David Enc

Learner, Open-minded, Visionary, Entrepreneur

Kopilot

Již třetí dekádu pracuji s lidmi a pomáhám jim s rozvojem, dosahování úspěchu a spokojenosti. Zaměřuji se na oblast, kde se protínají lidé a technologie pro vytváření inovativních řešení, které vytvářejí nové udržitelné podnikání. Měl jsem a stále mám možnost vytvářet a uvádět na trh nové produkty / služby a současně vytvářet nové firmy / divize a to jak v prostředí státu tak i korporace.

Jaké jsou Tvé dosavadní profesní zkušenosti?
Posledních 25 let jsem se vždy věnoval rozvoji sebe a lidí kolem, nejnovějším technologiím a jejich uvádění na trh spolu s vytvářením týmů a obchodních modelů. První část profesní kariéry jsem jako "entrepreneur" založil, podnikal a na konci prodal firmy v oblasti maloobchodního prodeje, později internetového obchodování, vývoje a prodeje kompletních e-commerce řešení a další. V druhé části profesní kariéry jako "intrapreneur" v mezinárodní společnosti jsem měl možnost pracovat na různých mezinárodních pozicích vždy zaměřených na nové technologie / služby, obchodní modely, vytváření a vedení týmů, rozšiřování napříč regiony a předávání na následovníky.

Proč jsi se rozhodl spolupracovat s UP21 v roli experta?
Protože mi to dává možnost: potkávat zajímavé a inspirativní lidi z různých oblastí, pomáhat s uváděním nových nápadů, produktů a obchodních modelů na trh a rozšířit si obzory.

Co můžeš z pozice experta startupům nabídnout?
Čas, energii, zkušenosti, jiný pohled a kreativitu.

Měl jsi na začátku své kariéry podobného mentora nebo člověka, který Tě ovlivnil?
Ano, a ne jen jednoho, to vlastně zůstalo do dnes. Bez nich bych se nedostal tam, kde jsem dnes. Vděčím všem, kteří mě na mé cestě prováděli a provádějí.

Co bys startupistům vzkázal?
Kde, jak a co děláte se může časem změnit a to i několikrát, důležitější je s kým spolupracujete.

Blog & News

Model Zdoňov Nápadem roku soutěže E.ON Energy Globe

Projekt bojuje proti suchu v krajině a navrací jí přirozenou schopnost zadržet povrchovou i spodní vodu. Porotu zaujal jak svým rozsahem, tak komplexností a přenositelností. Autorem je spolek Živá voda. Informovala o tom ČIA. Model Zdoňov čeká také další rozvoj. Od partnera soutěže UP21 získal spolek podporu při inkubaci.

AppParade 33 zná 10 finálových aplikací. Jaká byla jejich cesta od nápadu k vývoji?

Do třetí obnovené AppParade pořádanou vývojářským studiem Synetech se přihlásilo rekordní množství projektů a v pondělí 25. listopadu v pražském Vnitroblocku společně vybereme ten, který se nejzajímavěji popasoval s cestou vedoucí od nápadu k vývoji.

Petr Beneš z 6D: Inovace jsou potřeba i v korporacích. Chce to jen odvahu a správné lidi
Přečtěte si také
Petr Beneš z 6D: Inovace jsou potřeba i v korporacích. Chce to jen odvahu a správné lidi