Stanislav Kůra

Business Development Senior Executive

Stanislav Kůra

Business Development Senior Executive

Jaké jsou Tvé dosavadní profesní zkušenosti?
Mám 27 let zkušeností v oblastech telekomunikací, reklamních médií, IT a bankovnictví, především v pozicích business development, product development, campaign management a strategie. 10 let jsem strávil v management consultingu, 12 let ve vrcholovém řízení korporací a 6 let v zahraničí – včetně Silicon Valley a Londýna, velkých start-upových center. Kromě toho jsem osobně rozjel dva start-upy, první již v roce 1990 :-)

Proč jsi se rozhodl spolupracovat s UP21?
Baví mě práce s mladými lidmi, především těmi, kteří mají invenci a odvahu své nápady uskutečnit. Jako soukromému investorovi i jako šéfovi strategie v nadnárodní korporaci mi prošlo rukama mnoho start-upů. Díky tomu jsem schopen rychle identifikovat potenciální překážky na jejich cestě k úspěchu a přijít s řešením. A současně tím mohu splatit svůj symbolický dluh – i mně na počátku mé kariéry pomohlo několik zkušených mentorů.

Co můžeš z pozice experta startupům nabídnout?
Shrnul bych to do dvou propozic:

Za prvé: dlouholeté odborné zkušenosti v oblasti 1) komercializace nových, unikátních produktů, aplikací, služeb, 2) monetizace zákaznických dat (jak komerčních příležitostí, tak technických znalostí kde jaká data získat, a právních otázek) a to ve všech hlavních odvětvích i zákaznických segmentech (B2C i B2B).

Za druhé: pragmatický a systematický způsob identifikace problémů a jejich řešení. Žádnou situaci nevidím jako beznadějnou a zkušenosti mi stále znova dávají zapravdu J

Můj styl je „hands-on“, založen na vzájemné důvěře s členy týmu.

Měl jsi na začátku své kariéry mentora nebo člověka, který Tě ovlivnil?
Jsem vděčný osudu, že jsem se v průběhu své kariéry setkal s několika mentory, kteří mi pomohli vyrůst především v oblasti „soft skills“. Typické „role models“ jsem však nikdy neměl, obecně necítím velký respekt k autoritám.

Co bys startupistům vzkázal?
Ani na chvíli nepochybujte o úspěchu toho, co děláte. Připravujte se na svůj nový byznys jak nejlépe umíte a věřte, že náhoda přeje připraveným. A co víc: Vaše připravenost šťastné náhody přitahuje!