Kapitola 6

#Scaling #Networking #Navazování partnerství #Expanze na další trhy
listopad - prosinec


Je velmi hraniční, co je a co není etické. Myslím, že je rozdíl, jestli produkt využívá našich evolučních mechanismů, ale dává nám možnost jej odmítnout, nebo nedává. Myslím si, že je docela možné, že za deset let se budeme chytat za hlavu a říkat si, jak je možné, že někdo vymyslel tak neetickou věc, jako je nekonečný News feed a notifikace.

Petr Šídlo, Co-founder Direct People

#UP21blog

Petr Šídlo: O vývoji produktů, sbírání zpětné vazby a pečení štrúdlů

Už se vám někdy podařilo nastavit kopírku na první pokus? Pokud ne, určitě jste nebyli první ani poslední. Při vývoji tohoto produktu se totiž jaksi pozapomnělo na uživatele. Zajímalo nás, jak správně vyvíjet produkty, jak pracovat s MVP a jak sbírat zpětnou vazbu, a proto jsme se zeptali Petra Šídla, zakladatele inovační agentury Direct People.

What’s Next, Europe?

Rozjet startup v Česku je dobrý nápad. Pokud však máte globální ambice, dříve či později budete muset zamířit do zahraničí. Alespoň to vyplývá z nejnovější studie Startup Heat Map Europe. Co si o podnikání z Prahy myslí Hunter Games, SENS foods, Shipvio a CROSS Network Intelligence?

Jednoduchý návod na úspěch neexistuje. Nikdy však neprohloupíte, když si sbalíte svůj raneček a vyrazíte za hranice. Zvlášť dnes, když letenky ulovíte za pár stovek a celý svět vám leží u nohou. Poznávejte, cestujte a hledejte spojence pro váš byznys v zahraničí.

Thomas Kösters, Co-founder Startup Heatmap Europe

Silke Horáková: Budoucnost patří investicím se společenským dopadem.

V Česku je málo ambiciózních podnikatelů, kteří usilují o společenský dopad. Nic však není ztraceno. Sektor sociálního podnikání se rozvíjí a lví podíl na tom má Silke Horáková – investorka, spolumajitelka Albatros Media a spoluzakladatelka Tilia Impact Ventures. Pokud vás zajímá sociální podnikání a investování s dopadem, čtěte.

Jan Ulč: Expanzi do zahraničí si pořádně rozmyslete

Berlín, Tokio, New York. Zní to lákavě mít pobočky všude po světě, viďte? Abyste však mohli expandovat do zahraničí, měl by váš startup nejprve splnit několik podmínek. O jaké konkrétní podmínky se jedná, se dozvíte z rozhovoru s Janem Ulčem, CEO firmy CROSS Network Intelligence.

"Kdy je ten správný čas k expanzi? Tehdy, kdy váš produkt a vaše firma jsou prověřené místním trhem, jsou škálovatelné a kdy firma má strategii, jak se rozrůst do celého světa. A také tehdy, když je na expanzi dost peněz a váš tým ovládá skvěle angličtinu.”

Jan Ulč, CEO CROSS Network Intelligence

Petr Šídlo: O etice v byznysu

Firmy jako Facebook nebo H&M, které dokážou lépe vytěžit lidskou podstatu, jsou úspěšnější než jejich konkurence. Je však etické využívat lidských návyků a dokonce s nimi manipulovat? Zeptali jsme se Petra Šídla, zakladatele inovační agentury Direct People, co si myslí o umělém vytváření potřeb a produktů.

"Scaling up your company is very different than starting up. You and your team need to change your mindset and your skillset. You need to change your ad hoc solutions in engineering, marketing, sales and operations into repeatable, scalable processes. And you need to find and leverage the Wow! that causes customers to fall in love with your company."

Bill Raichert,
Managing Dirctor at Garage Technoligy Ventures & Partner at Venox Venture Capital

Pořebujete kopilota, který vám pomůže s prvními kroky realizace vašeho projektu? Přihlaste se do UP21.

Zajímají vás další témata, které pro vás připravujeme?
Sledujte nás na sociálních sítích.