Roman Knap

Generální ředitel, Česká pošta

Roman Knap

Generální ředitel, Česká pošta

Roman Knap je generálním ředitelem SAP ČR od roku 2014. V čele české pobočky společnosti SAP usiluje především o posílení její pozice na trhu jako moderní cloudové firmy, technologického inovátora a spolehlivého partnera českých firem. Pečuje také o firemní kulturu a atmosféru uvnitř společnosti, své kolegy rád bere na nevšední teambuildingové akce. Baví ho kombinovat svět korporací s přístupem mladých start-up firem. V SAP působí již od roku 2008, v letech 2012 až 2014 zastával mimo jiné pozici generálního ředitele SAP Slovensko. Před příchodem do SAP pracoval ve společnostech Oracle nebo KPMG Consulting.

Roman vyrůstal v Paříži, možná i proto má tolik rád kavárny s autentickou atmosférou a inspirujícím výhledem, takhle si představuje i ideální kancelář. Při své práci vždy přemýšlí, jak se dá udělat jinak, netradičně, kreativně. Šeď a stereotyp do svého života nepustí.

Má také rád moderní umění, inspirují ho obrazy Michala Singera, ve kterých vidí originální pohled na svět. Sám rád maluje obrazy podle reálné předlohy, ať už je to výhled na krajinu nebo exprese momentu, který zrovna zaujme. Rád si také poslechne dobrou hudbu, ať už je to hard rock nebo jazz.