Petr Puš

Partner ve společnosti Corsum, zakladatel www.bezsanonu.cz a také dvou základních a mateřských škol

Petr Puš

Partner ve společnosti Corsum, zakladatel www.bezsanonu.cz a také dvou základních a mateřských škol

Jaké jsou Vaše dosavadní profesní zkušenosti?
Během studia práv a po něm jsem krátce okusil prostředí politiky a státní správy, mimo jiné jako poradce ministra. I když to byla inspirativní zkušenost (přeci jen se doba od té dnešní dost lišila, a i politika představovala zajímavé výzvy), byl jsem rád za možnost stát u zrodu poradenské firmy specializované na M&A poradenství, ve které jsem se stal později partnerem. Během 15 let praxe v této oblasti jsem se podílel na desítkách transakcí – prodejů nebo nákupů firem. Měl jsem tak možnost poznat mnoho oborů podnikání a potkat řadu zajímavých lidí. Mými klienty byly jak nadnárodní skupiny, tak rodinné firmy, několik projektů se týkalo i startupové scény.

Od roku 2015 se podílím na rozvoji projektu BEZŠANONU.cz, což je cloudová služba pro drobné podnikatele. Zatím se zaměřuje na fakturaci, daně a účetnictví, postupně bychom se chtěli posunout i do dalších oblastí, kde je možné podnikatelům zjednodušit život tak, aby se mohli soustředit na to, co umějí – na své podnikání. Přestože má projekt od počátku silného partnera – skupinu Economia, jde vlastně do značné míry o startup.

Kromě těchto business aktivit se už několik let věnuji činnosti v občanském sdružení Parentes, které je zakladatelem dvou mateřských a dvou základních škol. Jde o iniciativu původně několika rodin, která na základě zahraničních zkušeností rozšiřuje místní nabídku v oblasti vzdělání. Důraz je přitom kladen na hodnotovou orientaci ve vzdělávání a na úzkou spolupráci školy s rodinami.

Proč jste se rozhodl spolupracovat s UP21?
Prvotní impuls mi dal můj kamarád, Ondra Komenda, který mne s projektem propojil. Líbil se mi jak koncept projektu, tak nabízená forma spolupráce. Vidím to jako příležitost podělit se o některé svoje zkušenosti a zároveň načerpat další. Těším se na setkání s inspirativními lidmi, kteří mají zajímavé nápady a chuť je realizovat.

Co můžete z pozice experta startupům nabídnout?
Kromě vlastní čerstvé a pestré zkušenosti s rozbíháním internetového projektu je to asi jasná představa o tom, co očekávají investoři, nebo například mnohonásobná zkušenost s přípravou a hodnocením business plánu. Ve své praxi jsem také poznal celou řadu odvětví, i to snad může být přidanou hodnotou. Nakonec to ale samozřejmě budou muset posoudit aspirující podnikatelé sami.

Měl jste na začátku své kariéry podobného mentora nebo člověka, který Vás ovlivnil?
Někoho, kdo by vysloveně plnil takovou roli, asi ne, ale samozřejmě mne různí přátelé a kolegové ovlivnili; v některých případech velmi významně. Mnohé z těchto inspirací obstály a pokračují dodnes, jiné časovým testem neprošly, ale to je přirozené.

Co byste startupistům vzkázal?
Aby si při vymýšlení a rozvíjení svých projektů nezapomněli klást následující otázky: Na jakou potřebu můj produkt / služba / aplikace odpovídá? Nabízím jednoduchý, pohodlný a přirozený způsob, jak tuto potřebu uspokojit, a jsem (alespoň v některých ohledech) v tom lepší než moje konkurence? A v neposlední řadě: Jak se lidé o mém úžasném produktu dozvědí?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku