Kapitola 5

#Akcelerace #Navazující investice
#Průběžný kontakt a jednání s investory

září - říjen 2018


"Kontakt s investory by měl být kontinuální. Práce s investory je běh na dlouhou trať."

Vítek Šubert, CEO UP21

#UP21blog

Margareta Křížová: Jak najít investora, připravit se na schůzku, prezentovat a vyjednávat

Víš, co bys měl udělat, když investora několikrát kontaktuješ a on se ti neozve? Nebo jak by ses měl zachovat v situaci, kdy ti investor nabídne velkou sumu, ale za podíl, který nechceš dát? Přesně na tyto otázky a další zajímavosti jsme se zeptali podnikatelky, mentorky a investorky (času) Margarety Křížové.

Václav Pavlečka: O jednorožcích, startupové bublině i o podnikání v Evropě

"Média jsou hladová po příbězích nových Edisonů. Často se vytvářejí oslavné ódy o dynamických podnikatelích, místo toho, aby se na věc všichni podívali trochu kriticky," říká CEO investičního fondu Air Ventures Václav Pavlečka v novém rozhovoru. Více o startupové bublině, mediálním humbuku, ale i o inspirativních jednorožcích v tomto článku.

Jana Hanfová: Jak vytvořit úspěšnou crowdfundingovou kampaň - krok za krokem

Potřebujete získat peníze na rozjezd vašeho projektu, ale necítíte se ještě na jednání s investorem? Máme pro vás tip. Zkuste poprosit rodinu, přátele a fanoušky, aby vám na projekt přispěli a za projevenou důvěru je obdarujte odměnami. Návod, jak vytvořit úspěšnou crowdfundingovou kampaň, jsme získali přímo od zdroje - Jany Hanfové z české crowdfundingové platformy Hithit. 

Lukáš Balík: O investici se ucházíme u těch největších hráčů

Trh nemovitostí zažívá boom a pro startupy je velice lákavý. Udržet se v oblasti proptechu (technologie v nemovitostech) však není nic jednoduchého. Startupy mají ostré lokty a předhánějí se o to, kdo dříve získá velkou investici. Lukáš Balík, CEO firmy Spaceflow, nám prozradil, jak se investice na tomto trhu hledají.

Lukáš Foral: Každou zpětnou vazbu od investora analyzujte a pokud dává smysl, využijte ji

V každé zpětné vazbě se skrývá poselství. Jde jen o to, ho umět najít i v té negativní. Lukáš Foral z fondu Opifer v rozhovoru radí, jak se zpětnou vazbou pracovat a využít ji pro další vyjednávání s investory. 

Přemysl Koudela: Jak se hledá další seedová investice

S kolika investory jsi už mluvil, co od tebe chtějí slyšet, kde je hledáš... Položili jsme 8 otázek na tělo CEO Vistagu Přemkovi Koudelovi, který právě hledá další seedovou investici. 

Pořebujete kopilota, který vám pomůže s prvními kroky realizace vašeho projektu? Přihlaste se do UP21.

Zajímají vás další témata, které pro vás připravujeme?
Sledujte nás na sociálních sítích.