne. Bylo nashromážděno obrovské množství dat a vznikly komplikované diagramy a vzorce. Bylo však téměř nemožné najít souvislost mezi složením týmu a jeho úspěšností. Nakonec se to ale podařilo.

"Jak se cítíme v práci a to, co tam děláme, dost zásadně ovlivňuje to, jak se potom budeme cítit doma a naopak. Ale často to ve firmách vůbec nerespektujeme. A myslím, že bychom měli. Myslím, že bychom měli nechat lidi, aby byli lidmi i v práci"

Michal Šrajer, Co-founder & CHO stestivpraci.cz

Interview: Klíč je najít vhodného parťáka

Někteří lidé si nemohou vynachválit startupy, které řídí jeden zakladatel. Jiní zase rádi pracují ve dvou a více lidech, protože se navzájem motivují, poskytují si zpětnou vazbu, a dělí si práci, aby dělali, co jim jde. “Jsme jako jin a jang,” říká Luboš Němeček, zatímco Štěpán Gregor se směje. Rozhovor se zakladateli startupu Hunter Games, který vytváří únikové hry, o tom, že více vlastníků ve firmě je lepší než jeden.

Interview: Vedu firmu, kterou řídí 600 zaměstnanců

600 šéfů a 1 CEO. Je to realita nebo spíše fikce? Přinášíme vám rozhovor s Pavlem Kyselou, generálním ředitelem firmy Adastra, na téma: jak úspěšně řídit firmu, ve které má slovo každého zaměstnance svou váhu.

"Za tři roky jsme vyrostli ze dvou lidí na 120. Vsadili jsme na mladé talentované ale nezkušené lidi, kteří byli nadšení a měli snahu v životě něco dokázat, a zafungovalo to. Dali jsme jim důvěru a oni se ukázali jako hvězdy."

Marcel Veselka, spoluzakladatel a CEO tesena

"Zastávám přístup, kterému se říká servant leadership. V praxi to znamená, že se snažím sloužit lidem, aby se jim práce dělala dobře."

Pavel Šiška, vedoucí partner consultingu Deloitte

Pořebujete kopilota, který vám pomůže s prvními kroky realizace vašeho projektu? Přihlaste se do UP21.

Zajímají vás další témata, které pro vás připravujeme?
Sledujte nás na sociálních sítích.