Stanislav Kůra

Business Innovator

Kopilot

Tři věci o mně:

Mám 27 let zkušeností s inovacemi v byznysu, vývojem produktů, vedením reklamních kampaní a tvorbou strategií. Získal jsem je při založení svých vlastních dvou start-upů a také během mého působení ve velkých korporacích zaměřujících se na oblast telekomunikací, médií a reklamy, IT a bankovnictví. Za posledních deset let jsem přinesl řadu důležitých produktových inovací do sektoru telekomunikací v ČR.

Mám 6 let zkušeností s prací v zahraničí včetně Sillicon Valley. Jakožto soukromý investor a Chief Business Development Officer v nadnárodní telekomunikační skupině jsem měl tu příležitost pracovat s desítkami start-upů. Díky tomu jsem přišel na to, co by lidé pro rozjetí byznysu na začátku měli a neměli dělat.

Baví mě pracovat s mladými lidmi, kteří mají originální nápady a odvahu plnit si své sny. Dávám rád konkrétní a praktické rady a záleží mi na vzájemné důvěře v týmu. Snažím se sdílet své zkušenosti a tím oplácet všechnu pomoc, kterou jsem na začátku své kariéry sám získal.

Tři věci, které pro vás mohu udělat:

  • Sdílet s vámi svou odbornost získanou dlouhými roky praxe v komercializaci nových a unikátních produktů, aplikací a služeb a v monetizaci zákaznických dat (pokrývající jak obchodní příležitosti, detailní technické vědomosti ohledně vlastnictví v ČR, tak i legální a regulační aspekty). Tyto vědomosti se dají uplatnit napříč všemi průmyslovými oblastmi a zákaznickými segmenty (B2C a B2B).
  • Určit, strukturovat a vyřešit i ty nejzapeklitější problémy, a to pragmaticky a systematicky. Žádná situace mi nepřijde beznadějná, alespoň pohled zpět do minulosti mi to tak vždy potvrdil.
  • Poskytnout vám koučink založený na filozofii vítězného myšlení. Nikdy nepochybujte, že uspějete, věnujte čas přípravě a věřte ve svoji šťastnou hvězdu.

Blog & News

Airpods chtějí všichni, telefon od Amazonu nikdo. Jak se staví úspěšná inovace?

Milan Šemelák pomáhal s inovacemi a brandingem společnostem jako Starbucks, Google, Unilever či Allianz. Nyní působí jako šéf strategií ve startupovém inkubátoru Karla Janečka UP21. Pro Forbes.cz Šemelák píše o tom, jak vytvořit skutečnou inovaci, která nakopne váš byznys.

Dietolog + rozvoz jídla = aplikace NurtitionPro. Teď získala seed investici od UP21

Služba zaměřená na zdravé stravování NutritionPro – a která tak v aplikaci skloubila dietologa a rozvoz jídla – získala seed investici v řádu jednotek milionů korun od startupového inkubátoru UP21. Podpořit má hlavně rozvoj prodeje a marketing.

Program V4 Startup Force hledá čtyři nejlepší startupy. Pomůže jim zviditelnit se v zahraničí

Startupy se opět mohou přihlašovat do 3. ročníku programu V4 Startup Force, jehož partnerem je i český inkubátor UP21. Každý z lokálních partnerů ze zemí visegrádské čtyřky pak vybere jeden startup, který dostane příležitost zúčastnit se zcela zdarma.