Roman Bartuška

CEO at M.B.A. EMPIRE CZ

Roman Bartuška

CEO at M.B.A. EMPIRE CZ

Celý svůj pracovní život jsem strávil na vedoucích pozicích obchodu, marketingu a top managementu v ČR i zahraničí. Obchod, marketing a management jsou ty oblasti, kterým rozumím a ve kterých vidím svoji přidanou hodnotu. Zkušenosti, které jsem za svoji dosavadní kariéru získal, chci sdílet a předávat dále.

Na celém projektu UP21 se mi líbí, že vybočuje ze zajetých kolejí, podporuje nové nápady, nové technologie a novou energii. Nejde ale jen o bezmyšlenkovitou podporu. V UP21 chceme, aby projekty měly pro společnost přidanou hodnotu. Láká mě být u zrodu projektů, které budou pomáhat nebo zjednodušovat každodenní život. A to je to, co nakonec rozhodlo, jestli se do UP21 zapojit.

Zkušenosti jsou to, co můžu nabídnout. Nadhled a selský rozum, který není ovlivněný každodenním pohledem majitele projektu. A v neposlední řadě velkou podporu... Nový vhled, svěží vítr a pohled na uvažování mladé generace a obecně kontakt s mladou generací, je to, co můžu naopak získat.

Peníze nejsou to jediné, co chceme v UP21 začínajícím podnikatelům nabídnut. Do každého projektu chci dát i kus sebe, svoje zkušenosti, svůj názor. Nechci být jen investor, ale i mentor, průvodce prvními kroky života start-upu.

Mně mentor v pravém slova smyslu na začátku chyběl. Byl jsem ale vždy obklopen lidmi, kteří svoji práci dělali s nadšením a se zápalem. Učili se z chyb, a to mě neustále motivovalo k lepším výkonům.

Co bych vzkázal? Nenechte se svázat strachem z částečného neúspěchu, mějte odvahu, buďte rozhodní, draví a nad vším dvakrát přemýšlejte!

Roman B.